Jump to content
Czapyl

Monitor pod kartę rtx 2070super

Recommended Posts

Cześć 
Chciałbym abyście pomogli mi znaleźć monitor pod kartę Rtx 2070super msi gaming X

Monitor do gier lol , Rpg , fps i czasami do obejrzenia filmu.

- posiadany budżet 1000-2500zł
- przeznaczenia tegoż sprzętu:
Gry moba , fps , czasami obejrzenie filmu

- jaki rozmiar przekątnej oraz jaka rozdzielczość Cię interesuje:
27" wqhd 1440p 144hz

Moje propozycje :

Gigabye aorus Ad27qd

https://www.x-kom.pl/p/473789-monitor-led-27-gigabyte-aorus-ad27qd-czarny-hdr.html?partnerid=100754349&sm12=NDE%3D&ts=1568190120&token=bdcafde3aff5af2bf11b2d46cc8d6bff&0=91

Oraz

Msi Optix Mpg27cq

https://www.x-kom.pl/p/427736-monitor-led-27-msi-optix-mpg27cq-curved.html

Co polecacie w tej kwocie do wyżej wymienionych zastosowań? Liczę na Waszą pomoc :)

Edited by Czapyl
Dopisanie tekstu

W dniu 12.10.2019 o 09:15, Czapyl napisał:

Ludzie polecają Rtx 2070super pod rozdzielczość 2560 x 1440.Dlatego kieruję się wyborem w tą stronę.

Kartę szybciej zmienisz niż monitor. Całkiem sporo gier śmiga w 4K pod 2070Super, a 2560x1440 to"pośredniak" między FHD a 4K. Ja stanów pośrednich nie lubię, ale jak  tam wolisz :)

Sam szukałem monitora od ponad 2 tygodni do tej karty, ostatecznie zdecydowałem się na tego Aorusa. Czekam aż mi wszystko wyślą i zobaczymy jak to będzie działać :) Ale trochę mogę poczekać bo x-kom nie ma na stanie 2070S Palita :/ Jak mi dojdzie to dam znać jak ten monitor się sprawuje ;)

Zamówiłem taki monitor pod 2080 Super Trio Acer Predator XB271HUbmiprz (UM.HX1EE.005). Wspiera Nvidia G-Sync.
Jak dla mnie najlepszy kompromis ceny do jakości. Gadanie o 4k na razie nie ma sensu. Odświeżanie w przystępnej cenie to 60 Hz. Do tego aby grać na monitorze 4k i 144Hz to raczej będziesz potrzebować SLI.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Sam szukałem monitora od ponad 2 tygodni do tej karty, ostatecznie zdecydowałem się na tego Aorusa. Czekam aż mi wszystko wyślą i zobaczymy jak to będzie działać :) Ale trochę mogę poczekać bo x-kom nie ma na stanie 2070S Palita :/ Jak mi dojdzie to dam znać jak ten monitor się sprawuje ;)
Sam myślałem nad tym monitorem. Lecz po dłuższym poszukiwaniu i recenzjach wybrałem Monitor Acer Predator XB271HUbmiprz (UM.HX1EE.005). Cena przystępna i pełne wspieranie Nvidia G-Sync. Miałem to szczęście że kupiłem ostatnio sztukę

Kartę szybciej zmienisz niż monitor. Całkiem sporo gier śmiga w 4K pod 2070Super, a 2560x1440 to"pośredniak" między FHD a 4K. Ja stanów pośrednich nie lubię, ale jak  tam wolisz :)

Grając na 144 Hz i więcej to marne pocieszenie 4K i 60 Hz. Do tego raczej nawet jeżeli kupisz monitor 4K i odświeżanie 144 (cena kosmos) to karta 2070 super spuchnie. Czytać koniec przyjemności z grania. Chyba że na niskich detalach gier. Po prostu karta nie będzie w stanie wywalić 144 klatek przy wysokich ustawieniach gry.

Godzinę temu, dabrowski20 napisał:

Grając na 144 Hz i więcej to marne pocieszenie 4K i 60 Hz. Do tego raczej nawet jeżeli kupisz monitor 4K i odświeżanie 144 (cena kosmos) to karta 2070 super spuchnie. Czytać koniec przyjemności z grania. Chyba że na niskich detalach gier. Po prostu karta nie będzie w stanie wywalić 144 klatek przy wysokich ustawieniach gry.

Może czegoś nie rozumiem, więc oświeć mnie czy monitor 144Hz to wyświetla obraz tylko w 144 klatkach na sekundę - o ile sprzęt pozwala ? Czy jeśli sprzęt przykładowo średnio wyświetla 100-110FPS to co ? Nie wyświetli tego ? Forza 7 w 4K leci w Ultra leci mi na 80-90FPS. Nie zobaczę tej płynności na monitorze 144hz ? "Tej płynności" czyli wyższej niż standardowe 60. 

Może czegoś nie rozumiem, więc oświeć mnie czy monitor 144Hz to wyświetla obraz tylko w 144 klatkach na sekundę - o ile sprzęt pozwala ? Czy jeśli sprzęt przykładowo średnio wyświetla 100-110FPS to co ? Nie wyświetli tego ? Forza 7 w 4K leci w Ultra leci mi na 80-90FPS. Nie zobaczę tej płynności na monitorze 144hz ? "Tej płynności" czyli wyższej niż standardowe 60. 
jeżeli nie rozumiesz tematu to proponuję w YouTubie wpisać odświeżanie monitorów różnica między 60 a 144hz i zobaczysz dokładnie materiał przedstawiający co się odbywa przy takich rozdzielczościach.