Skocz do zawartości
Dronemo

Ocena zestawu i9-9900k

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Przymierzam się do zmiany kompa i chciałbym żebyście ocenili taki zestaw tylko i wyłącznie do Grania + VR.
Monitor aktualnie 24' 1080p ale za niedługo będzie przesiadka na 1440p i 27'. (HTC Vive być może w przyszłym roku przejście na Index'a).
Ogólnie naczytałem się dużo na temat nowych ryży ale jakoś i tak bardziej mimo wszystko przemawia do mnie Intel i i9 9900k.

Ze starego komputera przekładam tylko dyski SSD na SATA.

https://www.x-kom.pl/lista/fdtuud9aj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekły metal? Nie wiem jak kraken ale jeśli ma miedziana podstawkę to bym odpuścił weź kryonaut co do procka super sprawa ale do gier 9700k lub ryzen ale pisałeś że nie chcesz... Też nie chciałem ale mam i jest ok szkoda że nie chcesz poczekać bo w 1q 2020 maja być nowe intele więc może warto poczekać? Zasilacz zmień na Focusa reszta ok obudowa trochę droga można zaoszczędzić sporo ale jak masz kasę czemu nie jak to mówię kto bogatemu zabroni :) ale obudowa tańsza zasilacz Focus chłodzenie nie musi być wodne procek trochę tańszy np 9700k i można wziąść 2080ti :)

 

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzisz nie wiedziałem że przy miedzianej podstawce ciekłego metalu lepiej nie dawać.
Tez nie mówię całkowitego nie dla Ryzenów nie będę aż takim ignorantem aczkolwiek zawsze wydawało mi się że pod Gry i Vr lepszy będzie jednak Intel. Poczekać też mogę tak naprawdę wielkiej różnicy mi nie będzie robić czy kupie to za miesiąc czy za 2-3. W takim razie poszperam jeszcze może uda mi się coś jeszcze złożyć fajnego na Focus'ie i innym chłodzeniuv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko może być obudowa widzę dalej taka droga może phanteks p400a? A chłodzenie wystarczy macho rev. B :) zasilacz spoko karta też jeśli faktycznie zmienisz monitor bo do 1080 p. 2070 stykla by nawet

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor bankowo będę zmieniał na 1440p i 27' żeby faktycznie zrobić użytek z tej karty.

Co do obudowy to szczerze mówiąc kusił mnie strasznie z wyglądu Dark Base Pro 900 ale stwierdziłem że nie dam 999zł za obudowę i zszedłem do tej ale popatrzę jeszcze za jakimiś innymi.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłącze się pod temat - czyli co nie brać i9 teraz  ?:)   TO LGA 1200 się łądnie prezentuje hmm ...
RTX 2080 super polecam - różnica  w cenie miedzy TI duża a wydajność niższa o max 15 % :)

Zasilacz swoja drogą dałbym min 850 - ( jestem zwlennikiem na zapas ) sam mam 1000W :) tak na wszelki wypadek.
Bierz i9 bedziesz mial dłuższa "żywotność"  procka - moja i7 ciągnie juz 6 lat :) i nadal daje rade  ( chociaz z ta grafa dostaje zadyszki na BF V )
MSi na gigabyte bym zmienil - ja na przykład mam złe doświadczenia .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, GURU500 napisał:

podłącze się pod temat - czyli co nie brać i9 teraz  ?:)   

Zasilacz swoja drogą dałbym min 850 - ( jestem zwlennikiem na zapas ) sam mam 1000W :) tak na wszelki wypadek.

jak możesz wytrzymać to bym poczekał [jak teraz kupisz to za 3 miechy będziesz ze starą generacją] 

dobre 750W - to jest już zapas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...