Skocz do zawartości
Rearus

Drugi monitor 27"> QHD(?) 1000~ PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

aktualnie posiadam Della U2515H + starego Flatrona M2262D, którego chciałbym w końcu wymienić na coś sensowniejszego, bo przepaść między tymi dwoma ekranami trochę uprzykrza codzienne użytkowanie. Jak łatwo się domyślić, Dell jest głównym monitorem, a LG pełni rolę dostawki, na której lądują okna, które nie mieszczą się na Dellu ;). Chciałbym żeby drugi monitor pozwolił Dellowi w końcu spełnić swoje przeznaczenie i stać się głównym monitorem do pracy, a nowy byłby bardziej pod multimedia - gry, filmy etc.

Przyznam szczerze, że polecany AOC 24G2U wygląda prawie idealnie. Prawie, bo chyba wolałbym, żeby drugi monitor również miał matrycę QHD, widziałem, że jest jakiś AOC QHD bodajże w 32 calach, ale to już troszkę za dużo jak na moje biurko i dystans od monitora. Znalazłem jeszcze Acera Nitro VG240, który na papierze wygląda bardzo podobnie do 24G2U tyle, że matryca QHD jest kosztem 144 Hz. No i własnie - jak Acer wypada przy polecanym AOC? Nie wiem czy przy monitorze, który w większym stopniu będzie używany do gier taka wymiana (QHD za 144Hz) ma jakiś większy sens czy raczej wybrać opcję bezpieczną, którą jest AOC.

W gry AAA raczej nie gram, PC się opiera na R5 2600 + RX580. Wbudowane głośniki będą sporym plusikiem przy ewentualnych alternatywach. Bardzo nie chcę grubych ramek.

Edytowane przez Rearus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie nie doprecyzowałem budżetu - 1000 PLN to optimum, jak będzie model idealny za 1500 to nie robi mi to takiej drastycznej różnicy, w końcu monitora nie kupuje się na rok.

@Michikun wygląda bardzo, bardzo przyzwoicie, jedyne wątpliwości mam co do tego zakrzywienia - jak będzie wygladało zestawienie jednego płaskiego i drugiego zakrzywionego monitora obok siebie, no i z tego co widzę na zdjęciu z górnej perspektywy to ten monitor będzie zajmować sporo więcej miejsca, przez co obawiam się, że takie 27 cali może być za duże jak na moje dosyć wąskie biurko. Dosyć słaba regulacja to dodatkowy minus, chociaż o tym w sumie też nie wspominałem w pierwszym poście.

Rozumiem, że FreeSync nie ma jakiegoś ogromnego znaczenia przy wyborze? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już tak jak mówiłem są kwestie indywidualne.

Z tańszych modeli godny uwagi jest ten Acer, niestety odświeżanie jedynie 75Hz

https://www.x-kom.pl/p/474400-monitor-led-27-acer-nitro-vg270ubmiipx-czarny.html

MAG271CQR przekracza twój budżet
AOC CQ32G1 pasuje idealnie, ale... jest pewnie ciut za duży

W USA mają Vioteka i Pixio, a my musimy "cierpieć".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy sobie, że nie przekracza :P.
No właśnie CQ32G1 jest perfekcyjny.. poza rozmiarem. Nie ma szans żebym go władował na biurko, płaskie 27 jest już duże, a zastanawiam się czy zakrzywione nie zje mi za dużo miejsca.

Znalazłem takiego Acera, bliźniaczy do Twojej propozycji, ale ma 144 Hz, no i widzę problemy z dostępnością.

https://www.x-kom.pl/p/469202-monitor-led-27-acer-nitro-vg270upbmiipx-czarny.html

A to jest chyba odpowiedź na to dlaczego są problemy z dostępnością, tylko czy warto tak przekraczać budżet w porównaniu np. do proponowanego przez Ciebie Samsunga czy innych propozycji.

https://www.x-kom.pl/p/524024-monitor-led-27-acer-nitro-vg271upbmiipx-czarny-hdr.html

Jest jeszcze jakiś zakrzywiony, tyle, że VA zamiast IPS:

https://www.x-kom.pl/p/491178-monitor-led-27-acer-ed273urpbidpx-curved-czarny.html

No i taki AOC, też przekraczający budżet:

https://www.morele.net/monitor-aoc-agon-ag273qcx-4144052/

 

Pytanie czy nie lepiej pójść w opcję ekonomiczną i zdecydować się na 24G2U lub LC27JG50QQUXEN. Co do drugiej opcji - FreeSync aż tak dużo zmienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienia, zmienia zwłaszcza, że masz kartę od czerwonych.

