Skocz do zawartości
tygrysek20022

Zakłócenia w głosnikach oraz w sluchawkach na Integrze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zmodernizowałem kompa o nowa platformę Z390 do  której nie włożę karty Sound Blaster X-Fi Platinum PCI z której bylem zadowolony.

Niestety audio na płycie asrock z390 taichi ultimate strasznie zbiera zakłócenia :( znacie jakaś metodę aby zniwelować te zakłócenia ?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymoana plyty wymiana mobo wymiana grafy . to loteria co sieje zakluceniami nieraz nawet sekcja usb wali zakłóceniami jak sie pod nia cos wepnie. Zewnetrzna karta na optyk wyjdzie taniej bo na usb tez moze zbierac zaklicenia z mobo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat mam ten sam problem ale na razie ratuję się doraźnie - podstawa to ustawienie głośności w systemie na 100% a regulowanie potencjometrem na głośnikach czy słuchawkach jeżeli go posiadają. Zawsze warto sprawdzić czy podłączenie kompa pod gniazdko z uziemieniem nie pomaga - o ile nie jest już do takiego podłączony.

W bliżej nieokreślonej przyszłości zamierzam się poratować zewnętrznym DAC-em podłączonym przez optyka - dokładnie tym: FX-Audio DAC-X3. Nie znam się na takich sprzętach więc zachowawczo wybrałem model, który działa na własnym zasilaczu i można go podłączyć do kompa wejściem optycznym - co całkowicie powinno odizolować go od PC - a co za tym idzie uniemożliwić przeniesienie zakłóceń. Być może karty dźwiękowe zasilane z USB komputera też są jakoś izolowane ale to już trzeba sprawdzić samemu albo przeszukać internet z opinia osób które miały podobny problem z zakłóceniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsz możesz kupić Sound Blaster Titanium ~100zł. Minimalnie lepsza od Platinum.

Na sam początek:
W panelu realteka po kliknięciu na zębatkę wyłącz opcje: rodzielenie urządzeń wyjścia jako niezależnych wyjść czy zaznacz połącz urządzenia jako jedno czy jakoś tak to się tam nazywa. U mnie po tym zakłócenia znikały zupełnie do zera. Sterownik rozpoznaje wtedy słuchawki i głośniki jako jedno urządzenie, uniemożłiwia to korzystanie ze słuchawek i głośników jednocześnie do dwóch różnych źródeł dźwięku, ale w Sound Blasterze i tak tego nie miałeś.

Jedna sprawa to przewód od front panelu, odsuń go od przewodów zasilających. Podłącz słuchawki z tyłu PC(odłącz front panel na próbę).

Powyłączaj  w oknie "dźwięki" wszystkie urządzenia do nagrywania i odtwarzania, których nie używasz.
Wyjmij karte graficzną i cokolwiek wpięte pod sloty pci express i sprawdź czy dźwięk znika.

Jeśli nic to nie da to wal na reklamacje/rękojmie(lepiej rękojmie) jako istotna wada i zaznaczaj, że uniemożliwia ci to korzystanie ze słuchawek. W najgorszym wypadku odzyskasz pieniądze.

 

cd037048-eadc-45a5-940e-b8f0ea0d0ab7

Zaznaczasz: "Mute the reat output device, when a front headphone plugged in" i "Tie up same type of input jacks..."

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe zakłócenia są zaraz po włączeniu kompa jak ląduje się system ciszej ale są.Jak wyciszę dźwięk nadal słychać te zakłócenia.

Kartę graficzna wyjąłem , bez karty tak samo.

Co ciekawe podłączyłem kartę na USB poprzez kable Creative XFI (jakaś stara bez wsparcia dla windows 10) i pojawiły się tez zakłócenia , ale jak kartę trochę oddaliłem od kompa zakłócenia znikły.

Komputer podpięty pod gniazdo z uziemieniem , mieszkanie ma 8 lat wiec instalacja OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK

Trochę poszperałem i płyta Z390 TAICHI i Ultimate ma takie problemy  jak jest zamontowany procesor I9 9900K.

http://forum.asrock.com/forum_posts.asp?TID=10479&title=z390-taichi-x2-with-audio-issues

Wiec ostrzegam jak ktoś chce kupić takie połączenie będzie miał problem z dźwiękiem.

Zakupiłem od znajomego Sound BlasterX G5 za 250 zł , szkoda mi czasu na reklamowanie płyty.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...