Jump to content
Sign in to follow this  
din0mite

Obudowa i zasilacz

Recommended Posts

Witam, jaki zasilacz i obudowe polecacie do tego zestawu? Obudowa najlepiej jakby była bez żadnych świecidełek, tylko normalna zwykła i prosta. Myślałem o silentiumpc armis ar7 ale słysze narzekania, że chińczyk.

Płyta głowna:MSI B450-A PRO MAX 

Procesor:AMD Ryzen 5 3600

Pamięć RAM:Crucial 16GB 3000MHz Ballistix Sport LT Gray CL15 (2x8GB)

Karta graficzna:Gigabyte GeForce RTX 2070 SUPER GAMING OC 3X 8GB

Chłodzenie procesora:SilentiumPC Fortis 3 140mm

Dysk twardy: PNY 500GB M.2 PCIe NVMe XLR8 CS3030

Godzinę temu, din0mite napisał:

Myślałem o silentiumpc armis ar7 ale słysze narzekania, że chińczyk.

Bo to chińczyk wciskany przez wszystkich  "rzetelnych" i "nieopłacanych" jutuberów. Cienkie blaszki, często źle rozplanowane wnętrza i ogólnie nie najlepsza jakość. Polski importer chińskiego towaru(nie mylić z producentem jak niektórzy podają. Dobra i przewiewna: Fractal Design Meshify C ewentualnie be quiet! Pure Base 500. Co do zasilacza to coś pokroju Seasonic focus, Fortron, Corsair o mocy 550-600W w zupełności wystarczy.

Ciekawe czy ma chociaż przykręcane zaślepki, bo w tanich obudowach spc są wyłamywane jednorazówki.

Ale modele spc za ~150zł są dobre do budżetowych komputerów, jak za takie pieniądze to trudno się do czegoś przyczepić.

Pure base przewiewną bym nie nazwał, jeszcze kompa w niej nie złożyłem ale nie spodziewam się rewelacji... może nie będzie źle jak się przerzuci wentylator z przodu na górę, zdejmie całkowicie górną klapę i zrobi negatywne ciśnienie. Albo jeszcze do tego dołoży 2x140 na przód. Jedna zaleta Pure base 500 jest taka, że z tyłu też wchodzi 140 więc można mieć same wentylatory 140mm w kompie.

1 godzinę temu, B@nita napisał:

Bo to chińczyk wciskany przez wszystkich  "rzetelnych" i "nieopłacanych" jutuberów. Cienkie blaszki, często źle rozplanowane wnętrza i ogólnie nie najlepsza jakość. Polski importer chińskiego towaru(nie mylić z producentem jak niektórzy podają. Dobra i przewiewna: Fractal Design Meshify C ewentualnie be quiet! Pure Base 500. Co do zasilacza to coś pokroju Seasonic focus, Fortron, Corsair o mocy 550-600W w zupełności wystarczy.

A co jeszcze sądzisz o Phanteks eclipse P400A? Własnie też czytałem, że te pure base 500 to słabo mają z przewiewnością.

A taki zasilacz be quiet! Pure Power 11 600W CM? Czy może tego Seasonic FOCUS Plus Gold 550W? Te 50W zrobi jakąś większą różnice?

8 godzin temu, din0mite napisał:

A co jeszcze sądzisz o Phanteks eclipse P400A? Własnie też czytałem, że te pure base 500 to słabo mają z przewiewnością.

A taki zasilacz be quiet! Pure Power 11 600W CM? Czy może tego Seasonic FOCUS Plus Gold 550W? Te 50W zrobi jakąś większą różnice?

Oba zasilacze są wystarczające, w przypadku tego drugiego masz 10 lat gwarancji. Ja swój upolowałem na Amazonie w promocji i wyszedł jakieś 270zł. Warto śledzić ten portal jak i peppera. Co do Phanteksa, znafcy twierdzą, że ma słabą wentylacje(brak wielkich otworów z przodu), ja nie narzekam przy swoim zestawie. Dwa wentyle z przodu i jeden z tyłu i mam niskie temperatury. Obudowa za to fajnie przemyślana i wizualnie mi się podoba.

