Skocz do zawartości
tosiaczek

plyta glowna do i5 9400f

Rekomendowane odpowiedzi

witam

pytanie o plyte do i5 9400f - czy ta bedzie ok ? https://allegro.pl/oferta/plyta-glowna-asrock-b360m-pro4-micro-atx-8562737801 (niestety w sklepach brak )czy polecicie jakas inna budzetowa ?

czy plyta wymaga aktualizacji biosu do ww procesora ? jesli tak to co innego taniego polecicie co nie wymaga aktualizacji biosu

nie mam zadnych wymagan co do plyty , zeby dzialala i wykorzystywala w pelni procesor i gpu (1660) , spoko jesli beda 4 sloty na ram (mam narazie 2x8gb 2133mhz) , komputer do grania

obecnie posiadam 6400 + msi b150m bazooka - w wiekszosci nowych gier procesor jest wykorzystywany w 100% i troche nie domaga , wolalbym uniknac zakupu platformy amd

dzieki , pozdrawiam

Edytowane przez tosiaczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procka nie bede podkrecal i zalezy mi na stabilnosci.. amd narazie odpuszczam

co do samej plyty glownej bardzo zalezy mi zeby ktos wyjasnil mi dlaczego ta alba inna plyte warto wziac ... umiem znalezc w necie informacje nt tego jaki czipset obsluguje jakie procesory ale z jakiegos powodu polecane sa plyty z chipsetami b360/365 a nie h310 tj polecil kolega 2 posty wyzej ... dlaczego akurat ten GB ? jakie to ma znaczenie czy kupie ta czy inna plyte glowna z czipsetem b360/365.. co z tymi biosami bo czesto natykam sie z informacja ze dana plyta obsluguje 9 gen intela dopiero po aktualizacji biosu (czego sam nie jestem w stanie zrobic bo nie mam np procka 8 generacji zeby w ogole bios odpalic)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

b365 bo jak zobaczysz na stronach producentów to nie potrzeba robić aktualizacji biosu

może lepiej kupić i7 do tej płyty co masz [najlepiej by było z "k" bo mają wysokie taktowanie]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7 do tej plyty bez sensu 6700k (4 rdzenie ) kosztuje ~1000 zł czyli tyle co 9400f (6 rdzeni ) + mobo

czyli b365 niezaleznie od producentra/modelu bedzie ok ?

bo jesli chodzi o to co w 1 poscie to niby tez wspiera wg strony producenta pytanie tylko czy fabrycznie daja taki bios jaki jest wymagany

obraz.thumb.png.dbbf8f91565a4c9745dfebed475aa383.png

 

Edytowane przez tosiaczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...