Skocz do zawartości
morpheouss

OC pamieci - timingi

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

Mam u siebie pamiec Crucial Ballistix 3000MHz CL15 puszczona na 3600MHz CL16 1.35V. Generalnie wszystko dziala poprawnie i stabilnie, jednak zastanawialem sie nad praca nad timingami. Wiele osob puszcza pamieci e-die microna nawet na 3600MHz CL14, jednak przy takich wartosciach z kalkulatora, komp nawet nie POSTuje. Zastanawiam sie czy CL14 jest w ogole realne w tym przypadku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, wysio said:

Jak masz ustawione pozostałe timingi? Próbowałeś podnosić napięcie w celu sprawdzenia, jak będą się zachowywać? Ogólnie możesz być bardzo zadowolony, bo to dobry wynik OC.

Generalnie, wszystko wzialem z kalkulatora. napiecie bylo sugerowane miedy 1.40 a 1.45V i bez wzgledu na nie na CL14 nie wstaje.

Edytowane przez morpheouss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że CL14 to dla tej konkretnej sztuki już za ostre timingi .

CL15 może by jeszcze poszło po poluzowaniu innych timmingów , podbiciu napięcia dla ram czy podbiciu innych napięć np. napięcie kontrolera pamięci .

PS. Nie sugeruj się danymi z kalkulatorów , nie zawsze odzwierciedlają co potrafi dana kombinacja płyta + procek + ram .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie robią 3666 [MHz] CL16-18-16-16-35-55-550 CR1 przy 1,35 [V] ( 1,34 w bios ) , później kończy mi się niestety stabilne FCLK ... Asynchro 4000 robię CL16 przy ok. 1,38 [V] przy lekkim wydłużeniu timingów ... Ponad 1.4 [V] nie mam ochoty dawać :P

7d54022cca21484bmed.png

Dla 4k tylko kopia się zwiększa :P

 

Standardowwo na 3666 mam : 

Odczyt

Zapis

Kopia

Czas d

--;;; 666 P

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też dobre sztuki trafiłeś... Mi tak się nie poszczęściło, ale kupiłem je w promocji za 300zł, gdzie najtańsze kości o podobnych parametrach kosztowały 360zł. Dziwi mnie tez to, że trafiłem kości nielubiące większego napięcia - od 1.38V w zwyższ wywalają błędami. Ale generalnie po zabawie z dobraniem odpowiednich timingów nie mam co narzekać, bo wszystko śmiga jak należy. Po wielu testach zauważyłem, że są wydajniejsze z wyższym CL, ale większymi o 1 pozostałymi dwoma wartościami, niż mniejszym CL i większymi o 2 lub 3....  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morpheuss a możesz dla mnie sprawdzić jak nisko możesz zejsc z timingami przy 2666. Ja nie moge zejsc niżej jak 13-13-13-33 cr 1 trfC312, A najlepiej dzialaja na 13-14-13-33 cr 1 trfC 382. To da mi pogląd czy udało by mi się osiągnąć 3600 cl 16 w przypadku zmiany płyty na Z370/390

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...