Godzinę temu, Hendriu napisał:

Tutaj pomyliłeś się akurat z Mantą, bo to oni kupują rzeczy w Chinach i zmieniają raptem znaczek pozostawiając wiele problemów. Z tego co się dowiedziałem odnośnie SPC, to obudowy są projektowane w PL

Źródło tych rewelacji proszę.

Czyżby człowiek z spc??? SPC to jest dokładnie to samo co manta, tyle, że nastawione na pc.

Bez problemu udało mi się w niej złożyć PC

Mi się kiedyś udało złożyć bez problemu pc w skrzynce po pomidorach, i też działał. A jaka wentylacja...marzenie.

Co do Meshify to obudowa może i fajna, zgrabna i dość cicha, lecz lakier pozostawia trochę do życzenia

W spc AR7 powłoka lakiernicza też jest słaba.

Edited by B@nita

34 minuty temu, Hendriu napisał:

Wiele debat na FB, czytanie komentarzy na PurePC czy PCLab w sekcji komentarzy pod newsami czy wypowiedzi osób, które siedzą w branży od x lat raczej mnie skłoniły do wysunięcia takiego wniosku

Żartujesz jak mniemam...

Ja pytałem o poważne źródła a nie domysły na podstawie tego co wyczytałeś. Nie wiem, może faktycznie projektują w Polsce siedząc np. na klozecie. Człowiek jak tam siedzi ma tam sporo czasu i wtedy wpadnie takiemu złota myśl.....no a wtedy pozostaje już tylko poszukać w chinach producenta co robi to co się :projektantowi" zamarzyło...

Edited by B@nita

2 godziny temu, Hendriu napisał:

No to czas na Twoje poważne źródła z pokazaniem, że Armisy to rebrandy chińskich marek.

Zamiast odwracać kota ogonem i się kompromitować, odpowiedz na moje pytanie i podaj źródło swoich rewelacji. Ja też mogę napisać dokładnie te same bzdety, że opieram się na informacji ludzi siedzących x-lat w branży oraz na forach tematycznych. SPC to jest wyłącznie importer!!! Gdyby było inaczej, to nawet na swojej stronie chwalił by się jakimiś biurami czy halami produkcyjnymi...pod adresem jaki tam jest są tylko magazyny....

Godzinę temu, Hendriu napisał:

Jest importerem tak jak Corsair, NZXT, Fractal, CoolerMaster czy Be Quiet

Miałeś udowodnić, że ten importer ma choćby biuro projektowe w Polsce, nadal tego nie zrobiłeś. Więc twoja odpowiedz mnie satysfakcjonuje, bo nie masz racji i spc to to samo co manta. Firmy które wymieniłeś....wiesz co piszesz?? Taki Fractal :Klik Dalej nawet nie chce mi się szukać.

Po za tym, mieć swoją fabrykę w Chinach a importować coś z Chin to dwie skrajnie różne rzeczy. Audi q5 jest(było) produkowane w Meksyku, ale to nie znaczy, że  jest to produkt meksykański.

Mam wrażenie, że konto założyłeś tylko w jednym celu..

Edited by B@nita

B@nita z całym szacunkiem, ale Ty z kolei wyglądasz na standardowego hejtera marki xD Specjalnie dla Ciebie założyłem to konto bo mam dość nudny wieczór :D Teraz będę tu pewnie częściej zaglądał :D

Primo: Cienkie blaszki? Jeśli to ma cienkie blaszki, to Pure Base 600 też (hello, tutaj były użytkownik tego bydlaka)
Secundo: Owszem, w PIERWSZEJ SERII lakier stanowił mały problem. Ja miałem wersję v2 czyli z poprawionym lakierem i paroma innymi zmianami. Wielokrotnie demontowałem zasilacz, odkręcałem panele boczne, zdejmowałem fronty czy nawet sprawdzałem chłodnice w sytuacji, gdy któremuś mojemu znajomemu ponoć nie działało AiO. Obudowa znosiła to całkowicie normalnie. Słaby lakier? Nope, masz przestarzałe informacje. 
Tertio: Sam fakt oskarżenia kogoś  z miejsca o bycie "człowiekiem SPC" mnie bawi. Tym bardziej utwierdza mnie w przekonaniu, że hejtujesz by hejtować. 
Quatro: Dowód? Artykuł na konkurencyjnym portalu (nie wiem czy mogę go tu linkować). Proszę, fragment z niego:

"I pomyśleć, że wszytko zaczęło się już w 2007 roku, od premiery niedrogich wentylatorów Zephyr. Z czasem polski producent włączył do oferty pierwsze obudowy i chłodzenia, u genezy będące kalkami rozwiązań OEM, a dzisiaj możemy być świadkami debiutu konstrukcji niemalże całkowicie autorskiej, której, przynajmniej w dokładnie takiej formie, próżno szukać gdzie indziej. Tak, bo Armis AR7 jest sprzętem zaprojektowanym z myślą o specyficznych wymaganiach firmy SilentiumPC, przy udziale jednego z krajowych entuzjastów moddingu. Co za tym idzie, tytułowa obudowa stanowi propozycję unikatową. "

Quinto: Nawet jeśli (bo kiedyś pewnie tak było) SPC było importerem, to importowało i tak tylko to co było w "chińskich katalogach" najlepsze. Dlatego się wybili. Czy importowanie z chin towarów dobrych to coś złego? Obecnie tworzą również własne obudowy i tego nie zmienisz.

1 minutę temu, Danny0701 napisał:

Z czasem polski producent włączył do oferty pierwsze obudowy i chłodzenia,

Dobranoc.

Teraz, B@nita napisał:

Dobranoc.

Z perspektywy daty kiedy było to pisane to jest całkowicie poprawne polonistycznie i logicznie zdanie. Więc sam sobie strzeliłeś w kolano :V

Teraz, Danny0701 napisał:

Z perspektywy daty kiedy było to pisane to jest całkowicie poprawne polonistycznie i logicznie zdanie. Więc sam sobie strzeliłeś w kolano :V

Zakładanie kolejnego konta by poprzeć siebie to już błazenada i strzał w kolano.

Teraz, B@nita napisał:

Zakładanie kolejnego konta by poprzeć siebie to już błazenada i strzał w kolano.

Za daleko się posuwasz, bo nie chciałoby mi się do hejtera bez argumentów zakładać multika  by wyłapać tu bana na obu :V

5 minut temu, Danny0701 napisał:

Przede wszystkim nie daty a godziny a po drugie może w chinach, bo w Polsce to raczej o godz19 nie chodzi się spać.

Zaorane.

Teraz, B@nita napisał:

Przede wszystkim nie daty a godziny a po drugie może w chinach, bo w Polsce to raczej o godz19 nie chodzi się spać.

Zaorane.

Mowa o artykule. Znowu masz problemy polonistyczne :V

1 minutę temu, Danny0701 napisał:

Mowa o artykule. Znowu masz problemy polonistyczne :V

Jakim artykule??

Za daleko się posuwasz, bo nie chciałoby mi się do hejtera bez argumentów

Tego już nawet nie skomentuje, twoje argumentu aż się wylewają.

Edited by B@nita

Teraz, B@nita napisał:

Jakim artykule??

13 minut temu, Danny0701 napisał:

Quatro: Dowód? Artykuł na konkurencyjnym portalu (nie wiem czy mogę go tu linkować). Proszę, fragment z niego:

O tym mój drogi B@nito. Bo do niego piłeś ;) 

Teraz, B@nita napisał:

Za daleko się posuwasz, bo nie chciałoby mi się do hejtera bez argumentów

Tego już nawet nie skomentuje, twoje argumentu aż się wylewają.

