Skocz do zawartości
endriuu

M.2 - 2280 w slot 22110

Rekomendowane odpowiedzi

mam dysk: Kingston A2000 500GB M.2 PCIe 3.0x4 NVMe (SA2000M8/500G) o wymiarach 2280 i kluczu M.

moge w dobrej cenie miec plyte Gigabyte Aorus B450 Elite.

rozumiem ze ta plyta ma dwa zlacza na M.2:

- 3.0 x 4 dlugie tzn 22110 z radiatorem

- 3.0 x 2 krotkie tzn 2280 bez radiatora

czy moj dysk wloze w zlacze dlugie? czy bede musial skorzystac ze zlacza krotkiego a tym samym jaka strata bedzie w przypadku 3.0 x 2 (gdzie dysk jest 3.0 x 4)?

 

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku wcześniejszych modeli złącza 22xx wiele zależało od konstrukcji samej płyty i ile jest miejsca w miejcu gdzie jest port M.2 , choć z reguły krótsze modele wchodziły w gniazda przystosowane do dłuższych modeli - bo tylko długość jest zmienna , szerokość już nie .

W teorii ten Kingston powinien pasować do gniazda 22110 , nie wiem tylko czy radiator będzie pasował .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odp. No właśnie troche poogladałem unboxingow tej plyty i mocowania sa na każdą długość dysku. Jedynie radiator rzeczywiście moze nie pasować. Ale mysle ze to nie będzie az tak duzy problem bo gniazdo jest zaraz przy zakresie pracy wentylatorów od GPU.
Ale powiem ze bardzo ciężko jest znaleźć dysk o dl 110 3.0x4 i pojemności min 500GB. Albo zle szukam...

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowalem i okazalo sie ze radiator jest na dlugosc 110 ale gigabyte dolaczyl plaski zestaw mocujacy (srobka i podstawka) do dysku krotszego niz 110 i tym samym radiator pasuje na kazda dlugosc dysku.22a554f01eb9fdf7bf5e7ee799c2bc7e.jpg4ba832a3fbc05d1e8684c0c0c7b63f4d.jpg

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...