Skocz do zawartości
THEmasterSU

RGB fusion 2.0 nie działa

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.10.2019 o 13:42, THEmasterSU napisał:

Witam,

Po aktualizacji rgb fusuion program się uruchamia na 4-5 sekund i się zamyka. Gdy go włączam dysk twardy się wyłącza i włącza na zmianę. Mam płytę aorus b450 elite i najnowszy BIOS.

Wie ktoś jak to naprawić?

Tak , Jest problem z RGB Fusion 2.0 , Mam Podobny Problem , Nie chce się włączać i wyłącza się po ładowaniu.

Najlepiej może Sterować w biosie?  Bo ja na razie steruje w BIOSIE.

Moja Płyta: GA: B450 S2H V2 (nie aorus)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie info , bo walczyłem kilka miesięcy z tym. 
Mając GTX 1660 super gaming OC 6GB - która oficjalnie ma wsparcie RGB FUSION 2.0 . Owa karta i program działały na mojej ASROCK H170m Pro4s - bez zarzutu.  PO wymianie płyty głownej na GIGABYTE Z390 GAMING X - program RGB FUSION oszalał. Tak jak pisałeś dysk sie nagle zatrzymywał , apka sie crashuje , kolor orange/ niebieski i lipa.  
Udało mi się z tym wygrać mimo iz oficjalnie płyta nie ma wsparcia RGB FUSION tylko Ambient Led od cudownego Gigabyte.
1. Usun aktulany RGB fusion z  C- program files x86 -> gigabyte - rgb  ,
2. Wyczysc rejestry ccleanerem
3. Ja dodatkowo po tym , wylaczylem PC , odpiałem karte i wpiałem ponownie. Potem wyciagnalem baterie zeby zrobic reset CMOS.
4. Teraz najwazniejsze - sciagamy cudowna wersje RGB FUSION B18   a dokładniej to Ver=B18.1019.1.  Można odszukać w necie.  Po zainstalowaniu , po lewo widze ODCZYTANA moja płyte głowna która z racji braku supportu - nie pokazuje że czymś moge sterować. Mimo to po LEWO jest ikona karty graficznej  która po wyborze pozwala normalnie sterować RGB.
5. Sciągnąłem spokojnie z 10 różnych wersji RGB FUSION + niezliczona ilosc programów rzekomo sterujących led/gpu żadno z nich nie dało efektu. 

MAM NADZIEJE ZE USTAWICIE TO RGB PO SWOJEMU BO JA MYSLALEM ZE OSZALEJE PRZEZ TO. 
MOC Z WAMI ?  ?️

1.jpg

2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co trzeba zrobić to przeprowadzić czystą instalację "pakietu app center" z odparkowanymi rdzeniami procesora, "unpark core" Gigabyte ma fix mb_utility_drm-fix-tool_v1.1, przed folderem AtiTool dodaj podłogę _ aby zmienić nazwę jeśli apki zamykają się samoczynnie z kartami innych producentów. Link do pobrania z Gigabyte

Pozdrawiam wszystkich od wszystkich z v301pl

 

RGBFusion2.0.jpg

Edytowane przez v301pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...