Ja przynajmniej jakieś dałem. Dobra, odbijamy piłeczkę. Ja Ci dałem dowód, że SPC to nie jest importer. Twoja kolej :V

A realnie pomagając samemu OP bo wykłócanie się z trollem internetowym to tylko zabawa dla mnie

AR7 jest naprawdę spoko obudową. Jest ogromna jak na midi-towera, jest pojemna (z obu stron xD) oraz całkiem przyjemnie się w niej montuje. W zestawie masz całkiem sensowne wentylatory więc nie trzeba nawet dokupować kolejnych. Nie musisz się też bać o jakość blachy czy lakieru bo wcale nie odstaje od innych producentów, a trochę tych puszek mi się przewinęło przez łapki (Enthoo Pro M mi się śni do dzisiaj za jeden "feature" w niej, który mnie przyprawił o ból głowy). W dodatku masz 3-stopniowy regulator obrotów, ja tam go lubiłem

W sprawie zasilacza - do takiego zestawu poleciałbym w Golda z DC-DC. Supremo L2 650W to entry level dla mnie przy takim zestawie. Następne polecane zasilacze ode mnie to FM2 650/750W (wielokrotnie montowane moim klientom, nie spotkałem się z narzekaniem), seria Seasonic Focus Gold/GX oraz Seria Corsair RMX. Wybór tak realnie sprowadza się do tego jak chcesz mieć realizowaną reklamację (w Polsce z systemem D2D czy wysyłając za granicę), jakie chcesz mieć logo na zasilaczu i ile chcesz na niego wydać. Oczywiście wątpię żeby którykolwiek z nich Ci padł, choć widziałem już (osobiście nie doświadczyłem) spalone Focusy Gold i RMXy tak jak i Seasonici. To elektronika, każda elektronika może się spalić i każdy zasilacz może wyjść wadliwy z fabryki. No i warte odnotowania. Supremo ma 5 lat D2D gwarancji, Corsair i Seasonic 10 lat z wysyłką za granicę (znajomy jak reklamował swojego AX1200i to płacił za wysyłkę jakieś 7 dyszek do bodaj Holandii)

9 minut temu, Danny0701 napisał:

Ja przynajmniej jakieś dałem. Dobra, odbijamy piłeczkę. Ja Ci dałem dowód, że SPC to nie jest importer. Twoja kolej :V

Jaki dowód dałeś?????? KONKRETY, rozumiesz to słowo??

O tym mój drogi B@nito. Bo do niego piłeś ;)  

Nie wiem kto tu pił, ale na pewno nie ja.

Skończ człowieku spamować bo robisz tylko śmietnik w temacie.

Teraz, B@nita napisał:

Jaki dowód dałeś?????? KONKRETY, rozumiesz to słowo??

Fragment artykułu z konkurencyjnego portalu. Jak umiesz w Google to znajdziesz

1 minutę temu, B@nita napisał:

Nie wiem kto tu pił, ale na pewno nie ja.

Skończ człowieku spamować bo robisz tylko śmietnik w temacie.

Nie wiem czy piłeś, ale gubisz się w rozmowie, którą prowadzisz. Wprowadzasz też w błąd biednego OP, więc wyprowadzam Cię z błędu. Jak Ciebie się nie uda, trudno OP pewnie zrozumie. Sam nie zrobiłeś w sumie nic ciekawego w tym temacie poza hejtowaniem SPC dla zasady. 

din0mite - bierz zasilacz najwyższej jakości, odpowiednio. Enermax, be quiet, seasonic. Od 400W w góre, styknie do twojego riga. Zasiłki od tych firm wytrzymują 10+ lat, nawet obciążone 70-80%. Dlaczego tak, a nie np jakis modecom 1000W? Bo niezależnie od obciążenia w słabym zasilaczu po jakims czasie zaczną kondensatory puchnąć, a w dobrym nie. Poza tym zauważ, że zasiłki do lapków są obciążone w 100% z reguły. Mój np jak wyłączam power limit na procku to nie nadąża z ładowaniem, mimo tego że sporo grałem zasilacz od lapka nadal sprawny. A lapek pobiera około 120-130W w wymagającej grze. To dlaczego niby zasilacz takiej solidnej firmy jak enermax seasonic albo be quiet miałby nie wytrzymać obciążenia nie 100% jak z reguły w przypadku lapków a 70-80%. To ja Ci powiem, że bez problemu wytrzyma, nie daj się nabrać na marketingowy chwyt czesto windowany przez sklepy komputerowe.

