Skocz do zawartości
maras2574

Nowa obudowa,dwie opcje

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka mała podpowiedź jak szukasz obudowy do której wejdzie długie GPU i wysokie chłodzenie na CPU

Fortron CMT230 B Mid Tower

https://www.morele.net/obudowa-fortron-cmt230-b-mid-tower-poc0000030-4900238/

Natomiast jak nie chodziło o długie GPU to zerknij też na konstrukcje firmy Thermaltake czy Corsair.

Wiesz z dwóch bud, które dałeś myślę, że wiele osób podejmowałoby wybór wyłącznie kierując się "wzornictwem". I to będzie po prostu kwestia gustu. Ten Cooler Master zbiera pozytywne recenzje i mi się osobiście bardziej podoba w białej wersji kolorystycznej niż w czarnej, ale jak mówię... kwestia gustu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-Define S2 Meshify ma wyciszany panel boczny, ale tylko jeden i też jest dziurawa jak sito, więc nie wiem czy to coś daje, łatwo demontowalne filtry i łatwo je wyczyścić, dolny wyciągany od przodu.
-Cooler Master z kolei: filtr zasilacza wyciągany od tyłu->lipa, plexi na topie i froncie- rysuje się i widać kurz->lipa, Duża buda, a miejsc na dyski jak w dużo mniejszych obudowach, brak miejsca na wentylator na dole przed zasilaczem.

S2 Meshify będzie o wiele praktyczniejsza i nie ma co się tam porysować i brzydko wyglądać. Według mnie znacznie lepszy wybór, ale jak komus porysowane zakurzone, plexi nie przeszkadza i woli wygląd, który oferuje H500P no to też można zrezygnować z udogodnień S2 Meshify, ale według mnie H500P to cudaczny, niepraktyczny wielki kloc i tona plastiku.

Według mnie o wiele lepiej:
https://www.ceneo.pl/56035813
lub jeśli wolisz mesh no to:
https://www.ceneo.pl/54551135

250zł taniej. Wygląda tak samo, ale jest krótsza, nic nie tracisz, a oszczędzasz hajs i buda zmieści się w ciaśniejszych miejscach.

Mniejsza podobna buda do Define S2, wszystko z twojego PC się zmieści oprócz jednego dysku twardego, ale skoro myślałeś nad Cooler Master Mastercase H500P to nie jest dla ciebie problem, bo tam też nie wejdzie jeden z twoich dysków. Zawsze można dysk umieścić na gąbce, na taśmę do piwnicy albo obok klatki na dyski pionowo, bo klatkę można przesuwać i ta szyna z tego co kojarzę ma rozstaw na śruby dysku, a nawet jeśli nie to można wkręcić w otwory wentylacyjne, ja tak zamontowałem tam na gumach od dysku wentylator TY-147a.


Możesz też za zaoszczędzony hajs kupić 512GB M.2 albo i 1TB, opchnąć jeden dysk twardy i dysk M.2, i SSD Sata.
Albo w ogóle sprzedać tę drobnicę co poupychałeś w obudowie i wziąć:
-1x M.2 1TB lub 500GB TLC 3D
-1x M.2 2TB na QLC jak będzie w jakiejś promocji->ostatnio był w x-kom za ~600zł.
Wywalasz klatkę na dyski i pakujesz tam wentylator->profit pod każdym względem.
Wydatek: 900zł-250(różnica w cenie obudów)-200(dyski twarde)-250(m.2)-100(ssd)=100zł(liczone byle jak, więc może i na zero wyjdziesz)
Zyskujesz:
-ogromny spadek głośności komputera z powodu braku wibrujących dysków
-wydajność
-Mniej grzejących się elementów w budzie->mniej wydalanego ciepła, mniejsze obroty wentylatorów->dodatkowy zysk ciszy.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Michikun napisał:

Taka mała podpowiedź jak szukasz obudowy do której wejdzie długie GPU i wysokie chłodzenie na CPU

Fortron CMT230 B Mid Tower

https://www.morele.net/obudowa-fortron-cmt230-b-mid-tower-poc0000030-4900238/

Natomiast jak nie chodziło o długie GPU to zerknij też na konstrukcje firmy Thermaltake czy Corsair.

Wiesz z dwóch bud, które dałeś myślę, że wiele osób podejmowałoby wybór wyłącznie kierując się "wzornictwem". I to będzie po prostu kwestia gustu. Ten Cooler Master zbiera pozytywne recenzje i mi się osobiście bardziej podoba w białej wersji kolorystycznej niż w czarnej, ale jak mówię... kwestia gustu ;)

Do CPU jest już kupiony Kraken x62,co do GPU nie wiem co będzie w przyszłości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Nemayu napisał:

-Define S2 Meshify ma wyciszany panel boczny, ale tylko jeden i też jest dziurawa jak sito, więc nie wiem czy to coś daje, łatwo demontowalne filtry i łatwo je wyczyścić, dolny wyciągany od przodu.
-Cooler Master z kolei: filtr zasilacza wyciągany od tyłu->lipa, plexi na topie i froncie- rysuje się i widać kurz->lipa, Duża buda, a miejsc na dyski jak w dużo mniejszych obudowach, brak miejsca na wentylator na dole przed zasilaczem.

