Skocz do zawartości
Mlody W

Jaki procesor lepszy na przyszłość AMD czy Intel

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie. Jednak chodzi mi o to, że nie można jednoznacznie stwierdzić co jest lepsze bądź gorsze w przyszłości. Ale 8/8 ma jednak wiecej mocy niż 6/12. Z drugiej strony Tomb Raider pokazuje, że jak gry bedą pisane w ten sposób to może się okazać, że za 2-3 lata 8700 będzie trochę lepszy w każdej grze :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Novice napisał:

watch dgos 2 to jest masakrator wątków i rdzeni.

mój 4790k 4.6ghz wysiadał przy gtx 1080 1440p i 2400mhz ddr3,dopiero 5775c śmiga płynnie chociaż często dobija do 90% ale na procku z l4 cache nawet 95% nie powoduje odczuwalnego stutteringu.

Dokładnie. Za to w takim Tomb Raider twój 4790 @ 5.3Ghz odpowiednik ipc caffee lake, miałby wiecej lub podobnie fps jak 9600K @5ghz. Nie mniej jednak 4790 @ 4.6ghz napewno lepiej by wypadł niż 9400F w Tomb Raider. Niestety go tam nie ma w zestawieniu

Edytowane przez maxmaster027

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Novice napisał:

więcej fizycznych rdzeni da ci efekt zawsze,to jak działa HT/SMT to zawsze jest loteria.

Nie da. Przeca o tym piszemy cały czas. Że zależy jak się gre napisze. Tomb Raider jest tego przykładem. Przyczytaj dokładnie co napisalem wczesniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Zgreed66 napisał:

Da. SoTR to przykład, że HT/SMT daje więcej w nim więcej, niż w W_D i dlatego 8700k jest szybszy.

No jak "więcej fizycznych rdzeni da ci efekt zawsze,to jak działa HT/SMT to zawsze jest loteria." Chyba napisałeś odwrotnie. On pisze o pełnych rdzeniach a ty potwierdzasz i piszesz o HT i SMT czyli zupełna odwrotność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, maxmaster027 napisał:

No jak "więcej fizycznych rdzeni da ci efekt zawsze,to jak działa HT/SMT to zawsze jest loteria." Chyba napisałeś odwrotnie. On pisze o pełnych rdzeniach a ty potwierdzasz i piszesz o HT i SMT czyli zupełna odwrotność

W_D 
9600 100%
9700 122%
8700k 116%

SoTR
9600k 100%
9700k 121%
8700k 129%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale Ty nie zrozumiales co on napisal. Weź przyczytaj ze zrozumieniem jeszcze raz.

 

7 minut temu, Mlody W napisał:

Jestem w tym wszystkim zielony i mam pytanie czy można jakoś szybko zwięźle powiedzieć czym odróżnia się lokacja np procesorową od graficznej bądź która gra ogółem stawia bardziej na wydajność GPU nizeli CPU ?

 

No generalnie to 6 rdzeni wystarczy z dobrą kartą jak narazie. Chyba, źe grasz w jakieś cities skylines, gdzie gra zajeżdża procesor. Odziwo na AMD tam jest straszna lipa. Gra lubi intele. Lokacja procesorowa czyli predkosc ramu i ilosc i predkosc rdzeni procesora. Graficzna to że wystarczy jakieś minimum procesora i fps by nie spadł

Edytowane przez maxmaster027

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mlody W napisał:

Jestem w tym wszystkim zielony i mam pytanie czy można jakoś szybko zwięźle powiedzieć czym odróżnia się lokacja np procesorową od graficznej bądź która gra ogółem stawia bardziej na wydajność GPU nizeli CPU ?

Procesor zajmuje się bardzo specyficznymi rzeczami. Generalnie się przyjmuje, że miasta, zatłoczone ulice, albo od cholery generowanych elementów świata będzie siadać na procesorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, maxmaster027 napisał:

"więcej fizycznych rdzeni da ci efekt zawsze" czyli sam sobie zaprzeczasz xD bo efektu nie dalo w SoTR

Porównaj sobie przyrost wydajności z tytułu HT w W_D i SoTr.
Jak, nie?

W_D 
9600k 100%
9700k 122%
8700k 116%

SoTR
9600k 100%
9700k 121%
8700k 129%

Edytowane przez Zgreed66
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.purepc.pl/procesory/test_procesorow_intel_core_i5_9400f_vs_amd_ryzen_2600?page=0,40

108% 8700

111% 9700

a gra mocno bazuje na procku tak samo jest loteria. Wszystko zależy jak programiści gre napiszą.

Tutaj 8/8 vs 4/8 wiekszość gier +50% fps, jednak battlefiled daje tylko 19% i to przy niższym IPC czyli pewnie z 10%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maxmaster027

Bo porównano procesory i jest jak w teście. A nie, jak jest w rzeczywistości zestaw.  Bardzo kluczową rolę odgrywa tu RAM. I to on w bardzo dużym stopniu przyspiesza i polepsza komfort działania PC. ddr3 vs ddr4

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...