Skocz do zawartości
Virago

czy taki komp jest ok 6k budzet

Rekomendowane odpowiedzi

Ze starego kompa zostaje

- grafa 1070 (wymienie po premierze nowych grafik zielonych)

- psu Seasonic X-Series X-660 KM2 (ma 8 lat ale kondensatory nie sa spuchnięte) - powinien pociągnać dalej hm?

 

reszta

https://www.x-kom.pl/lista/pztzm3juy\

+ ram z morele bo taniej niz x kom

https://www.morele.net/pamiec-g-skill-trident-z-ddr4-32-gb-3200mhz-cl14-f4-3200c14d-32gtz-858855/

 

Opinie panowie opinie!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martwi trochę ta płyta. Skąd taki wybór? Przez wzgląd na Wifi i "świecidełka"? Nie lepiej kupić MSI X570-A PRO za 645zł i wydać te 50-100zł na kartę wifi? Ewentualnie jak się nie pali to poczekaj na premierę płyt na chipsecie B550, pewnie tam za jakieś 550-600zł trafi się płyta z wbudowanym wifi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Michikun napisał:

Martwi trochę ta płyta. Skąd taki wybór? Przez wzgląd na Wifi i "świecidełka"? Nie lepiej kupić MSI X570-A PRO za 645zł i wydać te 50-100zł na kartę wifi? Ewentualnie jak się nie pali to poczekaj na premierę płyt na chipsecie B550, pewnie tam za jakieś 550-600zł trafi się płyta z wbudowanym wifi.

na świecidełkach mi tak strasznie nie zależy ani na wifi, najbardziej na dobrym wbudowanym audio i żeby nie było throtlingu na m2 a chciałbym kupić coś z mid range do 1300zł za płyte

Wcześniej myślałem o asus x570 tuf ale pozycjonowana gorzej niż ten msi

 

posiłkowałem się tym tekstem przy wyborze

https://www.wepc.com/reviews/best-x570-motherboard/

 

 

Edytowane przez Virago

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, B@nita napisał:

ssd i procesor też w wielu sklepach tańszy niż w x-komie.

AMD

Adata

wiem i możliwe że kupie gdzie indziej ale napisałem o rabat do x-kom bo składam 2 kompy (dla siebie i brata) i może wyjdzie taniej - zamowienie za 10k prawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Gigabyte X570 Aorus Elite czy MSI MPG X570 Gaming Edge mają jak dobrze pamiętam ten sam układ audio :)

Aorus Pro na chipsecie B450 w wersjach ATX i mITX podobnie, tylko te dwie tanie płyty na B450 raczej ci niestety nie obsłużą pamięci RAM, które wybrałeś. tzn kostki pewnie pójdą, ale na wyższych opóźnieniach.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Michikun napisał:

No to Gigabyte X570 Aorus Elite czy MSI MPG X570 Gaming Edge mają jak dobrze pamiętam ten sam układ audio :)

Aorus Pro na chipsecie B450 w wersjach ATX i mITX podobnie, tylko te dwie tanie płyty na B450 raczej ci niestety nie obsłużą pamięci RAM, które wybrałeś. tzn kostki pewnie pójdą, ale na wyższych opóźnieniach.

namówiłeś mnie na gigabyte!

Edytowane przez Virago

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupione, zapłacone i czekam!

Gigabyte Płyta główna X570 Aorus Elite AM4 4DDR4 HDMI/USB 3.1         882,93 zł

Toshiba HDD P300 2TB 3.5" S3 7200rpm 64MB bulk                                     254,97 zł

Adata Dysk XPG SX8200 PRO 1TB PCIe 3x4 3.4/2.8 GB/s M.2                    613,17 zł

G.SKILL DDR4 32GB (2x16GB) TridentZ RGB Neo AMD 3600MHz CL16    866,44 zł

AMD Procesor Ryzen 7 3700X 3,8GH 100-100000071BOX1                         519,84 zł

Be quiet! Obudowa SILENT BASE 601 Window BGW25 Pomarańczowy     499,00 zł

 

Suma zamówienia: 4 636,35 zł

Zostawiam ze starego kompa:

 - PSU Seasonic X-660 gold

- MSI GeForce GTX 1070 Gaming X 8GB

Póki co chłodzenie proca stokowe - najwyżej zakupie Be Quiet! Dark Rock 4 i jakby zasilacz nie dał rade to seasonic focus 750w

Dobre bedzie?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...