Skocz do zawartości
matinek

program do konwersji filmu

Rekomendowane odpowiedzi

Wtam mam pytanie odnosnie zmniejszania rozniaru filmu w konwerterze np fremake video. Czytam testy na stronei purepc i tam robia test na tym programie tylko ze podaja strasznie mae czasy jak dla mnie rzedu minuty niecalej. Moje pytanie czy ktos ma ten program lub wie ile czasu zajmuj ekonwerjsa filmu bo nie wiem czy jest sens wymiany moejgo laptop na nowy. Mi to zajmuje zazwyczaj tyle co film ogolnie mowiac bo bardziej zalezn ejest to od jego pojemnosci tez. Mam procesor 2,7 Ghz i 8 ramu i podczas konwresji utzrymuje sie te 2,7 Ghz i film sie obrabia wlasnie ponad 2 godz zazwyczaj. A tu na stronie w testach podaja niecala minute dla pliku 2GB przy procesorze 1.6Ghz co jest dla mnie jakies barodz dziwne. kiedys zmniejszylem taktowanie w moim wlasnei tez tak do 1.5 GHz i progarm robil to jescze dluzej praktycznie dwukrotnie.  Jezeli popelnilem bledy w tekscie rzepraszam z gory ale nie jestem znawcaw tych okresleniach komputerowych Ghz itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od kodeka, ustawień, materiału źródłowego oraz długości filmu, a nie samego rozmiaru.
Jeżeli użyjesz wysokiego bitrate, wyjdzie Tobie duży plik, nawet pomimo krótkiej długości.
Tak, też jest w tym przypadku. W testach nie używa się całych filmów :)

Ogólnie ciężko stwierdzić, bo to zależy od ustawień, kodeka, samego programu. Sam freemake nie używałem nigdy, to nie wiem jak sobie radzi. Z własnego doświadczenia z handbrake mogę napisać, że 720p na Ryzenie 8R/16W skaluje się średnio. FHD jest bardzo spoko, 12R się już wg. testów przestaje skalować. Więc te 8R można uznać za takie optimum do FHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby w tescie byl podanty rozmar tylk bez czasu i bitrate w sumie powinni bardziej szczegolowo opisac jak byu ktos chcial poorownac swoja wydajnosc

ogolnie to powiedzmy ze mam film w formacie mp4 bitrate 8000 zajmuje 10GGB i chce go zmniejszyc czyli daje np 4000 i usykac 5GB i zajmuje mi to w tej chwili ponad dwie godziny czy lepszy procesor typu 4 rdzeniowego bo teraz mam 2 zrob to szybciek zy jest to uzalezione od programu ktorym sie robi czy zawsze to tyle samo bedzie trwalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ciężko jest coś porównać, bo dużo zależy od filmu źródłowego.
Najpierw procesor musi zdekodować pierwszy plik, potem zakodować drugi plik. Więc jeżeli pierwsze jest trudniejsze, to na drugie będzie mieć mniej czasu i ogólnie wyjdzie mniejszy wynik. To jest dość złożone.
Np. Mój procek Ryzen 1700 słabo sobie radzi z AVX i osiąga średnie wyniki z H265. Więc jeżeli po jednej, albo drugiej stronie jest H265. To wynik leci na buzię. Jednak tak, generalnie powinien zrobić to szybciej. Jak pisałem freemake nie używałem, ale Handbrake w FHD spokojnie bierze u mnie 92% z 8R/16W.  Z FHD do FHD przy H264->H264 7k bitarte mam zwykle koło 60fps. Więc tak na oko z 1/2 czasu filmu. Przy HEVC H265 jest już gorzej, ale taki proc, ale generalnie byłoby dużo szybciej.

Jeszcze bym i tak potestował czy ten bitrate 4000 jest wystarczający. O ile do lekkich scen, czy do materiału z prostych kamer spoko. To filmy, w ciemnych miejscach, albo jak się dzieje dużo to potrafią się kwadraty itp robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jak polowe czasu filmu co zajmuje to dla mnie bylo by to supe bo teraz zajmuje tyle samo czas i yto niezaleznie jaki wyjsciowy bitrate itp ustawie
szczerze nie wiem jak to jets ale widzialem film z bitrate 1500 do 2000 nie wiem jak ktos to zxrobil ale  powiem ze szybkie sceny itp wygladaly zaskajujaco dobrze , ogolnie miedzy 4000 a 5000 wyglada wszystko ok na tv 4k 65 cali z 3 metrow a nawet i blizej , drobne niuanse mozna dostrzec czasami ale komfortowo sie to oglada napewno widze rozxnice powyzej 6000 bitrate a powyzej roznicy juz nie widze zadnej czyt bedzie 8000 czy 10000 bardziej roznice widac w rozdzielczosci fulhd a 4k niz to bitrate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sproboje zobaczyc ten twoj program czy bedzie u mnie roznica w predlosci np
Ale 8 rdzeniowego jak ty procesora raczej nie bede mial wiec nie uzysjam pewnie nigdy czasu o polowe mniejszego niz film . Ogolnie myslalem ze kupujac nowszy sprzet teraz bedzie mozna te procedury przyspieszyc duzo bardziej przynajmnie ponizej pol godziny dla filmu 2 godzinnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...