Skocz do zawartości
din0mite

Obudowa i zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jaki zasilacz i obudowe polecacie do tego zestawu? Obudowa najlepiej jakby była bez żadnych świecidełek, tylko normalna zwykła i prosta. Myślałem o silentiumpc armis ar7 ale słysze narzekania, że chińczyk.

Płyta głowna:MSI B450-A PRO MAX 

Procesor:AMD Ryzen 5 3600

Pamięć RAM:Crucial 16GB 3000MHz Ballistix Sport LT Gray CL15 (2x8GB)

Karta graficzna:Gigabyte GeForce RTX 2070 SUPER GAMING OC 3X 8GB

Chłodzenie procesora:SilentiumPC Fortis 3 140mm

Dysk twardy: PNY 500GB M.2 PCIe NVMe XLR8 CS3030

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, din0mite napisał:

 Myślałem o silentiumpc armis ar7 ale słysze narzekania, że chińczyk.

 

Bo to chińczyk wciskany przez wszystkich  "rzetelnych" i "nieopłacanych" jutuberów. Cienkie blaszki, często źle rozplanowane wnętrza i ogólnie nie najlepsza jakość. Polski importer chińskiego towaru(nie mylić z producentem jak niektórzy podają. Dobra i przewiewna: Fractal Design Meshify C ewentualnie be quiet! Pure Base 500. Co do zasilacza to coś pokroju Seasonic focus, Fortron, Corsair o mocy 550-600W w zupełności wystarczy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy ma chociaż przykręcane zaślepki, bo w tanich obudowach spc są wyłamywane jednorazówki.

Ale modele spc za ~150zł są dobre do budżetowych komputerów, jak za takie pieniądze to trudno się do czegoś przyczepić.

Pure base przewiewną bym nie nazwał, jeszcze kompa w niej nie złożyłem ale nie spodziewam się rewelacji... może nie będzie źle jak się przerzuci wentylator z przodu na górę, zdejmie całkowicie górną klapę i zrobi negatywne ciśnienie. Albo jeszcze do tego dołoży 2x140 na przód. Jedna zaleta Pure base 500 jest taka, że z tyłu też wchodzi 140 więc można mieć same wentylatory 140mm w kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, B@nita napisał:

Bo to chińczyk wciskany przez wszystkich  "rzetelnych" i "nieopłacanych" jutuberów. Cienkie blaszki, często źle rozplanowane wnętrza i ogólnie nie najlepsza jakość. Polski importer chińskiego towaru(nie mylić z producentem jak niektórzy podają. Dobra i przewiewna: Fractal Design Meshify C ewentualnie be quiet! Pure Base 500. Co do zasilacza to coś pokroju Seasonic focus, Fortron, Corsair o mocy 550-600W w zupełności wystarczy.

 

A co jeszcze sądzisz o Phanteks eclipse P400A? Własnie też czytałem, że te pure base 500 to słabo mają z przewiewnością.

A taki zasilacz be quiet! Pure Power 11 600W CM? Czy może tego Seasonic FOCUS Plus Gold 550W? Te 50W zrobi jakąś większą różnice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, din0mite napisał:

A co jeszcze sądzisz o Phanteks eclipse P400A? Własnie też czytałem, że te pure base 500 to słabo mają z przewiewnością.

A taki zasilacz be quiet! Pure Power 11 600W CM? Czy może tego Seasonic FOCUS Plus Gold 550W? Te 50W zrobi jakąś większą różnice?

Oba zasilacze są wystarczające, w przypadku tego drugiego masz 10 lat gwarancji. Ja swój upolowałem na Amazonie w promocji i wyszedł jakieś 270zł. Warto śledzić ten portal jak i peppera. Co do Phanteksa, znafcy twierdzą, że ma słabą wentylacje(brak wielkich otworów z przodu), ja nie narzekam przy swoim zestawie. Dwa wentyle z przodu i jeden z tyłu i mam niskie temperatury. Obudowa za to fajnie przemyślana i wizualnie mi się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hendriu napisał:

Tutaj pomyliłeś się akurat z Mantą, bo to oni kupują rzeczy w Chinach i zmieniają raptem znaczek pozostawiając wiele problemów. Z tego co się dowiedziałem odnośnie SPC, to obudowy są projektowane w PL

Źródło tych rewelacji proszę.

