Skocz do zawartości
astronaut

Modernizacja starego peceta i5 4460 8gb ram

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jakiś czas temu składałem PC do codziennego użytkowania i grafiki 2d. Specyfikacja wygląda w ten sposób:

-Procesor Intel i5-4460 3.2Ghz

-Zasilacz Corsair VS 550

-Pamięć 2x4GB HyperX ddr3 1600mhz cl 9

-Dysk HDD Western Digital Red 1TB

-Dysk SSD Adata su800 128GB

-Płyta Główna Gigabyte GA85m-d3h

-Karta zintegrowana Intel hd graphics 4600

Wszystko fajnie, do moich zastosowań jak najbardziej wystarczał. Ostatnio jednak stwierdziłem że czasami chciałbym w coś pograć, tym bardziej, że mam game pass ultimate z jakiejś promki złapany i np chętnie bym pyknął w Forzę Horizon 4.

Rozważałem najpierw sprzedaż tego komputera i złożenie nowego, najpewniej na Ryzenie 5 3600 ale obecny budżet nie pozwala mi na to + zacząłem się zastanawiać czy może nie zmodernizować by trochę kompa na chwilę, a za jakiś czas rezać coś dalej.

I tak, zaplanowałem, że do obecnego buildu, dokupiłbym używaną GTX 1060 6gb, posiedziałbym na tym pewnie z rok pykając w jakieś tytuły sprzed 2 lat, a później wymieniłbym CPU i płytę główną. W międzyczasie pewnie dorzuciłbym drugie tyle RAMu.

Czy brzmi to sensownie, czy może polecicie jakieś inne rozwiązanie? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co patrzyłem trochę na allegro i myślę że za około 750 bym kupił (w tej kwocie też chciałbym się zamknąć chwilowo) i np. znalazłem z gwarancją do listopada 2020 albo inny do lutego 2021... kilka ofert mam w zakładkach, właśnie wszystkie na gwarancji jeszcze co najmniej rocznej i w tych pieniądzach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli budżet ograniczony do 700PLN, to bierz GTX 1060 6GB lub RX 580 8GB. Pograsz spokojnie w 2-3 letnie tytuły w FHD. Przy składaniu nowego zestawu najwyżej przełożysz GPU ze starego zestawu.

Ewentualnie poluj na okazje jak napisał Michikun. :)

Edytowane przez goral2099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hhmm według mnie, jesli to ma być używka, to " RX 570 4gb "od szafira po o/c troche szybsza od 1060 6gb, a kosztuje ok. 380-450zl pokoparkowa. Ewentualnie 1070Ti 950-1000zl troche podkręcisz i masz wydajność 1080/2060. Bo jak będziesz wymieniał procesor, plyte i ram, to pewnie na coś szybkiego. To te karty, które teraz są raczej bedą kiepskie. Zatem albo po taniości i w miare wydajnie, albo na coś trochę lepszego (czyli 1070ti) co jeszcze da rade po wymianie procka plyty i ramu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...