Skocz do zawartości
slitzer

Wpływ taktowania RAM na iGPU - jest ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam złożony mały komputerek pod TV na i3-3250.. Komputerek służy do Youtube, Twitch, Netflix, emulacja starych konsol. Jednak czasem iGPU nie domaga. Padła mi 1 kość ram i pomyślałem, że kupię komplet, ale o wyższym taktowaniu (obecnie 1333MHz). Czy kości taktowane 2000MHz dadzą jakiegoś kopa dla układu graficznego w tej i3 ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kości pamięci muszą mieć identyczne parametry - inaczej będą pracować tak, jak wolniejsza kość. Poza tym to i tak nic Ci nie da. Jeszcze niedawno miałem komputer na starym Core 2 Duo E8400, więc dużo gorszym procesorze od twojego i pamięciach DDR2 1066 MHZ i w takich tematach nie miałem żadnych problemów. No ale grafika też była nienajgorsza. U Ciebie jest wbudowana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W którym momencie dokładnie iGPU nie domaga ( i czy to integra czy jednak sam procek ) ?

YT/Netflix/Twitch czy przy emulacji konsol ?

I jakie konsole emulujesz - coś z czasów 8-bit czy wyżej czy PS2 lub wyżej ?

Co do wsadzenia szybszych ramów - pytanie czy płyta na to pozwoli , jak masz płytę na hipsecie serii H lub B to max. 1 600 mhz , 1866 mhz i wyżej to tylko jak masz płytę na chipsecie serii Z .

Szybkie ramy wsadzone w płytę na H lub B zwolnią i tak do max. 1 600 mhz , czasami CL można się pobawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta to ASUS P8H61-I R2, według strony ASUSA obsługuje: 2 x DIMM, Max. 16GB, DDR3 2200(O.C.)/2000(O.C.)/1800(O.C.)/1600(O.C.)/1333/1066 MHz Non-ECC, Un-buffered Memory Dual Channel Memory Architecture

@wysio - tą 1 sprawną i tak wyjmę, tu są tylko 2 sloty. Mogę mieć komplet Corsair XMS 2x4GB 2000MHz w bardzo dobrej cenie, ale jak nic to nie da, to mogę polować na 1 kość taką samą jak mi została.

iGPU trochę nie domaga w emulacji PS2 i ewidentnie nie jest to wina CPU tylko iGPU.

 

Jak to jest z tym iGPU bo i3-3250 ma zintegrowaną kartę Intel HD 2500:

Częstotliwość podstawowa układu graficznego 650 MHz

Maks. częstotliwość dynamiczna układu graficznego 1.05 GHz

 

To, że karta się posiłkuję pamięcią RAM bo nie posiada swojej to wiem, ale czy jej taktowanie ma wpływ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to szukam takiej samej kości. Problemem jest malutka buda, niby jest miejsce na kartę 2 slotową LP, ale wiatrak nie będzie miał skąd zasysać powietrze bo będzie 2-3mm luzu do boku zasilacza. Jedynie co wejdzie i nie zagotuje się to GT 710, tylko czy to jest szybsze od HD 2500 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, slitzer napisał:

Jedynie co wejdzie i nie zagotuje się to GT 710, tylko czy to jest szybsze od HD 2500 ?

No raczej

https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GeForce-GT-710-vs-Intel-HD-2500-Desktop-105-GHz/m77649vsm7696

 

ewentualnie pasywna GT 730

https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GeForce-GT-730-vs-Intel-HD-2500-Desktop-105-GHz/m12582vsm7696

 

tu masz pasywną GT 740 nową

https://allegro.pl/oferta/nowa-asus-geforce-gt740-2gb-ddr3-hdmi-nvidia-pci-8488583334

 

ewentualnie możesz się pokusić o pasywny GT 1030

Edytowane przez falcoon84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...