Skocz do zawartości
Wojteq

Ram dla Ryzen R9 3900X

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Potrzebuję porady przed zakupem pamięci ram do mojego zestawu - Ryzen 3900X na płycie Gigabyte X570 AORUS XTREME. Dotychczasowe pamięci HyperX HX432C16PB3K2/16 w konfiguracji 4x 8 GB (kupiłem dwa zestawy) nie chcą pójść wyżej niż 2400 mimo kombinacji w biosie, a warto dodać że owe pamięci szły na 3200 na poprzedniej płycie (Asus MAXIMUS X HERO (WI-FI AC) z i5-8600K) . Zatem o kant d... potłuc takie pamięci, sprzedam je na OLX, a do zestawu potrzebuję kupić 32GB czegoś sprawdzonego i wydajnego. Budżet powiedzmy 2000 zł. Tylko nie HyperX, bo tego badziewia nie chcę widzieć więcej. 2 kości lub 4 - cokolwiek będzie lepszym rozwiązaniem.

Ktoś poradzi coś sprawdzonego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Ryzen 3900X i płyty ASUS x570 TUF kupiłem pamięci BALLISTIX SPORT LT 16GB DDR4 3200MHZ CL16

Pamięci poszły na 3533MHZ na standardowych timingach CL16 przy standardowym napięciu 1,35V. Stabilność potwierdzona w AIDA64 RAM test i w MemTest86 .

W zwykłych programach działały nawet na 3600MHZ ale w stress testach RAMu potrafiły się wysypać więc zmniejszyłem na 3533.

Generalnie jak na 700zł za 32GB mogę śmiało polecić.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, omelette du fromage napisał:

Do Ryzen 3900X i płyty ASUS x570 TUF kupiłem pamięci BALLISTIX SPORT LT 16GB DDR4 3200MHZ CL16

Pamięci poszły na 3533MHZ na standardowych timingach CL16 przy standardowym napięciu 1,35V. Stabilność potwierdzona w AIDA64 RAM test i w MemTest86 .

W zwykłych programach działały nawet na 3600MHZ ale w stress testach RAMu potrafiły się wysypać więc zmniejszyłem na 3533.

Generalnie jak na 700zł za 32GB mogę śmiało polecić.

Ogromne dzięki za odpowiedź. Rozważę tę możliwość i do tego jeszcze sporo zaoszczędzę w stosunku do deklarowanego budżetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może to Twoja płyta powoduje problemy? Masz wgrany najnowszy BIOS? Najlepiej jakbyś kupił RAM wysyłkowo na paragon by mieć możliwość zwrotu 14dniowego. A potem prosić o wystawienie faktury jeśli potrzebujesz.

Co do tych ballistickow to mają bardzo dobre opinie ale nigdy nie masz pewności że te te kupione przez Ciebie będą się tak samo podkręcać. W tanich pamięciach producenci czasem stosują kości od różnych producentów co może wpłynąć na potencjał OC danej serii pamięci ale oczywiście wartości deklarowane muszą być osiągnięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...