Skocz do zawartości
skelaw

Laptop na studia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zacząłem w tym roku studia inżynierskie i co tu dużo mówić - nie nadążam notować na wykładach, aż mnie palec od trzymania długopisu boli. No cóż, uroki pokolenia wychowanego przy komputerach. Szukam czegoś co pozwalałoby mi komfortowo przebyć 12h na uczelni (z ładowaniem oczywiście). Celowałem w Acer Swift 3, lecz jest trochę przydrogi do oferowanych osiągów. Chciałem coś z min. 4rdzeniowego np 8250u albo R5 2500u jednak stwierdziłem, że 2rdzeniowe modele mi wystarcza wydajnościowo. Teraz pytanie ważne do Was użytkownicy czy ktoś korzystał z ekranów dotykowych przy rozwiązywaniu zadań? Wolałbym mieć wszystko pod ręką w laptopie zamiast nosić tone zeszytów (wiem, wiem.. wszyscy kiedyś mogli..) Natrafiłem na urządzenia z Chrome OS. Chromebooki tak zwane, strasznie mnie zaciekawiły. Czy warte są one zakupu? 

Zależy mi głównie na komforcie użytkowania (wydajność, niekoniecznie ta potencjalna wynikająca z podzespołów) oraz jak na każdego Polaka cebulaka przystało - cena. Max 3000zl ale najlepiej jakby za darmo dawali :p

Pozdrawiam i proszę o pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wyboru do koloru :) droższa lub tańsza opcja.

oba laptopy z kodami kosztują zdecydowanie mniej:

kod: laptopy-14

https://www.x-kom.pl/p/450921-notebook-laptop-141-hp-pavilion-14-i5-8250u-16gb-480pcie-w10-ips-mx150.html

kod: laptopy-15

https://www.x-kom.pl/p/489396-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-330-15-i3-8130u-8gb-256-win10-mx150.html

a tutaj coś wydajniejszego

kod: laptopy-gaming

https://www.x-kom.pl/p/507126-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-l340-15-i5-9300h-8gb-256-gtx1650.html

 

Edytowane przez Michikun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od Twojego użytkowania, ja osobiście jestem zwolennikiem tradycyjnych Ultrabooków. Matowa matryca jest wygodniejsza.
Acer Swift 3 R5-3500U/8GB/512/Win10
Matryca FULL HD matowa IPS, procesor na poziomie i5U 8 generacji 4 rdzeniowy wystarczy z dużym zapasem, aluminiowa obudowa, podświetlana klawiatura, jeden większy dysk SSD PCie.

Taniej ten sam model w konfiguracji z i3U 2 rdzeniowym 
Acer Swift 3 i3-8145U/8GB/256/Win10 FHD IPS Niebieski

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 koniecznie matowa matryca fhd

2 mile widziana wymienna bateria a to obecnie rzadkość no chyba że cie stać żeby powiedzmy kupić za dwa lata nówkę

3 minimum 8gb ram i ssd 250gb i cpu 4 jajowe a najlepiej 4/8

4 chromebooki są za drogie a do pełni możliwości wymagają netu u mnie na uczelni były tylko dwa miejsca z dostępem aula i okolice sali komputerowej wiec sobie odpuść

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...