Skocz do zawartości
helmans

Modernizacja PC/Kupno nowego do 4000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ;) 

Potrzebowałbym pomocy w modernizacji/kupnie nowego PC. Niestety znam się na tym tak samo, jak świnia na gwiazdach, więc stąd ten wątek ;) Budżet to max 4000 zł. Komputer będzie służył przede wszystkim do gier, więc chciałbym, aby wytrzymał trochę czasu i nie oparł się wymagającym grom ;)

Aktualnie mam takiego staruszka, który niestety już dawno niedomaga :(

  • Intel Core i5-3450 CPU @ 3.10GHz
  • Gigabyte GA-Z77-D3H
  • Kingston 8GB DDR3 KHX1600C9D3/4GX
  • NVIDIA GeForce GTX 660 2GB
  • Dysk SSD Toshiba 128 GB THNSNJ128GCST
  • Dysk HDD Western Digital 1TB WD10EZEX-00RKKA0
  • Zasilacz: nie mam pojęcia, ale zapewne stary jak świat.
  • Obudowa: jak wyżej. Stara, mało funkcjonalna.

Jeżeli ktoś miałby jakiś fajny zestaw  to chętne przygarnę każdą kombinację ;)

Pozdrawiam

Edytowane przez helmans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Michikun napisał:

Luz, dyski sobie przełóż z aktualnego komputera, a w przyszłości sobie dokupisz SSD na NVME. Nie chciałem teraz już ci "ujmować" z budżetu kosztem karty graficznej czy procesora.

Tak też zrobię, ale przełożę HDD do nowego i dokupię większy SSD (min 512GB), gdyż 128 SSD, na którym mam windowsa jest jednak za mały. 

Jeszcze jedno pytanko, ile m,ój obecny zestaw może być warty? Z zastrzeżeniem, że wyjmuje z niego HDD, SSD zostanie. Nie będzie mi potrzebny i planuje go sprzedać, pytanie tylko za ile ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak chcesz kupować większy dysk to polecam ten od Patriota bo nie tylko ma wysokie szybkości odczytu i zapisu ale od razu ma zamontowany radiator, który odprowadza ciepło.

https://www.morele.net/dysk-ssd-patriot-viper-vpn100-512gb-m-2-pcie-x4-nvme-vpn100-512gm28h-4144812/

Ja bym wystawił za 400-500zł na allegro, może ktoś się skusi.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...