Skocz do zawartości
demotywatorking

Płyta i ram pod Ryzena 7 3800X

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tym, że wczoraj kupiłem okazyjnie Ryzena to potrzebuję teraz całej reszty do upgradu komputera.

Czy https://www.x-kom.pl/p/501595-plyta-glowna-socket-am4-asus-tuf-gaming-x570-plus.html ta płyta się nada? Procesora raczej nie będę podkręcać, albo minimalnie, bo czytałem, że i tak te nowe Ryzeny się słabo kręcą.
 
Co do pamięci ram, słyszałem, że niektóre się gryzą z Ryzenami.
Co sądzicie o tym zestawie:
https://www.x-kom.pl/p/427809-pamiec-ram-ddr4-gskill-32gb-3000mhz-aegis-cl16-2x16gb.html

Zależy mi na sporejilości pamięci, dlatego szukam 2x16GB.

Z góry dzięki każdemu za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta się nada, sam mam taką - bez wodotrysków (w sumie to budżetowy ASUS) ale ma wszystko, co potrzeba standardowemu śmiertelnikowi. Porządne i dobrze chłodzone VRM, na poziomie konstrukcji 2x droższych, a to akurat jest ważne. Niektórzy kręcą nosem bo sieciówka od Realteka a nie od Intela, ale między Bogiem a prawdą nie widzę żadnych różnic pomiędzy tym Realtekiem a gigabitowym Intelem z Asusa Z-87 Pro.
Co do pamięci - w ciemno możesz brać Cruciale Ballistix LT (3000/3200), koniecznie z AES w kodzie produktu. Siedzą w nich Microny E-die, wersja 3200 standardowo wstaje z taką prędkością na XMP a przy odrobinie szczęścia i dłubania w timingach bez problemu powinny pójść na 3600.

Edytowane przez katoda
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...