Skocz do zawartości
Mane

Komputer bez monitora, i9-9900K - 6200 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Przejrzałem trochę podobnych tematów na tym forum i na innych i wyszło mi coś takiego jak poniżej, sprzęt ma być nowy, do poszczególnych podzespołów mogę dołożyć o ile będzie to miało jakieś uzasadnienie. Przeznaczenie z bardziej wymagających rzeczy to głównie obróbka fotografii, wirtualizacja, programowanie, czasami jakaś konwersja wideo.


Procesor:
Intel Core i9-9900K
Cena: 2311 zł

Chłodzenie CPU:
Dark Rock Pro 4
Cena: 326 zł
* nie wiem czy potrzebna mi jakaś lepsza pasta, czy to co w zestawie wystarczy

Płyta Główna:
Gigabyte Z390 Aorus Pro
Cena: 801 zł
* czy warto dopłacać do czegoś lepszego, ewentualnie może jakieś inne propozycja

Pamięć RAM
32 GB, ale tutaj kompletnie nie mam pomysłu, i zastanawiam się czy lepiej 4x8 czy 2x16
Cena: ~800 zł

Dysk SSD 1 M.2 - system
ADATA XPG SX8200 PRO 512GB PCIe x4 NVMe

Cena: 298 zł
* nie wiem jaki dysk wybrać i czy iść w M.2 czy PCIe, zastanawiam się między 256/512GB i lepiej kupić np 1T NVMe na OS i dane do pracy czy 256/512GB NVMe na OS i 500/1000GB SATA na dane do pracy

Dysk SSD 2 USB - dane
Crucial 500GB / 1000GB 2,5" SATA SSD MX500
Cena: zł 299zł / 499zł
* tutaj się zastanawiam, czy dołożyć do wersji 1TB

Karta Graficzna:
* na obecną chwilę odpuszczę sobie zakup karty graficznej, mam to co w podpisie, do tego, do czego wykorzystuję komputer w zupełności mi wystarcza

Zasilacz:
SeaSonic Focus Plus Gold 650W
Cena: 429 zł

Obudowa:
Fractal Design Define R6C Blackout/Blackout Tempered Glass
Cena: 667 zł
* tutaj zastanawiam się na wersja bez i z oknem, czy potrzebne jakieś dodatkowe wentylatory do tej obudowy?

Zostaną również jakieś graty z aktualnego komputera, szczegóły w podpisie.

Po zsumowaniu wychodzi budżet jakieś 6123zł

Edytowane przez Mane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...