Skocz do zawartości
Qarat

Modernizacja komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

Zestaw ten służył mi wyśmienicie przez 5 ładnych lat. Niestety, karta graficzna ma już swoje i wymusiła mnie do jej wymiany.

W związku z tym zastanawiam się na jaką ją wymienić. Na oku mam:

Zastanawiałem się też nad wymianą całego zestawu nie tylko grafiki. Pamięć RAM nie szwankuje więc dokupiłbym dodatkowe dwie a z resztą podzespołów nie wiem czy zostawić i poczekać jeszcze.

Chętnie usłyszę też wasze opinie, co byście polecili?.

Pozdrawiam serdecznie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokupowanie więcej ramu nie ma sensu. Nie odczujesz żadnej różnicy. Wymiana na pamięci 2133MHz lub 2400MHz dałoby sporą różnicę, ale z kolei do tego musisz wymienić płytę na Z97 lub H97. Nie sądzę by to się cenowo opłacało, więc pozostaje wymiana wszystkiego na coś nowszego.

Po wymianie karty graficznej będziesz mógł ustawić wyższe ustawienia graficzne, grafika będzie wyglądać lepiej, ale gry, które ci się przycinały nadal będa się przycinać, tam gdzie miałeś dropy FPS tam nadal one będą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się aby dołożyć do RTX 2060 Super np:                                                                                                                                                  Karta graficzna EVGA GeForce RTX 2060 SUPER SC Ultra Gaming 8GB GDDR6

Następnie dozbieram i wymianie płytę, procesor, ram.

Monitor zostawię chyba na koniec.

Czy taka wymiana ma sens?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł tylko ten model karty który wybrałeś strasznie drogi jest. Jak brać RTX 2060 Super to tak za 1700-1800zł. W tej cenie w której wybrałeś to już lepiej poszukać RX 5700 XT. Tu masz przykładowe modele:

https://foxkomputer.pl/pl/p/Karta-graficzna-Sapphire-PULSE-RADEON-RX-5700-XT-8GB-GDDR6-HDMI-TRIPLE-DP-OC-W-BP-/7442

http://www.krsystem.pl/sapphire_nitro_radeon_rx_5700_xt_8g_gddr6__promocja-item-60604.html?44028

https://www.proshop.pl/Karta-graficzna/PowerColor-Radeon-RX-5700-XT-Red-Devil-8GB-GDDR6-RAM-Karta-graficzna/2794197

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Qarat napisał:

W takim razie wybiorę                                                                                                                                                                                                      Karta graficzna Power Color Radeon RX 5700 Red Devil 8GB GDDR6

Resztę wymienię troszkę później na te co podałem a monitor na następny rok zostawię.

Dziękuję za pomoc.

 

Zaraz zaraz czekaj, czekaj! Wybrałeś RX 5700 ale bez dopisku XT, zdajesz sobie sprawę z tego, że to jest karta na innym rdzeniu? Nie popełnij czasem błędu i nie kup zwykłej 5700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...