Skocz do zawartości
Trybcio86

Blok wodny dla GTX960

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio zakupiłem sobie używane chłodzenie swiftech 220-x. Schładza ono mojego i5 2500k @4,6 GHz i pomyślałem żeby może podłączyć jeszcze moja grafikę do tego. Szukam jakiegoś taniego bloku uniwersalnego dla mojego gpu ;) Nie wiem czy chińskie wynalazki w ogóle brać po uwagę...Panowie pomożecie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

1)  Obawiam się że chłodnica 2x120 nie da rady sensownie schłodzić i cpu i gpu. Więc dopinanie dodatkowo gpu nie ma sensu.

2) Jak się upierasz przy swoim - to uniwersalnych nie polecam bo chłodzą tylko chip a reszta grafy się smarzy. Lepiej kupić używany  pełny blok za 100zł (dziś na alegro jest używany blok do 980gtx za 100zł więc i do 960 się znajdzie )

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam gtx od evga 960 SSC, wiec nie wiem czy ten blok będzie pasować, bo z tego co się orientuje to trzeba mieć chyba referenta do pełnego bloku ? 

Widziałem te układy które skutecznie chłodziły i kart (nawet sli ) i proca więc myślę że powinno to dać radę. 

Edytowane przez Trybcio86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twierdzisz że chłodnica 240 schłodzi i cpu i gpu ?? Pokaż gdzie to widziałeś.

Popatrz test AIO dla cpu  https://www.purepc.pl/chlodzenie/test_chlodzenia_nzxt_kraken_x72_czy_legendy_okaza_sie_prawda?page=0,6

Potrafią schłodzić do okolic 60 stopni - jak podłączysz jeszcze gpu to będzie z 70 stopni a wentylatory będą pracowały na maksa i hałasu na robią.

Może i da się w takich warunkach pracować - ale gdyby to było dobre rozwiązanie to by ludzie nie pchali 6x120 chłodnic

zobacz - po co tu ktoś wsadził dwie chłodnice ?

2YYu8h0.jpg

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cuda panie.

Na drugim filmie widać ze cpu max 63 stopnie razem z podłączoną grafą ( ale temp gpu nie widać- a szkoda). - no rewelacja

CPU max 3.3Ghz.

A teraz pokaż film z stres test z swojego  podkręconego CPU do 4.6GHz - jakie ma temperaturki. (bez gpu oczywiście)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, helios128 napisał:

No cuda panie.

Na drugim filmie widać ze cpu max 63 stopnie razem z podłączoną grafą ( ale temp gpu nie widać- a szkoda). - no rewelacja

CPU max 3.3Ghz.

A teraz pokaż film z stres test z swojego  podkręconego CPU do 4.6GHz - jakie ma temperaturki. (bez gpu oczywiście)

Na tym filmie mial najpierw 4,0 ghz na 1,42v to ja na takim vcore robie 4,7 ghz :D a 3,3 ghz ma na 1,33v mi na takim napieciu idzie 4,5 :D Dla mnie napiecia ktore mial na testach to kosmos. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M18tgL6.png

To 1.5 godz grania w wota (Wersje HD ). Pompka na minimum i wentyle na 800rpm na full zaczynają się wkręcać po osiągnięciu 65 st. Znalazłem jeszcze kolesia co na tritonie tez zrobił proca i grafe i nic się nie gotowało. A chłodnica w tritonie ma taka sama grubość. Nie upieram się że to będzie bardziej wydajne niż jest teraz,  aczkolwiek wydaje mi się, że ten gtx 960 nie obciąży układu w nie wiadomo jakim stopniu skoro mocniejsze układy są w stanie działać poprawnie na takim loopie. Później i tak dołożyć będę chciał jakąś 120 albo 240 chłodnice dla spokojności ;)

 

 

Edytowane przez Trybcio86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dołożysz ten blok na GPU to bym chciał zobaczyć test - przynajmniej z aida64 lub cokolwiek co robi "stres test"

A borem lasem

Najtańszy uniwersalny blok (nowy z sklepu ) to wydatek 150zł plus przesyłka

A tu masz pełny blok za 225zł może warto rozważyć takie wyjście. Może nie jest to jakieś cudo ale lepsze niż tylko chłodzenie chipa.

https://www.aquatuning.pl/chlodzenie-wodne/gpu-chlodnica-wody/gpu-kompletny-cooler/nexxxos-gpx-fullsize/20994/alphacool-nexxxos-gpx-nvidia-geforce-gtx-960-m10-incl.-backplate-black?c=6231

Jak się upierasz przy chińskim uniwersalnym bloku to jeśli coś znalazłeś to pokaż zobaczymy co to.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, helios128 napisał:

Jak dołożysz ten blok na GPU to bym chciał zobaczyć test - przynajmniej z aida64 lub cokolwiek co robi "stres test"

A borem lasem

Najtańszy uniwersalny blok (nowy z sklepu ) to wydatek 150zł plus przesyłka

A tu masz pełny blok za 225zł może warto rozważyć takie wyjście. Może nie jest to jakieś cudo ale lepsze niż tylko chłodzenie chipa.

https://www.aquatuning.pl/chlodzenie-wodne/gpu-chlodnica-wody/gpu-kompletny-cooler/nexxxos-gpx-fullsize/20994/alphacool-nexxxos-gpx-nvidia-geforce-gtx-960-m10-incl.-backplate-black?c=6231

Jak się upierasz przy chińskim uniwersalnym bloku to jeśli coś znalazłeś to pokaż zobaczymy co to.

 

 

Uniwersalny blok chciałbym dlatego że w kazdej chwili przy zmianie GPU przekładam blok i hula a z pełnym blokiem to zostaje później z niużyeczna częścią. Z chńskich to znalazłem takie cuś https://pl.aliexpress.com/item/4000233989648.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.7c8a5be7cBJ9al&dp=311bf8d95c1d169bb59ce46831e2d170&af=630324&cv=47843&afref=&mall_affr=pr3&dp=311bf8d95c1d169bb59ce46831e2d170&af=630324&cv=47843&afref=&mall_affr=pr3&aff_platform=aaf&cpt=1572008038400&sk=VnYZvQVf&aff_trace_key=7832f40001494e3c95096d23ad0c5d07-1572008038400-06404-VnYZvQVf&terminal_id=5c8ca068ebb34eae8c8082d008ca9dd2

Jeśli dokonam zakupu jakiegoś bloku na gpu to z pewnością opublikuje testy, nawet jak będą niepomyślne żeby pokazać, że coś albo się spisuje albo nie jest warte rozważania, bo to się nie uda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blok dzis do mnie dotarł :) Międzyczasie zrobiłem sobie rezerwuar z plexi bo ten wbudowany mnie wkurza. Jutro przyjdą złączki do bloku i bedziem testował :) Dodatkowo na sekcje powędruje aluminiowy radiator i na pamieć.  

36XjUGN.jpg

@helios128 układ zmontowany i przetestowany :) dołożyłem pod kartę 80mm wentylek i radiator na sekcje zasilania karty wszystko śmiga i nic sie nie przegrzewa. W weisku mam maks 45 st na gpu a proc do 55 st . Szkoda ze mój rezerwuar własnej roboty nie był szczelny przy mocowaniu złączek bo dużo łatwiej by mi było napełniać układ. Możliwe ze jeszcze powstanie jakaś samodiełka w tym temacie ale muszę poszukać lepszego spoiwa na złączki i plexi :P

MdO15i8.jpg

Edytowane przez Trybcio86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...