Skocz do zawartości
Sacu Gaming

Króra płyte główną polecacie pod R5 3600X?

Króra płyte główną polecacie pod R5 3600X?  

3 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co byście wybrali:

    • MSI X470 GAMING PRO CARBON - używana
      1
    • MSI B450 TOMAHAWK MAX - nowa
      2
    • Gigabyte B450 AORUS PRO - nowa
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jako że ostanie PC składałem w 2012 to stwierdziłem że nadszedł czas na coś nowego. Mam zamiar zmontować sprzęt na platformie AMD. Na ostatniej promocji udało mi się złapać R5 3600X w dobrej cenie. Do tego zestawu mam już RAM - G.SKILL Trident Z RGB 16GB 2x8GB 3600MHz - kupione 4msc temu również na promocji. Jedyne co mi potrzebne to płyta główna. Mam zamiar zbudować sprzęt który będzie świecił i błyskał. Najchętniej użyłbym podświetlenia ARBG, ale nie mam też zamiaru inwestować kasy w x570 z tymi ich wiatraczkami na chipsecie. Karta graficzna prawdopodobnie będzie Gigabyte jeśli GeForce albo Sapphire jeśli Radeon.

Wybrałem 3 płyty główne które by mnie interesowały, wszystkie będą miały 12miesięcy gwarancji:

MSI X470 GAMING PRO CARBON - podobno bardzo dobra płyta główna z dobrym VRM z możliwością sterowania ARGB Mystic Light no i BIOS Flashback, ale używana z outletu za około 700pln

MSI B450 TOMAHAWK MAX - bardzo popularna, dobre VRM, BIOS Flashback, ale brak obsługi ARGB przez MSI Mystic Light, nowa za około 500pln

Gigabyte B450 AORUS PRO - podobno najsłabsze VRM z tych 3, obsługuje ARGB i byłaby kompatybilna z podświetleniem z karty graficznej, nowa za około 500pln

 

Jeśli macie jakieś inne propozycje to proszę o poradę. Na pewno płyta musi mieć albo flashback albo dual bios, kiedyś miałem płytę  ASUSa która mi podała podczas "flashowania" biosu (była bez flashbacka), a była po gwarancji itd. - nigdy więcej.

Edytowane przez Sacu Gaming

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spieszysz się z zakupem? Jak nie to poczekaj na premierę płyt na chipsecie B550.

Kolejna rzecz to ceny i modele które wybrałeś. Przecież można taniej i rozsądniej.

MSI B450 Gaming Plus MAX masz za 435zł
Gigabyte B450 Aorus Elite masz za 367zł (tu potrzebna jest aktualizacja biosu)
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Michikun said:

Spieszysz się z zakupem? Jak nie to poczekaj na premierę płyt na chipsecie B550.

Kolejna rzecz to ceny i modele które wybrałeś. Przecież można taniej i rozsądniej.

MSI B450 Gaming Plus MAX masz za 435zł
Gigabyte B450 Aorus Elite masz za 367zł (tu potrzebna jest aktualizacja biosu)
 

 

Nie wiem kiedy ma być premiera płyt głównych z układem B550, ale mogę poczekać tak do połowy listopada.

Tanio i rozsądnie - jak najbardziej - "MSI B450 Gaming Plus MAX" rozważałem i to jest jak dla mnie ta sama półka cenowa co Tomahawk. Zależy mi w pierwszej kolejności na stabilności systemu, w drugiej na obsłudze ARGB. Wiem że Aorus Elite nie obsługuje ARGB, a w MSI na chipsecie B450 tylko GAMING PRO CARBON ma taką możliwość. Akurat nowe MSI B450 GAMING PRO CARBON kosztuje więcej niż te używane X470 GAMING PRO CARBON.

Dziękuje za odpowiedź i porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...