Skocz do zawartości
spartan

15k sama skrzynka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym prosić was o doradzenie jakie podzespoły wybrać do kompa. Na wstępie zaznaczę, że chcę teraz złożyć komputer i mieć z nim spokój na jakieś 5 lat (bez modernizacji itp). Dodatkowo bardzo zależy mi na tym aby komputer był możliwie jak najcichszy. Oczywiście służyć będzie głównie do grania w tytuły takie jak Metro exodus, cp 2077 i inne nowości co wyjdą, oraz internet i filmy - brak profesjonalnej pracy.

Komputer chcę podłączyć pod monitor LG 34GK950G Curved NanoIPS (już zamówiony więc do budżetu się nie liczy).

Proszę was o porady odnośnie:

1) CPU - tu myślę nad ryzenem 3700x - głównie ma trzymać te 60fps+ w tytułach AAA

2) MOBO - nie mam pojęcia co wybrać i zdaję się na waszą pomoc

3) RAM - G.SKILL 32GB 3600MHz TridentZ RGB Neo CL16 (2x16GB) - myślę, że będą optymalnym wyborem i jakiś potencjał OC posiadają?

4) GPU - chcę rtx 2080ti tylko nie wiem jaki model będzie wydajny a zarazem możliwie najcichszy?

5) CASE - Fractal Design Meshify S2 Black Dark TG - podoba mi się wiualnie więc na 100% będzie ta obudowa.

6) PSU - Tu znów nie wiem co wybrać.

7) SSD - jak wyżej.

8) COOLER - nie wiem czy brać tradycyjny czy AIO, Ma chłodzić tego 3700x po OC i być cichy jak diabli. 

9) Wentyoatory do obudowy - chcę zastąpić fabryczne i dołożyć 3 kolejne (razem 6) czymś bardzo cichym, tu nie wiem czy lepiej jakieś BQ czy Noctuny? 

10) Fajnie jakby się w cenie udało zmieścić pklawiaturę, myszkę, podkładkę oraz głośniki i słuchawki (proszę również o doradzenie w tej kwestii).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze czytam, że chcesz kupić obudowę za ponad 600 zł, a później jeszcze wyjąć z niej fabrycznie zamontowane wentylatory i dokupić nowe? Ehh... to takie "dokładanie" sobie dodatkowych wydatków, można to przecież zrobić z głową taniej i kupić jakąś fajną budę za zadecydowanie mniejszą sumę. Ot choćby z klasycznych obudów Fortron CMT230 B Mid Tower. Szkoda też że już kupiłeś monitor bo on pracuje w rozdzielczości 4K, a kupno RTXa 2080 Ti w żaden sposób się nie opłaca. Tak byś sobie wziął MSI GeForce RTX 2080 SUPER GAMING X TRIO czy Palit GeForce RTX 2080 SUPER GameRock. I w zupełności by wystarczyło :) zwłaszcza jeśli planujesz grać w gry dynamiczne czy oglądać seriale to 16:9, 31-32 calowy monitor 2K, 144-165Hz lepiej by się sprawdził niż ten LG.

Edytowane przez Michikun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydawania 15K w obecnych czasach i przy obecnej ilości gier na PC to lekka przesada. Do tego jeszcze pakowanie się w AMD przy tej kwocie. Weź coś na Intelu:

 

Przykładowy zestaw:

 

https://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_pazdziernik_2019?page=0,15

 

Wymieniasz tylko CPU na i7 9700K i GPU na RTX 2080Ti i dokupić obudowe czy ew. wentylatory.   Jak chcesz ciszy to można bawić się w chłodzenie wodne o ile masz o tym pojęcie, bo gotowe zestawy wcale do cichych nie należą     Kierowałbym się rozwagą i został przy chłodzeniu powietrzem.   Do tego RTX 2080Ti od MSI lub ASUSA, ale te kosztują  Za to dostajesz sprawniejsze chłodzenie, ale o ciszy zapomnij. Ten zestaw spokojnie można złożyć za 10-11K . Co do żywotności zestawu to może być różnie.  Zależy od gier i w jakiej rodzielczości grasz. Ale jak popatrzeć na obecny rynek gier PC to raz że gier na PC jest dość mało to wymgania gier nie są takie duże. Sytuacja się zmienia jak planujesz grać w 4K i 60 FPS. Nie w każdej grze użyskasz stałe 60 FPS w 4K. Zależy od gry i optymalizacji. Dla przykładu ja grałem w najnowszego Tomb Raidera w 4K na i7 6700K i GTX 1080Ti. Były spadki do 25 FPS, Masz tu porównanie . 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 15k na PCta to bierz 9900k i się nie zastanawiaj, więcej wątków się przyda za kilka lat, a nie sądzę żebyś potrzebował wymieniać takie CPU nawet po 5 latach, kupisz kolejnego TI i będzie śmigać. PSU to sobie walnij 750-850w, po co się ograniczać w tym budżecie i skąpić 100zł pomiędzy np. 650w. Każdy zasilacz renomowanej firmy z certyfikatem 80 plus gold spokojnie uciągnie tego PCta, jak nie robisz jakiś SLI i kosmicznego OC włącznie z wyprażaniem furmarkiem, to naprawdę nie potrzebujesz zasilaczy titanium 1200W :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...