Skocz do zawartości
Mikelos

smartfon 700-800 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nadeszła pora wymiany sprzętu. Wymagania: dual sim, sensowny czas pracy na jednym ładowaniu (często służy jako navi lub router wifi), min 4 GB ramu i 64 GB pamięci (może być więcej ramu i pamięci ale chyba nie w tym budżecie), jako taki aparat, ekran z dobrym kontrastem i przekątną max 6 cali, NFC czy bezprzewodowego ładowania nie potrzebuję, obudowa może być plastikowa (i tak wyląduje w etui). Android one - nie lubię nakładek. Najbliżej mi do motoroli one (wersja vision ma za duży ekran niestety) ale do żadnej marki nie jestem przywiązany do żadnej marki. W grę wchodzi raczej nówka sztuka. Przy ciekawej propozycji można zwiększyć budżet do 1000zł.

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzisz o Xiaomi? 

Za 899zł możesz kupić Redmi Note 7.
https://www.komputronik.pl/product/617279/xiaomi-redmi-note-7-4-64gb-czarny.html
W tej cenie dostajesz 6.3" o rozdzielczości 2340x1080px, 4GB RAM'u, Snapdragon 660.

Telefon bardzo wydajny i bardzo dobrze wykonany. Ja korzystam z Xiaomi od dobrych 4 lat i nigdy bym już nie wrócił do "flagowców" :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz już trudno znaleźć smartphony z mniejszymi ekranami. Wszyscy się ścigają, żeby mieć jak najwiekszy, 
Samsung A20e ma 5.8" i cienkie ramki: https://www.komputronik.pl/product/633028/samsung-galaxy-a20e-32gb-dual-sim-coral-a202-.html

Różnica jest taka, że Xiaomi jest bardziej wydajny. Ja np. mam bardzo złe doświadczenie z Samsungami. Najlepiej przejdź się do sklepu po weekendzie i weź do ręki telefon, który ma lekko ponad 6" i zobacz jak się go używa. Znam osoby, które też szukały mniejszych, a skończyło się na tym, że dzwonią z telefonów wielkości tabletu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.telepolis.pl/artykuly/rankingi/telefon-do-1000-zl-jaki-smartfon-wybrac-10-modeli-na-jesien-2019

 

Ja niedawno dla siebie i żony kupiłem po Redmi Note 8 PRO i nie narzekam. Świetny sprzęt. Jedyna wada, jeżeli chodzi o Twoje wymagania, to nakładka. Jeżeli chodzi o długość pracy na jednym ładowaniu to jest całkiem dobrze. Aparat też przyzwoity. Co prawda wypada lekko gorzej niż mój poprzedni telefon (ASUS ZE553KL umarł niestety) ale i tak jestem zadowolony.

Nakładka Xiaomi ma kilka drobnych niedociągnięć w porównaniu do czystego Androida, czy nakładki ASUSA (która jest chyba najlepsza w kosmosie), ale nie ma nic co by ją definitywnie skreślało wg mnie.

Najlepiej, tak jak radzi kolega, pojechać do sklepu stacjonarnego i pomacać przed zakupem. :)

Edytowane przez goral2099
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikelos: Mój poprzedni fon miał wyświetlacz 5,5", a obecny 6,5. Jeżeli chodzi o wymiary obudowy, to szerokość i grubość są praktycznie identyczne. Redmi jest o jakiś centymetr wyższy tylko od ASUSa. No ale to kwestia gustu.

Mi A3 z kolei ma, co najwyżej, średni wyświetlacz.

Edytowane przez goral2099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ruszyłem cztery litery do sklepu i: 6 cali to maksimum, im mnie tym lepiej. Poszedłem z nastawieniem na Moto g7 power głównie ze względu na baterię ale się okazała strasznym nalesnikiem. Jedynie Moto one vision/action przekraczała wymiar. Jest jeszcze Xiaomi mi a3, akurat tego nie było na stanie ale patrząc po wymiarach jest szansa, że będą akceptowalne.

Więc pora na kompromisy: odpuszczam Android one, aparat schodzi na jeszcze dalszy plan, rozdzielczość nie jest priorytetem. Coś poza a3 możecie zaproponować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stanęło na redmi note 7 4/64 za 699. Do nakładki powoli się przyzwyczajam, gorzej z wielkością ekranu. Plus za baterię, 4000mah starcza praktycznie na dwa dni, wydajnościowo bardzo fajnie jak do tej pory. Czy to był dobry kompromis... powiem za pół roku.

Dzięki wszystkim za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...