Skocz do zawartości
Użytkownik1999

Monitor pod kartę rtx 2070super

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 
Chciałbym abyście pomogli mi znaleźć monitor pod kartę Rtx 2070super msi gaming X

Monitor do gier lol , Rpg , fps i czasami do obejrzenia filmu.


- posiadany budżet 1000-2500zł
- przeznaczenia tegoż sprzętu:
Gry moba , fps , czasami obejrzenie filmu

- jaki rozmiar przekątnej oraz jaka rozdzielczość Cię interesuje:
27" wqhd 1440p 144hz

Moje propozycje :

Gigabye aorus Ad27qd

https://www.x-kom.pl/p/473789-monitor-led-27-gigabyte-aorus-ad27qd-czarny-hdr.html?partnerid=100754349&sm12=NDE%3D&ts=1568190120&token=bdcafde3aff5af2bf11b2d46cc8d6bff&0=91

 

Oraz

Msi Optix Mpg27cq

https://www.x-kom.pl/p/427736-monitor-led-27-msi-optix-mpg27cq-curved.html

Co polecacie w tej kwocie do wyżej wymienionych zastosowań? Liczę na Waszą pomoc :)

 

Edytowane przez Czapyl
Dopisanie tekstu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.10.2019 o 09:15, Czapyl napisał:

Ludzie polecają Rtx 2070super pod rozdzielczość 2560 x 1440.Dlatego kieruję się wyborem w tą stronę.

Kartę szybciej zmienisz niż monitor. Całkiem sporo gier śmiga w 4K pod 2070Super, a 2560x1440 to"pośredniak" między FHD a 4K. Ja stanów pośrednich nie lubię, ale jak  tam wolisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam szukałem monitora od ponad 2 tygodni do tej karty, ostatecznie zdecydowałem się na tego Aorusa. Czekam aż mi wszystko wyślą i zobaczymy jak to będzie działać :) Ale trochę mogę poczekać bo x-kom nie ma na stanie 2070S Palita :/ Jak mi dojdzie to dam znać jak ten monitor się sprawuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem taki monitor pod 2080 Super Trio Acer Predator XB271HUbmiprz (UM.HX1EE.005). Wspiera Nvidia G-Sync.
Jak dla mnie najlepszy kompromis ceny do jakości. Gadanie o 4k na razie nie ma sensu. Odświeżanie w przystępnej cenie to 60 Hz. Do tego aby grać na monitorze 4k i 144Hz to raczej będziesz potrzebować SLI.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam szukałem monitora od ponad 2 tygodni do tej karty, ostatecznie zdecydowałem się na tego Aorusa. Czekam aż mi wszystko wyślą i zobaczymy jak to będzie działać :) Ale trochę mogę poczekać bo x-kom nie ma na stanie 2070S Palita :/ Jak mi dojdzie to dam znać jak ten monitor się sprawuje ;)
Sam myślałem nad tym monitorem. Lecz po dłuższym poszukiwaniu i recenzjach wybrałem Monitor Acer Predator XB271HUbmiprz (UM.HX1EE.005). Cena przystępna i pełne wspieranie Nvidia G-Sync. Miałem to szczęście że kupiłem ostatnio sztukę

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartę szybciej zmienisz niż monitor. Całkiem sporo gier śmiga w 4K pod 2070Super, a 2560x1440 to"pośredniak" między FHD a 4K. Ja stanów pośrednich nie lubię, ale jak  tam wolisz :)

Grając na 144 Hz i więcej to marne pocieszenie 4K i 60 Hz. Do tego raczej nawet jeżeli kupisz monitor 4K i odświeżanie 144 (cena kosmos) to karta 2070 super spuchnie. Czytać koniec przyjemności z grania. Chyba że na niskich detalach gier. Po prostu karta nie będzie w stanie wywalić 144 klatek przy wysokich ustawieniach gry.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dabrowski20 napisał:

Grając na 144 Hz i więcej to marne pocieszenie 4K i 60 Hz. Do tego raczej nawet jeżeli kupisz monitor 4K i odświeżanie 144 (cena kosmos) to karta 2070 super spuchnie. Czytać koniec przyjemności z grania. Chyba że na niskich detalach gier. Po prostu karta nie będzie w stanie wywalić 144 klatek przy wysokich ustawieniach gry.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Może czegoś nie rozumiem, więc oświeć mnie czy monitor 144Hz to wyświetla obraz tylko w 144 klatkach na sekundę - o ile sprzęt pozwala ? Czy jeśli sprzęt przykładowo średnio wyświetla 100-110FPS to co ? Nie wyświetli tego ? Forza 7 w 4K leci w Ultra leci mi na 80-90FPS. Nie zobaczę tej płynności na monitorze 144hz ? "Tej płynności" czyli wyższej niż standardowe 60. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może czegoś nie rozumiem, więc oświeć mnie czy monitor 144Hz to wyświetla obraz tylko w 144 klatkach na sekundę - o ile sprzęt pozwala ? Czy jeśli sprzęt przykładowo średnio wyświetla 100-110FPS to co ? Nie wyświetli tego ? Forza 7 w 4K leci w Ultra leci mi na 80-90FPS. Nie zobaczę tej płynności na monitorze 144hz ? "Tej płynności" czyli wyższej niż standardowe 60. 
jeżeli nie rozumiesz tematu to proponuję w YouTubie wpisać odświeżanie monitorów różnica między 60 a 144hz i zobaczysz dokładnie materiał przedstawiający co się odbywa przy takich rozdzielczościach.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, dabrowski20 napisał:

jeżeli nie rozumiesz tematu to proponuję w YouTubie wpisać odświeżanie monitorów różnica między 60 a 144hz i zobaczysz dokładnie materiał przedstawiający co się odbywa przy takich rozdzielczościach.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Nie rozumiesz o co pytam. Jeszcze raz i najprościej jak potrafię -  jeśli komputer wyświetla średnio 90FPS w jakiejś grze to monitor 144Hz wyświetli te 90FPS czy na sztywno wróci do 60FPS ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz o co pytam. Jeszcze raz i najprościej jak potrafię -  jeśli komputer wyświetla średnio 90FPS w jakiejś grze to monitor 144Hz wyświetli te 90FPS czy na sztywno wróci do 60FPS ? 
Ale po co się rozwodzić nad tematem. Poprostu jeżeli będzie miał monitor 4K
Pod kartę 2070 super to jego rozdzielczość najzwyczajniej w świecie ją posadzi. Nawet biorąc te 60Hz. Lub będzie zmuszony grać na niższych detalach gry. Gadanie że grasz na ultra przy 27 calach to najzwyczajniej w świecie dyrdymałki. Sam mam 27 cali IPS 144Hz pod kartę 2080 super Duo.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że co jeden to ma problem ze zrozumieniem zadanego prostego pytania. Prościej się już nie da. Zarzut był taki, że po co monitor 4K 144Hz do RTX 2070 Super, bo karta za słaba do wyświetlenia 144 klatek w większości gier w 4k. Zapewne tak jest, ALE zapytałem o prostą rzecz - nawet jeśli nie uzyskam 144 FPS, a jedynie 100FPS, albo nawet 80FPS to i tak jest więcej niż 60FPS, to czy monitor 144Hz wyświetli te 80-100FPS ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dabrowski20 napisał:

Ale po co się rozwodzić nad tematem. Poprostu jeżeli będzie miał monitor 4K
Pod kartę 2070 super to jego rozdzielczość najzwyczajniej w świecie ją posadzi. Nawet biorąc te 60Hz. Lub będzie zmuszony grać na niższych detalach gry. Gadanie że grasz na ultra przy 27 calach to najzwyczajniej w świecie dyrdymałki. Sam mam 27 cali IPS 144Hz pod kartę 2080 super Duo.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

 

