Jump to content
Sign in to follow this  
EckhartX

Problem z włączeniem komputera

Recommended Posts

Witam,

Od kilku dni mam problem z komputerem. Najpierw zaczęło się od tego, że po wciśnięciu przycisku Power komputer się włączał ale nie dochodziło do piknięcia i musiałem wcisnąć Reset. Za drugim razem normalnie startował. Następnego dnia, tych restartów musiało być kilka zanim komputer ruszył. Pojawiał się też czasami komunikat "Overcklocking failed". Nic nie zmieniałem w ustawieniach Biosu więc przywróciłem w nim ustawienia defaultowe i wchodziłem do windowsa. Dla pewności wgrałem najnowszy Bios. Niestety nic to nie dało. W poniedziałek komputer nie chciał się włączyć. Nie dochodziło do piknięcia a na płycie pojawiały się różne komunikaty podczas zawiechy. Raz było to "PCI host initalization" innym razem "PCH DXE initalization is started". Odpinałem wszystkie urządzenia z tyłu (klawiatura itp), odpiąłem też dyski, pamięci RAM, sprawdzałem pamięci programem czy nie mają błędów. Wszystko to nic nie pomogło. Po kilku godzinach i resetowaniu Biosu przez wyjmowanie baterii, w końcu zaskoczyło i udało się wejść do windowsa. Przywróciłem też system do punktu z przed tygodnia, gdyż myślałem o tym że jakiś update może coś namieszał, ale nic to nie dało. Nie wiem co jest problemem, gdyż w momencie włączenia komputera można normalnie pracować przez 8h i nic się nie dzieje. Można go restartować, testowałem też wyłączenie na 10 minut i włączenie. Działa normalnie, natomiast po dłuższym czasie (noc), komputer znów nie chce się włączyć. Wymieniałem baterie na płycie i też nic nie pomogło. Cały czas zastanawiam się czy to nie wina zasilacza ale nie mam drugiego by to sprawdzić. Ma on już z 10 lat. Czy ktoś miał podobny problem, lub wie co jest przyczyną?

Mój sprzęt:

Intel 5820k

Asus X99-A/USB 3.1

Ram 4x 8GB Corsair Vengeance LPX CMK32GX4M4A2666C15

Zasilacz OCZ 600MXSP