Skocz do zawartości
patryk_wml

Zestaw do pracy biurowej za ok. 1500

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Składam zestaw do pracy biurowej za około 1500 zł.

Myślałem nad zestawem:

Zasilacz Elementum E2 SI 350W

Obudowa Regnum RG4 Pure Black 

Procesor AMD Ryzen 3 2200G

Płyta główna Gigabyte B450M DS3H

Pamięć G.Skill Ripjaws V, DDR4, 8 GB,3200MHz, CL16

Dysk SSD Crucial MX500 500GB

Dysk Western Digital Caviar Blue 1TB

 

Czy taka konfiguracja jest dobra, czy coś byście zmienili? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praca biurowa czyli pakiet office, przeglądarka, tworzenie prostych grafik?  

Planowana jakaś archiwizacja danych, magazynowanie ton pdfów, że hdd 1TB jest konieczny? 

Ram dobrze wziąć w dwóch kościach,  np. 2x4 GB, szybciej taktowany ok, ale to nie jest obligatoryjne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pakiet Office, przeglądanie Internetu.

Raczej nie planowałem żadnej wielkiej archiwizacji ale mam różne zdjęcia itp. chociaż wydaje mi się, że masz rację. Więc lepiej zrezygnować z hdd I coś dołożyć / zmienić czy po prostu go wyrzucić i reszta jest dobra? 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym usunął dysk mechaniczny (HDD), zostawił to co jest i kupował, ewentualnie dorzucił do 16 GB pamięci, jeśli zamierzasz mieć otwarte kilkadziesiąt zakładek, przy okazji mając otwartych wiele arkuszy excela, worda czy powerpointa . 8 giga to i tak powinno wystarczyć. Byle by ram był w dwóch kościach.

 

Alternatywnie platforma intel, np pentium g5400 (2 rdzenie/4 wątki, 240 zł), tania płyta h310 (~220 zł) i 2x4 GB ddr4 2400MHz (~170 zł). Dysk cruciala, obudowa spc, zasilacz spc mogą być - wszystko za około 1200 zł. 

Zestaw AMD licząc na szybko kosztuje 1450-1500 zł (bez hdd). Procek jednak 4 rdzeniowy 4 wątkowy, w niektórych przypadkach (gdyby otworzyć mnóstwo rzeczy lub office by "zgłupiał") może mieć to znaczenie.

Edytowane przez mrcszyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...