Skocz do zawartości
juh

Korzystanie z internetu bez bezpośredniego połączenia

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym odciąć komputer z Windowsem od bezpośredniego połączenia z internetem ale w taki sposób aby komputery w sieci LAN się widziały. I to już ogarnąłem. Teraz aby komputer dalej myślał że nie ma połączenia z internetem ale użytkownik mógł przeglądać sobie WWW pomyślałem że zaopatrzę się w rasberry pi i użytkownik połączy się z nim. Czy takie rozwiązanie jest możliwe? Jeśli tak jaki program umożliwi mi zdalne sterowanie/widzenie ekranu rasberry pi?

 

EDIT: proszę o usunięcie tematu. Znalazłem rozwiązanie na swoje pytanie. Odpowiedź mam na stronie: https://forbot.pl/blog/kurs-raspberry-pi-dostep-zdalny-vnc-scp-klucze-rsa-id22764

Edytowane przez juh
Rozwiązanie problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, co chcesz zrobić, estetyczniej IMO można ogarnąć dzięki serwerowi proxy. Stawiasz go gdzieś w LAN, a użytkownikowi w przeglądarce (najlepiej Firefox)* konfiguruje się adres proxy i cały ruch http idzie przez proxy. Typowy soft do tego to squid proxy. 

* Większość przeglądarek bazuje na systemowych ustawieniach proxy. Jeżeli tam się je wprowadzi, to prawie cały windows się "kapnie" że ma neta, wówczas trzeba robić proxy z autoryzacją, żeby user mógł się uwierzytelnić a windows nie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...