S2 Meshify będzie o wiele praktyczniejsza i nie ma co się tam porysować i brzydko wyglądać. Według mnie znacznie lepszy wybór, ale jak komus porysowane zakurzone, plexi nie przeszkadza i woli wygląd, który oferuje H500P no to też można zrezygnować z udogodnień S2 Meshify, ale według mnie H500P to cudaczny, niepraktyczny wielki kloc i tona plastiku.

Według mnie o wiele lepiej:
https://www.ceneo.pl/56035813
lub jeśli wolisz mesh no to:
https://www.ceneo.pl/54551135

250zł taniej. Wygląda tak samo, ale jest krótsza, nic nie tracisz, a oszczędzasz hajs i buda zmieści się w ciaśniejszych miejscach.

Mniejsza podobna buda do Define S2, wszystko z twojego PC się zmieści oprócz jednego dysku twardego, ale skoro myślałeś nad Cooler Master Mastercase H500P to nie jest dla ciebie problem, bo tam też nie wejdzie jeden z twoich dysków. Zawsze można dysk umieścić na gąbce, na taśmę do piwnicy albo obok klatki na dyski pionowo, bo klatkę można przesuwać i ta szyna z tego co kojarzę ma rozstaw na śruby dysku, a nawet jeśli nie to można wkręcić w otwory wentylacyjne, ja tak zamontowałem tam na gumach od dysku wentylator TY-147a.


Możesz też za zaoszczędzony hajs kupić 512GB M.2 albo i 1TB, opchnąć jeden dysk twardy i dysk M.2, i SSD Sata.
Albo w ogóle sprzedać tę drobnicę co poupychałeś w obudowie i wziąć:
-1x M.2 1TB lub 500GB TLC 3D
-1x M.2 2TB na QLC jak będzie w jakiejś promocji->ostatnio był w x-kom za ~600zł.
Wywalasz klatkę na dyski i pakujesz tam wentylator->profit pod każdym względem.
Wydatek: 900zł-250(różnica w cenie obudów)-200(dyski twarde)-250(m.2)-100(ssd)=100zł(liczone byle jak, więc może i na zero wyjdziesz)
Zyskujesz:
-ogromny spadek głośności komputera z powodu braku wibrujących dysków
-wydajność
-Mniej grzejących się elementów w budzie->mniej wydalanego ciepła, mniejsze obroty wentylatorów->dodatkowy zysk ciszy.

To nic że dziurawa,ma być przewiewna;) Co do dysków,to te trzy HDD na razie zostaną,ale w niedalekiej przyszłości będę zastępował je SSD-kami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpytywałem też na innych forach i z różnych bud zostały tylko te dwie,które spełniałyby moje oczekiwania. Pisałem też z użytkownikiem Fractala (też ma Krakena x62) i jest zadowolony z obudowy. Tak że chyba Fractal,który ma też trzy kieszenie na HDD. Ale z drugiej strony Cooler Master i te 2x200mm na przodzie. I bądź tu mądry;)

Edytowane przez maras2574

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, KaszaWspraju napisał:

Poszukaj na YouTube Gamers neuxs i szukaj na tym kanale testów obudów które wybrałeś pierwotnie.

Wysłane z mojego LG G6 przy użyciu Tapatalka
 

Mówisz o tym gościu w długich kłakach? :) Oglądałem;) I nie tylko zresztą jego;)

Pierwotnie to nawet kupiłem BQ! SILENT BASE 601,ale po uzgodnieniu ze sklepem,nie odebrałem paczki od kuriera żeby nie bawić się w zwroty później. Niestety obudowa okazała się piekarnikiem,według tego co czytałem i oglądałem:(  Człowiek nieraz jest w gorącej wodzie kąpany:( A taka ładna była;)

Edytowane przez maras2574

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko, żeby obudowa bez konkretnych wylotów powietrza na górze budy nie okazała się piekarnikiem. Już to tutaj nie raz tłumaczyliśmy, że powinny być wyloty na jak największej powierzchni u góry obudowy, a najlepiej jak są przy tym i wloty na front panelu, żeby wentylatory zaciągały chłodne powietrze spoza obudowy. Tak jak np tu

https://www.morele.net/obudowa-thermaltake-versa-j24-tempered-glass-argb-edition-ca-1l7-00m1wn-03-5668858/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.10.2019 o 20:02, Michikun napisał:

Ciężko, żeby obudowa bez konkretnych wylotów powietrza na górze budy nie okazała się piekarnikiem. Już to tutaj nie raz tłumaczyliśmy, że powinny być wyloty na jak największej powierzchni u góry obudowy, a najlepiej jak są przy tym i wloty na front panelu, żeby wentylatory zaciągały chłodne powietrze spoza obudowy. Tak jak np tu

https://www.morele.net/obudowa-thermaltake-versa-j24-tempered-glass-argb-edition-ca-1l7-00m1wn-03-5668858/

Otwarty top nie ma dużego wpływu na temperatury. Wpływ jest marginalny albo i negatywny, wszystko zależy ile i jak ustawione wentylatory są zamontowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc Panowie Phanteks Eclipse P600S TG Black okazał się strzałem w dziesiątkę (plus Kraken x62) Obudowa pierwsza liga. Temp na procku spadły,na karcie pozostały bez zmian względem poprzedniej obudowy No i ta cisza. Generalnie jestem bardzo zadowolony z zakupu.  A tak to wygląda:

4761415700_1573661272_thumb.jpg 5865709100_1573661270_thumb.jpg 5373047900_1573661271_thumb.jpg 9606331100_1573661620_thumb.jpg 4300287300_1573661620_thumb.jpg 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...