Skocz do zawartości
barwniak

Karta dźwiękowa USB.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam komputer typu all-in-one. Ma on wbudowany mikrofon, ale ponieważ trzymam go na stojaku VESA, to odległość ode mnie do mikrofonu to 50-60 cm.  Nagrania są zbyt ciche i zaszumione. Podłączałem zewnętrzne mikrofony do wejścia mikrofonowego tego komputera,  ale nagrania były wciąż zbyt ciche.

Czy zakup zewnętrznej karty dźwiękowej może pomóc we wzmocnieniu nagrania głosu.

Może ktoś może polecić jakiś model karty dźwiękowej na USB? Tylko w cenie max 200 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, marco52 napisał:

Sprawdź po podłączeniu zewnętrznego mikrofonu ustawienia dźwięku w panelu sterowania. Być może mikrofon po podłączeniu masz ustawiony na 30%

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Jest na 100%

Dzwiękówka to realtek high definition audio.

Może mikrofon USB, ale coś małego np. 

https://allegro.pl/oferta/mikrofon-cad-u9-na-usb-wysoka-jakosc-gwarancja-5825111397?fromVariant=5042982415

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem SAMSON GO MIC na USB,  zobaczymy.

Już jestem po sprawdzeniu, mikrofon działa bardzo dobrze, na 50%  wzmocnienia, ponad pół metra i idealnie zbiera. Używam go do rozpoznawania mowy, w tym zastosowaniu jest bezbłędny.

Edytowane przez barwniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...