Jump to content
Sign in to follow this  
tkid123

Komputer do 4000-4500 zł

Recommended Posts

1. https://www.x-kom.pl/lista/uqq96n0ly

2. https://www.x-kom.pl/lista/gjnpr0x8v

 

Witam. Zastanawiam się między dwiema konfiguracjami, kwestia jest tego typu, czy warto dopłacać do droższej konfiguracji opartej o Ryzena 3600, czy dać sobie spokój i przeznaczyć te 400 zł na pozostały sprzęt do komputera (oprócz komputera zamierzam jeszcze kupić klawiaturę, myszkę, monitor, głośniki, fotel). Chciałbym, żeby komputer posłużył mi kilka lat (tj. co najmniej 5 lat). 

 

Zamierzam grać w najbardziej wymagające tytuły, w możliwie jak najwyższych detalach typu Assassin's Creed Oddysey, Civilization VI, GTA 5, Wiedźmin, Red Dead Redepmtion 2, Cyberpunk 2077 itd. Poza grami, komputer będzie służył do pracy wyłącznie na tekście z użyciem programu Microsoft Word oraz przeglądania internetu. 

 

Chciałbym także, żeby komputer był dosyć cichy, dlatego mam wątpliwości co do wyboru karty graficznej - co prawda MSI RTX 2060 Gaming 6GB jest bardzo cichą kartą, jednak zastanawiam się także nad jakimś niereferencyjnym Radeonem RX 5700/RX 5700 XT ponieważ są jednak mocniejsze od karty ze stajni Nvidii, ale są za to głośniejsze i nie obsługują ray tracingu, a cena jest podobna (mówię tu o cenie MSI RTX 2060 Gaming 6 GB). Proszę o opinie, żeby wybrać możliwie jak najlepszą opcję dla mnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Możesz kupić RX 5700, wgrać bios od RX 5700 XT i zyskać dzięki temu dodatkowe 10% wydajności. Taki Sapphire Pulse Radeon RX 5700 ma też pół-pasywny układ chłodzenia. Tylko lipa bo w x-komie jest drogo ;)

Pamiętaj, że są promocje np. na morele masz teraz Ryzena 2700X za 789zł z kodem gametime. A to zawsze 8 rdzeni i 16 wątków. Różnice między wydajnością 3600, a 2700X nie są duże, a w 1440p w zasadzie się zacierają :)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.