Kolejny post nie na temat. Nie pytałem Cię o to jak gry mi chodzą na 4K, ale skoro już ciśniesz na ten temat to tylko jedną grę sprawdzilem i jest to Forza 7 Motosport. W 4K i Ultra bezproblemowo trzyma 60FPS. Wbudowany w grę benchmark pokazuje średnią nieco ponad 80FPS. Ponawiam więc pytanie - czy na monitorze 4K 144Hz będzie widać te 80FPS czy nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@recedent oczywiście, że wyświetli. Sytuacja, którą podajesz to zupełne przeciwieństwo sytuacji, w której osoba kupuje wypasionego laptopa z... matrycą 60HZ. Jeśli masz chęć zakupu monitora 4K 144Hz i jesteś przekonany, że tytuły które ogrywasz będą miały te 80-90 FPSów to spoko. Natomiast moim zdaniem jest to wywalenie kasy w błoto i szedłbym w 1440p na monitorze 31,5" lub w te 27" ale na topowym monitorze, czyli LG 27GL850 lub ASUS TUF VG27AQ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 
Kolejny post nie na temat. Nie pytałem Cię o to jak gry mi chodzą na 4K, ale skoro już ciśniesz na ten temat to tylko jedną grę sprawdzilem i jest to Forza 7 Motosport. W 4K i Ultra bezproblemowo trzyma 60FPS. Wbudowany w grę benchmark pokazuje średnią nieco ponad 80FPS. Ponawiam więc pytanie - czy na monitorze 4K 144Hz będzie widać te 80FPS czy nie ?
Nie cisnę na temat. Tylko nie polecaj ludziom czegoś czego będą potem żałować. Zaznaczył jasno karta graf. GeForce 2070. I dyrdymałki że kartę zmienisz a monitor zostanie na dłużej to głupie gadanie.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, wysio napisał:

Tak przy okazji... Co sądzicie o monitorach firmy AOC? Podobno bardzo przyzwoite robią monitory w stosunku do ceny...

AOC bardzo wporzo, na ten moment mają super produkty 23,8" Full HD  i 31,5" 1440p. Mowa oczywiście o AOC 24G2U i AOC CQ32G1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[mention=247725]recedent[/mention] oczywiście, że wyświetli. Sytuacja, którą podajesz to zupełne przeciwieństwo sytuacji, w której osoba kupuje wypasionego laptopa z... matrycą 60HZ. Jeśli masz chęć zakupu monitora 4K 144Hz i jesteś przekonany, że tytuły które ogrywasz będą miały te 80-90 FPSów to spoko. Natomiast moim zdaniem jest to wywalenie kasy w błoto i szedłbym w 1440p na monitorze 31,5" lub w te 27" ale na topowym monitorze, czyli LG 27GL850 lub ASUS TUF VG27AQ.
Napisał że inwestuje w GeForce 2070 to rozdzielczość jaką karta będzie musiała obsłużyć będzie za wysoka aby grać na ful detalach (ultra) i będzie zmuszony obniżyć jakoś gry do niższych detali.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Michikun napisał:

@recedent oczywiście, że wyświetli. Sytuacja, którą podajesz to zupełne przeciwieństwo sytuacji, w której osoba kupuje wypasionego laptopa z... matrycą 60HZ. Jeśli masz chęć zakupu monitora 4K 144Hz i jesteś przekonany, że tytuły które ogrywasz będą miały te 80-90 FPSów to spoko. Natomiast moim zdaniem jest to wywalenie kasy w błoto i szedłbym w 1440p na monitorze 31,5" lub w te 27" ale na topowym monitorze, czyli LG 27GL850 lub ASUS TUF VG27AQ.

No i to jest konkret ! To chciałem wiedzieć. Jeszcz BF1 mi się przypomniał, który w 4K leci w okolicach nieco ponad 60FPS. Sprawdziłem tylko na jednej mapie (Amiens), ale poniżej niż 60FPS nie spada. Także jak dla mnie monitor 4K 144Hz ma sens. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, recedent napisał:

No i to jest konkret ! To chciałem wiedzieć. Jeszcz BF1 mi się przypomniał, który w 4K leci w okolicach nieco ponad 60FPS. Sprawdziłem tylko na jednej mapie (Amiens), ale poniżej niż 60FPS nie spada. Także jak dla mnie monitor 4K 144Hz ma sens. 

