Skocz do zawartości
RomperZ

Monitor FULL HD min 144hz max 25 cali ~1000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam jakiegoś monitora pod Ryzen 5 3600 i MSI RTX 2060 Super ARMOR OC 8GB. Minimum 144hz, full HD i max 25cali. Monitor do FPS, ale też normalnego użytkowania typu www.

Na oku mam

1)AOC G2590PX lub AOC G2590PX/G2 (one chyba tylko wyglądem się różnią, a może czymś jeszcze?)

2)AOC C24G1 Curved, ale obawiam się tego zakrzywienia oraz tutaj ktoś raportował wypalanie ikonek systemowych.

https://www.morele.net/monitor-aoc-c24g1-4716156/

Co możecie polecić, a może warto trochę dołożyć do czegoś lepszego?

Edytowane przez RomperZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twoj monitor z morele to "Synchronizacja częstotliwości AMD Free-sync" do radeonów jest

Wybierz coś z Gsync https://www.morele.net/monitor-acer-predator-xb241hbmipr-um-fx1ee-001-1100027/ 1350zl

Albo bez freesync i bez gsync https://www.morele.net/monitor-asus-vg248qz-4998880/  775zl

Ten monitor michikuna tez amd freesync a Ty masz 2060super.....

Edytowane przez maxmaster027

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maxmaster027 to nie ma obecnie znaczenia, bo GeForce chodzi z FreeSync - Adaptive Sync. Oczywiście warto sprawdzić, czy na 100% dany monitor działa z tą funkcją dobrze.

Michikun dzięki, nie znałem tego modelu, widzę, że na IPS. Ciekawy jestem jakie ma realne opóźnienia.

 

Edytowane przez RomperZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie ma. Lepiej kupić Gsync, albo zwykły 144 165hz. Grałem kiedys na CRT w 800x600 140hz i było mega płynnie. 144 bez syncow jest jednak 200zl tansze. Żeby freesync działo dobrze trzeba jednak trochę lepszy monitor. Warto obejrzeć recenzje na pewno przed kupnem. A jeszcze jedno z tym monitorem bez syncow nie masz najmniejszych problemów ustawiasz w windowsie 144hz i już.

Edytowane przez maxmaster027

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maxmaster027 wiesz, może tak być, że w ogóle nie będę używał tych synców, bo podpodono laga robią dodatkowego i lepiej właśnie na żywioł puścić, ale muszę się zorientować jak to jest dokładnie, a najlepiej samemu sprawdzić :) Wolę mieć wybór w przyszłości, czy chcę korzystać z danej funkcji lub nie (g-sync/freesync). Monitor kupuję z pewnością na kilka lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

input lag to na pewno dochodzi. Zależy od monitora dość sporo i użytej technologii. Słabsze monitory freesync pomimo, że już i tak poprawione w porównaniu do tego co było na początku, mogą mieć lekki ghosting. Zależy jaki monitor im lepszy tym lepiej od dołu łapie z freesyncem, bo nawet w 35-40 można grać w miarę płynnie w gry nie sportowe. Kupisz słabszy będzie łapał Tobie od 45. Mało prawdopodobny scenariusz przy 2060 super, ale jak mówisz o przyszłośći no to przy dropach jednak ma znaczenie. Do zwykłego 144hz trzeba mieć mocną karte, a taką właśnie jest 2060super, gdzie praktycznie w każdej grze fullhd zapewni +100fps na dzień dzisiejszy

Edytowane przez maxmaster027

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...