Czyżby człowiek z spc??? SPC to jest dokładnie to samo co manta, tyle, że nastawione na pc.

Bez problemu udało mi się w niej złożyć PC

Mi się kiedyś udało złożyć bez problemu pc w skrzynce po pomidorach, i też działał. A jaka wentylacja...marzenie.

Co do Meshify to obudowa może i fajna, zgrabna i dość cicha, lecz lakier pozostawia trochę do życzenia

W spc AR7 powłoka lakiernicza też jest słaba.

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Hendriu napisał:

Wiele debat na FB, czytanie komentarzy na PurePC czy PCLab w sekcji komentarzy pod newsami czy wypowiedzi osób, które siedzą w branży od x lat raczej mnie skłoniły do wysunięcia takiego wniosku

Żartujesz jak mniemam...

Ja pytałem o poważne źródła a nie domysły na podstawie tego co wyczytałeś. Nie wiem, może faktycznie projektują w Polsce siedząc np. na klozecie. Człowiek jak tam siedzi ma tam sporo czasu i wtedy wpadnie takiemu złota myśl.....no a wtedy pozostaje już tylko poszukać w chinach producenta co robi to co się :projektantowi" zamarzyło...

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Hendriu napisał:

No to czas na Twoje poważne źródła z pokazaniem, że Armisy to rebrandy chińskich marek.

Zamiast odwracać kota ogonem i się kompromitować, odpowiedz na moje pytanie i podaj źródło swoich rewelacji. Ja też mogę napisać dokładnie te same bzdety, że opieram się na informacji ludzi siedzących x-lat w branży oraz na forach tematycznych. SPC to jest wyłącznie importer!!! Gdyby było inaczej, to nawet na swojej stronie chwalił by się jakimiś biurami czy halami produkcyjnymi...pod adresem jaki tam jest są tylko magazyny....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hendriu napisał:

Jest importerem tak jak Corsair, NZXT, Fractal, CoolerMaster czy Be Quiet

Miałeś udowodnić, że ten importer ma choćby biuro projektowe w Polsce, nadal tego nie zrobiłeś. Więc twoja odpowiedz mnie satysfakcjonuje, bo nie masz racji i spc to to samo co manta. Firmy które wymieniłeś....wiesz co piszesz?? Taki Fractal :Klik Dalej nawet nie chce mi się szukać.

Po za tym, mieć swoją fabrykę w Chinach a importować coś z Chin to dwie skrajnie różne rzeczy. Audi q5 jest(było) produkowane w Meksyku, ale to nie znaczy, że  jest to produkt meksykański.

Mam wrażenie, że konto założyłeś tylko w jednym celu..

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Danny0701 napisał:

Z perspektywy daty kiedy było to pisane to jest całkowicie poprawne polonistycznie i logicznie zdanie. Więc sam sobie strzeliłeś w kolano :V

Zakładanie kolejnego konta by poprzeć siebie to już błazenada i strzał w kolano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Danny0701 napisał:

Z perspektywy daty kiedy było to pisane to jest całkowicie poprawne polonistycznie i logicznie zdanie. Więc sam sobie strzeliłeś w kolano :V

Przede wszystkim nie daty a godziny a po drugie może w chinach, bo w Polsce to raczej o godz19 nie chodzi się spać.

Zaorane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Danny0701 napisał:

Mowa o artykule. Znowu masz problemy polonistyczne :V

Jakim artykule??

Za daleko się posuwasz, bo nie chciałoby mi się do hejtera bez argumentów

Tego już nawet nie skomentuje, twoje argumentu aż się wylewają.

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Danny0701 napisał:

Ja przynajmniej jakieś dałem. Dobra, odbijamy piłeczkę. Ja Ci dałem dowód, że SPC to nie jest importer. Twoja kolej :V

Jaki dowód dałeś?????? KONKRETY, rozumiesz to słowo??

O tym mój drogi B@nito. Bo do niego piłeś ;)  

Nie wiem kto tu pił, ale na pewno nie ja.

