Skocz do zawartości
tosiaczek

i5 9400f i Assasins Creed Origins freezy

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam zestaw tj jak ponizej

MSI b365 PRO VDH / i5 9400f/ GTX 1660 / 2x8b Ballistix 3000 cl 15 / SSD zwykly

mam taki problem w AC Origins ze gra dziala super plynnie w ustawieniach na maxa ale co jakis czas mam zgrzyty i zamrozenie ekranu 1-3s po czym wszystko wraca do normy i jest stale 60fps

ktos jakis pomysl ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sadze ze jest to spowodowane doczytywaniem bo dzieje sie to rowniez w miejscach gdzie spedzam wiecej czasu

vram żera ~ 4gb 2,7gb , a karta ma 6 gb

CPU jest caly czas na 100% tj 3905 mhz wg wskazan afterburnera

moze ktos mial podobne doswiadczenia z ta gra i sie podzieli jak to rozwiazal

Edytowane przez tosiaczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Origins to jest wirus procesorowy.9400f to "jedynie" 6 rdzeni,i to zablokowane.Płyta bez jakiegokolwiek chłodzenia na vrmach.

Coś mi tu śmierdzi że akurat dzieje ci się to w Origins.

Spróbuj ustawić sobie fps limit w grze na jakieś 40 klatek i zobacz co się dzieje.

 

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co ma sprawdzic te 40 klatek ?

to nie jest tak ze to sie dzieje caly czas sa momenty ze w ogole tego nie ma , a sa ze dzieje sie tak co chwile , nie wiem od czego to zalezy i ciezko sprawdzic przy jakim klatkarzu to sie dzieje... zreszta ciezko sie grac jak sie zmieni z 60 na 45 fpsow :P

dlatego pytalem o podobne doswiadczenia z ta gra ..

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpie aby to procesor był tu za słaby, bez przesady. PPC robił ostatnio testy 1660 super i między innymi był identyczny(prawie) zestaw jak tosiaczka i nie sądze aby tam aż takie cyrki mieli.

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/nvidia_geforce_gtx_1660_super_premierowy_test_karty_graficznej?page=0,4

A w tle coś nie łazi? Jakiś zbędny program? Po zmniejszeniu detali dalej takie cyrki?

Edytowane przez B@nita
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...