Skocz do zawartości
Worohir

Zestaw 3454 + monitor - pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim,

Na wstępie pozwolę sobie nadmienić, iż ostatni raz mój kuzyn pracowałe na komputerze z Core 2 Duo. Nie wiem totalnie co się dzieje w świecie sprzętu. Pomijając jakieś info o skalpowaniu intela.  Wybrałem ze strony zestaw za 3454 zł. Platforma AMD (głównie gry, ale też dużo photoshopa i  trochę obróbki filmów). Tutaj pytanie czy lepiej AMD czy Intel? Który lepiej się podkręca? Ewentualnie czy może potem zmienić procesor na mocniejszy? Chciałbym również dobrać obudowę, tak do 200 zł która ma jakaś tam znośna cyrkulację powietrza. Ostatnim komponentem jest monitor. Do 600 zl  dostanę "przyzwoity" monitor? Oczywiście planuje zestaw rozbudować w przyszłości o ile będzie taka możliwość. 

Edytowane przez Tomaszuuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wziąć np taki zestaw:

https://www.morele.net/inventory/info/1b81d06f/

z kodem GAMETIME cena spadnie o 100. Oczywiście możesz też wybrać tańszą kartę graficzną np.

https://www.morele.net/karta-graficzna-gainward-geforce-rtx-2060-ghost-oc-6gb-gddr6-426018336-4412-5887761/

Biorąc pod uwagę, że pisałeś o obróbce zdjęć i obróbce video wrzuciłem procesor z większą ilością rdzeni/wątków.

Edytowane przez Michikun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu tak jest, że intel radzi sobie lepiej w grach, a amd w aplikacjach, co nie zmienia faktu, że na monitorze Full HD i tak w większości gier na sprzęcie który planujesz kupić i tak zrobisz odpowiednią ilość klatek, a jak chodzi o 1440p to tym bardziej różnica między procesorami intela i amd się zaciera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...