Skończ człowieku spamować bo robisz tylko śmietnik w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

din0mite - bierz zasilacz najwyższej jakości, odpowiednio. Enermax, be quiet, seasonic. Od 400W w góre, styknie do twojego riga. Zasiłki od tych firm wytrzymują 10+ lat, nawet obciążone 70-80%. Dlaczego tak, a nie np jakis modecom 1000W? Bo niezależnie od obciążenia w słabym zasilaczu po jakims czasie zaczną kondensatory puchnąć, a w dobrym nie. Poza tym zauważ, że zasiłki do lapków są obciążone w 100% z reguły. Mój np jak wyłączam power limit na procku to nie nadąża z ładowaniem, mimo tego że sporo grałem zasilacz od lapka nadal sprawny. A lapek pobiera około 120-130W w wymagającej grze. To dlaczego niby zasilacz takiej solidnej firmy jak enermax seasonic albo be quiet miałby nie wytrzymać obciążenia nie 100% jak z reguły w przypadku lapków a 70-80%. To ja Ci powiem, że bez problemu wytrzyma, nie daj się nabrać na marketingowy chwyt czesto windowany przez sklepy komputerowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Danny0701 napisał:

Fragment artykułu z konkurencyjnego portalu. Jak umiesz w Google to znajdziesz

 

Może wróć na tamten portal.

Robiąc tu śmietnik też nic nie wnosisz. Nie podoba się moja opinia, trudno, to nie tylko moja opinia i nie mój ból doopy.

Ale ten marketingowy bełkot który zacytowałeś, nie jest ŻADNYM dowodem, taki sam bełkot znajdziesz na stronie manty.

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Danny0701 napisał:

No to wrócę do tego co poruszył Hendriu bo Ty poleciałeś. Corsair ma też fabryki w chinach. To importer?

Wrócisz do tego co sam napisałes? Lol.

Napisałem już w jednym z postów wyżej, nie zrozumiałeś.  Dla uproszczenia, czy spc ma swoje własne fabryki??? Cokolwiek po za magazynami w Warszawce?

Corsair ma też fabryki w chinach. To importer? 

W pewnym senie tak, ale ma też swoje własne fabryki w USA tak samo jak Fractal w Szwecji a czego nie ma spc

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Danny0701 napisał:

Uparty jesteś XD Uważasz tak, bo ktoś się z Tobą nie zgadza? Czy dlatego, że nie umiesz wygrać dyskusji, w której nie masz racji? Niech mnie moderacja sprawdzi po IP, ja tam jestem czysty XD

Odbiję piłeczkę. Dla uproszczenia, czy Corsair posiada własne fabryki? Jeśli nie, to jest "importerem" na tej samej zasadzie co SPC?

Kolejny raz nie odpisujesz na to o co pytam, dalsza dyskusja nie ma najmniejszego sensu.

Corsair ma WŁASNE fabryki podobnie jak Fractal a  spc NIE!

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Danny0701 napisał:

Temat zasilaczy jest niestety nieco cięższy. Tanie enermaxy są po prostu słabe i na średnich kondach. Tanie BQ podobnie (np. System Power 9 posiada główny kondensator Elite ratyfikowany na 85 stopni max, a sam zasilacz dość mocno potrafi się "spocić" więc nie wpływa to dobrze na żywotność). Seasonic S12II też nie jest jakiś super bo mimo tego, że jest naprawdę fajnie wykonany w środku to nie jest to projekt Seasonica (jest to rebrand) oraz to nadal grupówa. Takie generalizowanie niestety nie jest dobre :c

System power to akurat nie jest najwyzsza jakosc. Od pure power w góre dark power etc. Jest powód z reguły dlaczego zasilacz enermaxa 400W kosztuje 400zl... A seasonic to różnie, w seasonica nie zagłębiałem się nigdy, wiem natomiast, że robią dobra podstawkę i sporo innych firm bazuje na ich zasilaczach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Danny0701 napisał:

Ja już dawno poprosiłem Cię o dowody na to, że SPC jest importerem. Nie dałeś żadnych
 