W takim wypadku wystarczy kupić monitor 4K 75Hz-100Hz albo podkręcać 60Hz.
144Hz coś tam da, ale milion razy lepiej grać w 144-300FPS na 144Hz, niż 60-80FPS na 144Hz.
To, że 144Hz przy graniu 4K zrobi jakąś drobną różnicę nie zmienia faktu, że 1440P 144Hz na tę chwilę i najbliższe kilka lat jest o wiele wiele lepszym rozwiązaniem i zrobi ogromną różnice względem 80FPS@4K, dając o wiele wiele większą płynność gry przy drobnej różnicy w szczególowości obrazu, gdzie o wiele lepiej włączyć cienie, światła i efekty(i tak trzeba je ciąć już na 1440P, a nawet 1080P), niż walnąć 4K na najniższych w 80FPS. Tak samo 1440P 144Hz może mieć funkcje strobbingu jednocześnie z g-sync, a 4K co najwyżej sam goły g-sync. Za kilka lat można się zacząć zastanawiać nad 4K 144Hz. Na tę chwilę jeśli nie masz SLI co najmniej RTX2080 nie warto brać 4K 144Hz bo do czasu jak 4K będzie popularne zdążą one kilkukrotnie stanieć, wejdą OLEDy na dobre, ewentualnie ulepszą dotychczasowe matrycę i dzisiejsze VA/IPS to będzie paździerz tak czy siak, a wtedy pojawisz się ty cały na biało i powiesz: "Panie, bierz pan 8K 144Hz bo przyszłościowe po co panu półśrodki pomiędzy 1080P, a 8K. Po co panu 4K, nie lubie półśrodków"

Na dzień dzisiejszy jest pytanie 1080P@144-240Hz czy 1440P@144-180Hz? 4K@144Hz na dzień dzisiejszy i najbliższe kilka lat to bezsens.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku wystarczy kupić monitor 4K 75Hz-100Hz albo podkręcać 60Hz.
144Hz coś tam da, ale milion razy lepiej grać w 144-300FPS na 144Hz, niż 60-80FPS na 144Hz.
To, że 144Hz przy graniu 4K zrobi jakąś drobną różnicę nie zmienia faktu, że 1440P 144Hz na tę chwilę i najbliższe kilka lat jest o wiele wiele lepszym rozwiązaniem i zrobi ogromną różnice względem 80FPS@4K, dając o wiele wiele większą płynność gry przy drobnej różnicy w szczególowości obrazu, gdzie o wiele lepiej włączyć cienie, światła i efekty(i tak trzeba je ciąć już na 1440P, a nawet 1080P), niż walnąć 4K na najniższych w 80FPS. Tak samo 1440P 144Hz może mieć funkcje strobbingu jednocześnie z g-sync, a 4K co najwyżej sam goły g-sync. Za kilka lat można się zacząć zastanawiać nad 4K 144Hz. Na tę chwilę jeśli nie masz SLI co najmniej RTX2080 nie warto brać 4K 144Hz bo do czasu jak 4K będzie popularne zdążą one kilkukrotnie stanieć, wejdą OLEDy na dobre, ewentualnie ulepszą dotychczasowe matrycę i dzisiejsze VA/IPS to będzie paździerz tak czy siak, a wtedy pojawisz się ty cały na biało i powiesz: "Panie, bierz pan 8K 144Hz bo przyszłościowe po co panu półśrodki pomiędzy 1080P, a 8K. Po co panu 4K, nie lubie półśrodków"

Na dzień dzisiejszy jest pytanie 1080P@144-240Hz czy 1440P@144-180Hz? 4K@144Hz na dzień dzisiejszy i najbliższe kilka lat to bezsens.
Dokładnie jak piszesz. Brać nie pytać bo 4K. A potem ból d..... Panie a miało być tak pięknie.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...