Skocz do zawartości
majki84

Buda za 4-4,5 k do full hd@60 (GPS, sim racing) + kiera (?)

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszła najwyższa pora na kupno nowego kompa, bo mój obecny ma 11 lat. Nie wiem czy coś warto oszczędzać i wyjmować że starego kompa do nowego. Zasilacz mam 550 Wat i sprawność 82-88% (504 Wat na linii +12V), ale lata pracy za sobą więc chyba nie warto ryzykować. Obudowa jest dla mnie mało istotna, nie musi mieć okien i świecidełek więc mogłaby zostać stara, ale na froncie z kolei są stare porty USB, więc może jednak warto coś nowego. Zostawię na pewno kartę dźwiękową i dyski Ssd pod sata i zwykły HDD.

Proc na pewno Ryzen 3600 + chłodzenie spc Fortis 3
Płyta raczej MSI B450-A PRO MAX
SilentiumPC Supremo L2 550W 80 Plus Gold
RAM raczej Crucial 16GB 3000MHz Ballistix Sport LT Gray CL15 (2x8GB)
GPU - tu nie wiem czy Radeon 5700 czy 5700XT (na pewno tylko nie referent wchodzą w grę np. Od powercolor Red dragon, czy sapphire pulse) czy 2060 super. Myślę, że 5700XT to może być trochę przesada do full HD i szkoda kasy (albo zrobić mod i/lub OC do wersji xt) , coś więcej niż 2060 super tak samo. Pytanie tylko czy geforce, bo ma Ray Tracing czy sobie to darować (bo i tak się nie da grać - tak klatki lecą w dół). Grać będę na plaźmie 51 cali więc full HD i 60 FPS mi starczy. Jak kiedyś będę zmieniał tv (za rok-dwa) to karta i tak będzie musiała być nowa do 4k, bo dzisiejsze sobie i tak średnio radzą. Tu liczę na Wasze propozycje. Karta w miarę cicha i chłodna musi być. Obudowa to nie wiem, ale kolega poleca za 260 zł SilentiumPC Signum SG1X tg RGB , bo ma dobre wiatraki. Jakby była jakaś tańsza buda, bo bez świecidełek a z dobrymi wiatrakami i przewiewna to chętnie bym wziął. 

Największą zagadka to GPU. Coś byście ogólnie polecili, coś zmienić, na coś zwrócić uwagę?

 

Grać będę głównie w FPS i symulatory rajdów i wyścigów. Przy okazji może ktoś poleci coś z kierownic w miarę uniwersalnych do F1, aut klasy GT, rajdów i driftu, jak trzeba to może być to zestaw z wymiennym wieńcem kierownicy (coś jak w fanatec). Czy nowa czy używana to obojętnie, cena do 2k? Narazie mam Logitech momo racing forcefeedback więc skok i tak będzie. U kolegi gramy na trustmaster t150 na specjalnym stelażu, z domontowanym ręcznym analogowym typu WRC i do tego kubełkowy fotel z auta, zestaw robi robotę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę jednak zmiana. Mogę na siłę jednak zostawić zasilacz Antec NeoPower 550, tylko przejściówek będę musiał użyć z 6 pin peg na 8pin. Zasilacz powinien sobie poradzić, bo ma odpowiednią ilość żył na wtyczce zasilania GPU (gdzieś tak czytałem, że nie we wszystkich zasilaczach da się użyć przejściówki). Ma sprawność ok 88% i dobre bebechy.

Obudowę też mogę jednak zostawić - Lancool K7 (niezła imitacja kultowej Lian Li), chowane kable, kosz na dyski można wywalić i będzie bardzo dużo miejsca. Plusem są bardzo dobre 3 wiatraki Lian Li właśnie.

Dyski mam i na razie mi stykną. Dźwięk też. Zostaje kupno czterech rzeczy:
1. CPU+chłodzenie (tu wiem co brać ryzen 3600 + spc Fortis 3)
2. Nie wiem czy ta płyta msi b450 a pro max starczy i ma dobre chłodzenia czy są lepsze płyty żeby podkręcić ram i proc (trochę).
3. Ram - nie wiem czy te balistic 3000 MHz dokręcą się do ok 3,733 GHz (ponoć sweet spot dla ryzena) czy brać seryjnie jakieś szybsze.
4. GPU - tu nie wiem kompletnie, ale skłaniam się ku powercolor rx5700xt Red dragon za ok 1950 zł.

Jakieś sugestie do tych 4 punktów? Zmiescilbym się w 4 tyś zł. Oczywiście jeśli psu czy buda nie będzie pasować to się kupi (albo z czasem), ale fajnie by było zaoszczędzić i kasę dołożyć do kierownicy (na oku mam thrustmaster t300rs lub w wersji GT lub alcantara).


Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...