Skocz do zawartości
daan

Ocena zestawu ~3000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

złożyłem sobie zestaw ale nie do końca jestem przekonany czy na pewno komponenty będą ze sobą dobrze współpracowały. Komputerek do programów typu środowiska IDE, jakiś photoshop, wirtualki. Gierki raczej w FHD. Nie będę streamować. Lubię mieć kilka programów odpalonych jednocześnie. U siebie mam już obudowę, dyski i chłodzenie cpu.

AMD Ryzen 5 3600
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Zasilacz Seasonic FOCUS Plus Gold 550
Gigabyte Radeon RX 580 AORUS 8GB GDDR5

i zastanawiam się między
DDR4 32GB KIT 2x16GB PC 3200 G.Skill Ripjaws V F4-3200C16D-32GVK
Corsair 32GB 3200MHz Vengeance RGB Pro CL16 (2x16GB)

Wielkiej różnicy w wydajności nie ma. Znalazłem w necie, że g.skille są lepsze i do tego tańsze. Co sądzicie?

Z góry dzięki za poświęcony czas.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie możesz mieć rację. Dlatego właśnie piszę na forum :D

A będzie lepiej działać z tym procem niż RX? Bo myślałem też nad RX 590, ale dalej GTX 1660 lepiej wypada tylko czy z tym zestawem będzie spoko. Zasilacz 550W da radę bez pocenia się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I w czym ja sie pomylilem? Na kontrę masz https://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_karty_graficznej_geforce_gtx_1660_nastepca_geforce_gtx_1060 (poklikaj na 580 z wykresów i zobacz przewagę %-ową gtxa) czy nawet https://pclab.pl/art80108-25.html. YT benchmark nie jest zbytnio dobrym przykładem (przynajmniej nie dla mnie), niekiedy dziwne miejsca testowe i wyniki, dużo testów w wbudowanych growych testach zamiast swobodnej rozgrywki, a w porównania procesorów ukazują często w miejscach graficznych - to wg mnie dyskwalifikuje ten kanał i nie przejmuję się wynikami grafik. Nie miejsce i czas na dyskusję czy kłótnie na ten temat.

Edytowane przez mrcszyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, daan napisał:

W sumie możesz mieć rację. Dlatego właśnie piszę na forum :D

A będzie lepiej działać z tym procem niż RX? Bo myślałem też nad RX 590, ale dalej GTX 1660 lepiej wypada tylko czy z tym zestawem będzie spoko. Zasilacz 550W da radę bez pocenia się?

GTX "wcina" zdecydowanie mniej prądu niż RX :) no i 1660 dobrze się podkręca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, maxmaster027 said:

Ten seasonic to jeden z lepszych zasilaczy na rynku. Da radę praktycznie z każdym zestawem.

Rx 580 jest jakieś 5% słabszy od 1660 i 50% bardziej prądolubny. Jak masz freesync to bierz radeona, jak nie to nvidie

No mam freesync. Jakoś super często w gierki nie gram,  ale jak już coś odpalę to fajnie byłoby poczuć lepszą jakość. A co z 590 vs 1660?

I według Was które ramki powinienem wziąć? Czy w ogóle jeszcze inne niż te które podałem...

Edytowane przez daan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.emag.pl/karta-graficzna-sapphire-radeon-rx-580-nitro-8g-gddr5-11265-01-20g/pd/D69DHDBBM/?utm_medium=Feed&utm_source=Ceneo.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=14998866&cmpid=60049&711719870050

To wystarczy podkreci sie praktycznie do poziomu 590 i wydajność będzie taka sama. 820zl

https://www.intexpc.pl/p/sapphire-radeon-rx-580-nitro+-8gb-256bit-niebieska-outlet-666113,2192

Ta jeszcze szybsza, nowa na gwarancji tylko z outletu 699zl;

 

Jak masz monitor freesync to niczego innego poza Radeonem bym nie bral, jednak plynnosc nawet juz przy 45 klatkach jest zdecydowanie wieksza niz bez freesync.

 

Edytowane przez maxmaster027

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że potrzebuję 2x slotów nvme m.2 to wybieram B450 Elite z Ryzenem 5 3600 (tak, wiem że wyłączam sobie sloty sata ale one w ogóle mi się nie przydadzą). Zasilacz Seasonic Focus Gold 550W. Co do karty graficznej to bardzo możliwe, że wezmę tę RX 580 (potem dokupię, na razie pojadę na starej). Teraz został mi jeszcze wybór RAM.

https://www.morele.net/pamiec-ballistix-ballistix-sport-lt-ddr4-16-gb-3000mhz-cl15-bls16g4d30aesb-5675564/

Te są w miare w dobrej cenie i dobrze się kręcą, ale nie do końca jestem przekonany. 

Są jeszcze te:

DDR4 32GB KIT 2x16GB PC 3200 G.Skill Ripjaws V F4-3200C16D-32GVK
Corsair 32GB 3200MHz Vengeance RGB Pro CL16 (2x16GB)

i teraz nie potrafię zdecydować... Chyba, że macie jeszcze jakiś inny wybór który dobrze zagra w mojej konfiguracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...