Dowodem jest to, że spc nie ma żadnych swoich fabryk, więc nie jest producentem a jedynie importerem. Producentem jest jakaś no name chińska firma, która albo sprzedaje im swój gotowy wyrób albo robi coś na ich zlecenie. Ile to można wałkować. Kolejny raz nie odpisujesz na moje pytania! Jak nie masz argumentów to przestań się ośmieszać. Może zajmij się smugami kondensacyjnymi....będzie ciekawiej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Danny0701 napisał:

Ale to nie tak działa XD Polecam się douczyć chociażby z pierwszego linku Google
https://www.rp.pl/artykul/1083992-Bezpieczenstwo-produktow--odpowiedzialnosc-producenta.html

 

No faktycznie, zlecając chińczykowi doklejanie swojego loga do ich produktu stają się według tego współproducentem. Masz całkowitą racje.

Argumentów podałem więcej

Które dokładnie?

Przypomnę, że miałeś udowodnić, że spc posiada biuro projektowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Danny0701 napisał:


  Udowodniłem Ci wystarczająco,

Ale co ty udowodniłeś??? Pytałem o konkrety a ty kolejny raz fantazjujesz, wróć lepiej do smug kondensacyjnych bo to było już ciekawsze.

Tu stary temat o spc sprzed lat:polski "producent"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.10.2019 o 21:59, B@nita napisał:

Bo to chińczyk wciskany przez wszystkich  "rzetelnych" i "nieopłacanych" jutuberów. Cienkie blaszki, często źle rozplanowane wnętrza i ogólnie nie najlepsza jakość. Polski importer chińskiego towaru(nie mylić z producentem jak niektórzy podają. Dobra i przewiewna: Fractal Design Meshify C ewentualnie be quiet! Pure Base 500. Co do zasilacza to coś pokroju Seasonic focus, Fortron, Corsair o mocy 550-600W w zupełności wystarczy.

 

Chciałem Cię tylko o jedną rzecz zapytać. Skoro AR7 ma "cienkie blaszki", podczas gdy Meshify C nie, to jak wytłumaczysz, że AR7 TG waży 8,89 kg, podczas gdy Meshify C 6,45 kg?

Z góry dzięki za sensowną odpowiedź.

Pozdrawiam

Edytowane przez focus_
korekta liczb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, focus_ napisał:

Chciałem Cię tylko o jedną rzecz zapytać. Skoro AR7 ma "cienkie blaszki", podczas gdy Meshify C nie, to jak wytłumaczysz, że AR7 TG waży 8,89 kg, podczas gdy Meshify C 6,45 kg?

Z góry dzięki za sensowną odpowiedź.

Pozdrawiam

Może dlatego, że jest od niej wyższa, szersza, głębsza, nie ma frontu z lekkiej siatki oraz niepotrzebnego żelastwa wewnątrz.

Ale zagrajmy teraz w Twoją grę. Udowodnij mi, że AR7 to produkt chińskiego OEM.  

A w której własnej fabryce spc ją produkuje?  Chyba, że dalej uważasz, że zlecenie przyklejenia swojego loga oznacza bycie producentem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Danny0701 napisał:

Miejsce produkcji nie oznacza, że jest to produkt OEM. Jeśli projekt obudowy jest zlecony do fabryki - to nie jest OEM danej fabryki :) 

Co nie zmienia faktu, że spc nie jest jej producentem. Nie masz także żadnego dowodu, że ar7 został zaprojektowany przez człowieka z spc i tylko zlecony do jakiejś fabryki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, B@nita napisał:

Może dlatego, że jest od niej wyższa, szersza, głębsza, nie ma frontu z lekkiej siatki oraz niepotrzebnego żelastwa wewnątrz.


Ale zagrajmy teraz w Twoją grę. Udowodnij mi, że AR7 to produkt chińskiego OEM.  

A w której własnej fabryce spc ją produkuje?  Chyba, że dalej uważasz, że zlecenie przyklejenia swojego loga oznacza bycie producentem.

No ale ma plastik na froncie, a więc lekki materiał. A co takiego zbędnego jest w AR7, czego nie ma w Meshify C? Czas więc przeliczyć całkowitą powierzchnię wszystkich blach i porównać proporcję masy do tej powierzchni. Już to zrobiłem i wychodzi porównywalnie, a Tobie?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...