Tu masz tego Acera dostępnego

https://www.komputronik.pl/product/593035/acer-nitro-vg270upbmiipx-1ms-144hz-freesync-.html

Jeszcze tak kminiłem, może masz jakieś "dostawki" do biurka albo szafki w podobnym stylu? Czasem lepiej dokupić np takie coś obok, na tym byś postawił Della a na główne biurko wrzuciłbyś sobie jeden monitor większy właśnie np. tego AOCa CQ32G1

Edytowane przez Michikun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę za blisko siedzę żeby wrzucić większy monitor, właśnie przez to, że biurko jest po prostu małe :/. Ale jak ten Acer jest dostępny w Komputroniku to raczej nie ma co rozważać, zamawiam go, bo jest optymalny cenowo i spełnia wszystkie wymagania ;).

Dzięki za pomoc!

Edit:

@Michikun Ehh, szukamy dalej... Dzwonili właśnie z Komputronika, że mają jedną jedyną sztukę, która jest ze zwrotu i ma bad pixele. Chociaż tyle, że oszczędziliśmy sobie zabawy w odsyłanie.

Edytowane przez Rearus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołożenie trochę to nie problem, budżet ustaliłem sobie zdroworozsądkowo, bo po prostu idąc tym tokiem będę zaraz rozważać monitory za 3.5k :D. No ale widzę, że jak zwykle wybrałem sobie przedział cenowy, w którym nie ma nic spełniającego wszystkie wymogi więc sam już zacząłem myśleć nad dwoma opcjami - albo idziemy total ekono i np. rozważamy tego Samsunga, ktorego polecałeś wcześniej, tyle że jego wadami są niestety brak FreeSynca i moje obawy przed zakrzywionym ekranem na moim biurku. Druga opcja to dosypujemy znowu troszkę do woreczka i zbliżamy się coraz bardziej do momentu, w którym mój monitor będzie droższy od komputera :D.

O tym LG widziałem duży pozytywnego na displayninja, do Asusów nawet nie w kontekście monitorów nie mam coś zaufania, a szczególnie do ich gejmingowych wypustów.

Swoją drogą to nie wiem czy dobrze nie wyszlo z tym Acerem.. Jak wczoraj zacząłem czytać trochę o tym modelu to opinie były od skrajnie pozytywnych do skrajnie negatywnych w szczególności jeżeli chodzi o bardzo różne egzemplarze matryc, flickering etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem, pooglądałem i zdecydowałem się na LG (fakt faktem od momentu pierwszej propozycji byłem bardziej nastawiony na LG niż Asusa), kilka argumentów przemówiło za nim - chociażby lepsza ocena na TFTCentral czy 8bit+FRC. Z drugiej strony Asus ma głosniki, które chciałem i troszkę lepszą regulację i gdyby u nas różnica cenowa między Asusem a LG była taka sama jak w USA to pewnie wziąłbym Asusa. No ale Asus u nas jest droższy, niby to tylko 200~ PLN ale jednak nie widzę sensu dopłacania tej kwoty :P.

@Michikun ehh.. ja to mam szczęście... zamówiłem w środę w x-komie LG, miał być na dzisiaj, ale okazuje się, że nie będzie, a przy okazji dostawa na 10 stycznia 2020. Asus chyba wraca do gry, chyba że LG z moreli, ale ciekaw jestem czy faktycznie mają, bo LG zmieniły dostępność właściwie we wszystkich sklepach..

 

Edytowane przez Rearus
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rearus jeszcze emag ma: https://www.emag.pl/monitor-lg-27gl850-b/pd/D6M458BBM/

a tu możesz sprawdzić czy w twojej okolicy w media expercie mają:

https://www.mediaexpert.pl/monitory-led/monitor-lg-27gl850-b,id-1443386

Jeszcze tutaj masz z kodem: GIGA19 - wychodzi 2149zł a to też bardzo fajny monitor

https://www.morele.net/monitor-gigabyte-aorus-ad27qd-4143954/

Edytowane przez Michikun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EMAG ma z Moreli, a w Media Expercie nic nie ma w okolicy.

Zadzwoniłem do Moreli i się upewniłem, ponoć mają ponad 30 sztuk w magazynach. Zrobiłem podejście pod ponowne porównanie Asusa i LG (bo już byłem gotowy brać tego Asusa :P) ale on ma ponoć spore problemy z tymi swoimi syncami i działa dosyć różnie w zależności od odświeżania, które się ustawi i fps, które się wyciągnie w danej gierce, a w LG tego nie ma i zawsze działa dobrze. Zobaczymy jaki egzemplarz tego LG przyjdzie, z tego co widziałem to raczej za pierwszym strzałem się trafiały ludziom ładne sztuki.

 

@Michikun Przyszedł! Jeszcze nie miałem okazji za bardzo potestować, ale podłączyłem i widzę, że to 10 bit robi robotę. Chyba się polubimy :P. Teraz zacząłem znowu myśleć nad.. sprzedażą Della i kupna czegoś 27" na IPS z obojętnie jakim czasem reakcji ale na 10 bit :P.

Edytowane przez Rearus
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...