Skocz do zawartości
Sclav

2070 Super - który niereferent? (2500-2600zł)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Po złożeniu zamówienia, okazało się, że wybrany przeze mnie model jest obecnie niedostępny (Palit GameRock Premium) :) 

Jaki inny polecilibyście model w okolicy 2500-2600 złotych? Patrzyłem na: 

  • Palit JetStream (do 1815MHz, dobre opinie słyszałem)
  • Gigabyte Aorus Xtreme (najwyższy zegar)
  • MSI Gaming X (niby najniższy zegar z wymienionych, ale solidna marka)
  • Gainward Phantom GS 
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pójdę z Palitem. Widzę, że w trybie boost ma 1815 i czytałem sporo opinii o tym jaka jest cicha i chłodna. Spróbujmy :D 

Jako, że powoli dobijam do końca (muszę jeszcze zdobyć upragnioną obudowę), mam nadzieję niedługo pochwalić się gotowym produktem :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też szukam 2070S, tyle że mam 2-slotowy limit na chłodzenie (chociaż próbuję go obejść) - w każdym razie w linii 2070S według mojego rozeznania pierwszy raz MSI nie jest "top choice". Od Palita masz też GR, JetStream ma niższy zegar niż referent, chyba że na stronie Palit jest błąd:  http://www.palit.com/palit/vgapro.php?id=3097&lang=en&pn=NE62070V20P2-1061J&tab=sp 

Tutaj też widać ten większy zegar na JS: https://premiumbuilds.com/graphics-cards/best-rtx-2070-super-card/

W zasadzie nie wiem czym ten JS od GR się różni, oprócz LED wzgledem GR, bo radiator wyglada na identyczny.

Mam też pytanie - niektóre karty są na PCB od 2070 a niektóre na PCB 2080 - myślałem, że wszystkie tak będą, bo 2070S to kastrat 2080.

Orientuje się ktoś, które są które?

ZOTAC AMP jest na 99% na 2070, AURUS i wszystkie STRIX na 2080 - tyle wiem.

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@qhash to raczej dużego wyboru nie masz bo nawet MSI RTX 2070 Super Armor ciut wychodzi ponad 2 sloty, a jest jedna z "chudszych" kart. Gaming Mini od Zotaca powinien ci "wejść". Tak jak napisał @recedent i to nawet nie jest różnica 5 klatek tylko często 2-3, więc raczej dobieraj tak, żeby ci się karta zmieściła, a nie żeby miała zegar rdzenia wyższy o 30MHz... do jakiej obudowy chcesz to pakować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte 2070S Windforce 3X OC jest na 2 sloty . Gaming OC i Aorus są na  2.25   2.5 slota. Najprawdopodobniej będe brał Gaming OC jednak, modyfikował obudowę i jeszcze wsadzał dwa 120x120x12mm wentylatory jak będzie za ciepło.

Pakuje do Node202. Chodzi o to, że właśnie ta różnica 2 slot w GB WF 3X OC vs 50.2mm (czyli jakieś 2.5 slota) w przypadku GB GAMING OC, jest dla mnie istotna, bo to większy radiator - chłodzenie jest to samo WF 3X, karta nie będzie grubsza, w sensie samo PCB, jedno od drugiego, nawet jeśli jedno jest z 2070 a drugie z 2080 (ciągle próbuję to ustalić).

Niestety nie ma nigdzie porównania tych 2 kart, bo dla 99% uzytkowników będzie tak jak mówicie - bez znaczenia. Dla mnie jednak jest to mega istotne czy lepiej bedzie wziac 2 slot WF 3X OC i zmieścić jeszcze 25mm wentylatory czy GAMING OC z 12mm wentylatorami - ale może być tak że w tym drugim przypadku nic nie zmieszczę :/ stąd dylemat.

 

edit: ha, chyba doszedłem do tego jak sprawdzić czy PCB jest 2070 czy 2080 - 2080 będzie miało 8+8 PIN, a 2070 8+6 pin

https://premiumbuilds.com/graphics-cards/best-rtx-2080-super-cards/

tylko dalej nie wiem co taka informacja właściwie daje ;)

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...