Skocz do zawartości
Michikun

Diablo IV - cinematic trailer i pierwszy gameplay

Rekomendowane odpowiedzi

Na tegorocznym Blizzconie został ujawniony pierwszy animowany zwiastun Diablo 4, a także fragment gameplayu, na którym możemy zobaczyć bohaterów oraz świat w nowej odsłonie kultowego cyklu. Cinematic wygląda genialnie, mega klimat! Sam gameplay z wczesnej wersji również prezentuje się solidnie. Już na pierwszy rzut oka widać, że zadbali o to, aby lokacje prezentowały się mrocznie.

Pojawiły się pierwsze informacje - będzie drzewko talentów, będą cykle pogodowe oraz zmiany pory dnia (dzień/noc). Będą mounty i customizacja wyglądu twarzy postaci.

Z2fIRHU.0.jpg

Diablo-IV-Talent-tree.png

Diablo-IV-Runes.png

Diablo-IV-Mounts.png

Diablo-IV-Equipment.png

Edytowane przez Michikun
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bartolomius tradycyjnie w dniu premiery pewnie "podstawka" będzie sporo kosztować, a później wypuszczą dodatek z jednym aktem, za który też będzie trzeba słono zapłacić. W przypadku Diablo III sprzedali 3,5 mln egzemplarzy gry w dniu premiery. Myślę, że teraz będzie jeszcze więcej. Premiera miała miejsce prawie 7 lat temu, więc te pokolenie 12-13 latków, które ogrywało tytuł od początku teraz pewnie chętnie do niego wróci. Myślę, że jak poprowadzą to rozsądnie i zgodnie z zapowiedzią zrobią 5 postaci w podstawce to też później zrobią sobie miejsce na jakieś DLC lub opcję we wspomnianym wcześniej dodatku. Powinni czerpać garściami z Lord of Destruction i przypomnieć sobie jak bardzo ten dodatek zmienił podstawową wersję Diablo II.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na filmikach i artach wyraźnie widać nawiązania do D2 i LoD, nigdzie śladu po klimacie z D3. Nie przeszkadzały mi kolory w D3, ale do serii bardziej pasuje mroczniejszy klimat. Nie mam pojęcia jaki model finansowania wybiorą, biorąc pod uwagę obecne portfolio Blizzarda stawiam na multi i dojenie $$ z różnych płątnych pierdółek. D3 jest martwe od kilku lat, zero dodatków, zero aktualizacji (nie liczę biednych dupereli dorzucanych do każdego sezonu).

Jestem (byłem) zdeklarowanym fanem serii jeszcze od wersji demo D1, nie zliczę godzin spędzonych przy dwójce z dodatkiem, a i w trójkę gram od początku, ale sporo się zmieniło i Diablo nie wyznacza już standardów ARPG. Jak pisałem, będę obserwował co tam wydłubią, ale po ostatnich poczynaniach Blizzard / Activision już z dużą dawką rezerwy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo, nawet nie wiedziałem, ale odpuściłem przez ogólny hejt, że gimbusiarska gra, no i w sumie jakoś bez entuzjazmu zawsze o niej pisali. Sławy nie zrobiła w porównaniu do 1 i 2.

Może D4 to będzie powrót do korzeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Dużo było narzekania na endgame osób, które siedzą po 6-8 godzin i grają w sieci w party itp. Natomiast dla mnie osoby, która w grach typu hns jest typowym casualem i sobie na spokojnie gra kampanię w single player to Diablo 3 to udany tytuł. Naprawdę miałem sporo frajdy choćby z powodu powrotu do świata sanktuarium, ponownego "spotkania" z Deckardem Cainem itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Graham napisał:

Ja chowałem się na brudnym, spikselowanym D1 i D2. W 3 nie grałem. Ale czytałem różne recenzje. Suma sumarum. Od gier odpycha mnie zbytnia cukierkowatość i kolorystyka. Wystarczy porównać - tutaj starsi wyjadacze odrazu będą wiedzieli - Quake 1 i Quake 2 - to drugie zwlaszcza na 3dFX. 

W Diablo 3 wiem, że były do pobrania małe pliczki, które nie były uznane za moda, a sprawiały, że obraz był wyostrzony, a kolory mniej jaskrawe. U mnie gra wygląda tak i to jedynie przy małej zabawie bezpośrednio w menu gry, a screen w pełni i tak tego nie odda bo w grę wchodzą przecież jeszcze ustawienia monitora.

263bd884f36a9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...