Skocz do zawartości
przemodd

RAM pod ryzena

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

proszę o pomoc w wyborze ramu pod platformę ryzen

obecnie ryzen 5 1600 póżniej ryzen 7 3700/3800 lub przyszłoroczne ryzen 5/7 4000

https://www.morele.net/pamiec-crucial-ballistix-sport-lt-ddr4-16-gb-3000mhz-cl15-bls2k8g4d30aesck-6062143/

https://www.x-kom.pl/p/265068-pamiec-ram-ddr4-patriot-16gb-3200mhz-viper-4-cl16-2x8gb.html?gclid=Cj0KCQiAtf_tBRDtARIsAIbAKe2IHMswNQJ5BiHeHe1Z-lzRLrYfdLVYhfenCV1rfDbuLBDr_9qyzSEaAqoeEALw_wcB

Który zestaw wybrać a może w podobnej cenie jest jeszcze coś godnego uwagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w sumie podobne pytanie więc się podłączę. Planuje złożenie komputera w oparciu o Ryzena 5 2600, MSI B450 Gaming Plus Max i pozostaje mi kwestia pamięci w której trochę się już pogubiłem. Na przykładzie polecanych pamięci z zestawów PPC:

https://www.morele.net/pamiec-patriot-viper-4-ddr4-16-gb-3733mhz-cl17-pv416g373c7k-1001036/

Czy opłaca się dopłacić do 3400mhz CL16 lub 3733mhz CL17? Czy może takie ustawienia nie są realne na tej płycie z tym procesorem i lepiej sobie nie zawracać głowy i wziąć 3200mhz? Nie planuje zabawy w mocne OC procesora i platforma raczej jednorazowa na kilka lat, a potem pełna wymiana mobo+cpu+ram.

Edytowane przez Xard86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następny szuka nie wiadomo czego... RAM MA BYĆ STABILNY.

Podkręcać to można proca, grafę i ewentualnie ram na lepszych płytach. A Ty szukasz ramu pod budżetówkę na B450...  Serio ???  Skoro Ryzen 3xxx natywnie obsługuje 3200Mhz to po kiego kupować ram 3000Mhz ? Kupujesz jakikolwiek 3200Mhz CL16 i tyle w temacie 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Na B450 pamięci ładnie się kręci i to jest prostszy zabieg, niż OC procesora. Między 3200 a 3600 jest różnica, ale nie aż taka, żeby dopłacać te różnice w cenie. Ja bym brał bez wahania polecane wyżej Balistic Sport LT 3000 MHz, bo one bez problemu pójdą na 3600 MHz. Ładowanie więcej pieniędzy w na starcie szybsze pamięci nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem swoje kostki Corsair Vengeance 3000 cl 15, które maksymalnie udało mi się podkręcić tylko do 3466 MHz na takie, jak kolega ma wyżej i bez problemu poszły na 3600 MHz. Nie wiem tylko dlaczego płyta nie daje mi obniżyć timingów na mniejsze niż 18-18-18-36 mimo, że w biosie ustawiam cl17. Muszę nad tym popracować. Nie testowałem też, czy pójdą wyżej. Ogólnie jednak biorąc pod uwagę cenę i możliwości, to te kości są najbardziej opłacalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...