21 minut temu, Danny0701 napisał:

Fragment artykułu z konkurencyjnego portalu. Jak umiesz w Google to znajdziesz

Może wróć na tamten portal.

Robiąc tu śmietnik też nic nie wnosisz. Nie podoba się moja opinia, trudno, to nie tylko moja opinia i nie mój ból doopy.

Ale ten marketingowy bełkot który zacytowałeś, nie jest ŻADNYM dowodem, taki sam bełkot znajdziesz na stronie manty.

Edited by B@nita

1 minutę temu, B@nita napisał:

Może wróć na tamten portal.

Robiąc tu śmietnik też nic nie wnosisz. Nie podoba się moja opinia, trudno, to nie tylko moja opinia i nie mój ból doopy.

Ale ten marketingowy bełkot który zacytowałeś, nie jest ŻADNYM dowodem, taki sam bełkot znajdziesz na stronie manty.

Tobie też polecam, troszkę się doedukujesz. I nie przedstawiasz opinii tylko próbujesz "wciskać fałszywe fakty" jakoby SPC nie było producentem. Śmietnik zacząłeś robić Ty pisząc jak to SPC nie jest beznadziejne bo to importer XD

4 minuty temu, maxmaster027 napisał:

din0mite - bierz zasilacz najwyższej jakości, odpowiednio. Enermax, be quiet, seasonic. Od 400W w góre, styknie do twojego riga. Zasiłki od tych firm wytrzymują 10+ lat, nawet obciążone 70-80%. Dlaczego tak, a nie np jakis modecom 1000W? Bo niezależnie od obciążenia w słabym zasilaczu po jakims czasie zaczną kondensatory puchnąć, a w dobrym nie. Poza tym zauważ, że zasiłki do lapków są obciążone w 100% z reguły. Mój np jak wyłączam power limit na procku to nie nadąża z ładowaniem, mimo tego że sporo grałem zasilacz od lapka nadal sprawny. A lapek pobiera około 120-130W w wymagającej grze. To dlaczego niby zasilacz takiej solidnej firmy jak enermax seasonic albo be quiet miałby nie wytrzymać obciążenia nie 100% jak z reguły w przypadku lapków a 70-80%. To ja Ci powiem, że bez problemu wytrzyma, nie daj się nabrać na marketingowy chwyt czesto windowany przez sklepy komputerowe.

Temat zasilaczy jest niestety nieco cięższy. Tanie enermaxy są po prostu słabe i na średnich kondach. Tanie BQ podobnie (np. System Power 9 posiada główny kondensator Elite ratyfikowany na 85 stopni max, a sam zasilacz dość mocno potrafi się "spocić" więc nie wpływa to dobrze na żywotność). Seasonic S12II też nie jest jakiś super bo mimo tego, że jest naprawdę fajnie wykonany w środku to nie jest to projekt Seasonica (jest to rebrand) oraz to nadal grupówa. Takie generalizowanie niestety nie jest dobre :c

2 minuty temu, Danny0701 napisał:

wciskać fałszywe fakty" jakoby SPC nie było producentem.

Teraz to już całkiem odleciałeś. Gdzież te fabryki są?

Teraz, B@nita napisał:

Teraz to już całkiem odleciałeś. Gdzież te fabryki są?

No to wrócę do tego co poruszył Hendriu bo Ty poleciałeś. Corsair ma też fabryki w chinach. To importer?

7 minut temu, Danny0701 napisał:

No to wrócę do tego co poruszył Hendriu bo Ty poleciałeś. Corsair ma też fabryki w chinach. To importer?

Wrócisz do tego co sam napisałes? Lol.

Napisałem już w jednym z postów wyżej, nie zrozumiałeś.  Dla uproszczenia, czy spc ma swoje własne fabryki??? Cokolwiek po za magazynami w Warszawce?

Corsair ma też fabryki w chinach. To importer? 

W pewnym senie tak, ale ma też swoje własne fabryki w USA tak samo jak Fractal w Szwecji a czego nie ma spc

Edited by B@nita