Jump to content
Sign in to follow this  
Esper

Prośba o ocene wyników Corsair MP510 + b150m-d3h

Recommended Posts

Witam,

obecnie system windows 10 jest na CT 250BX postawiony,

jako drugi dysk włożyłem Corsair MP510 i przed przeniesieniem się na niego z systemem zrobiłem testy, choć jestem laikiem troszkę mnie one zastanawiają stąd prośba o ocenę

płyta główna b150m-d3h (PCIe Gen3 x4)
ram: 8GB ddr4
procestor i5-6400

maloczyok2.JPG

maloczyok.JPG

Nie ocenię bo się nie znam. Dla porównania u mnie - Asus Tuf Gaming x570-plus i MP510 jako dysk systemowy wygląda to tak:

as-ssd-bench Force MP510 08.11.2019 21-28-15.png

Przy pustym dysku a już na pewno nie systemowym to zapewne takie wyniki jak w teście pclab są osiągalne. Dodatkowo od czasu tego testu było kilka aktualizacji firmware i nikt nie zapewni że na lepsze.

Bo z tymi wynikami jest jak ze spalaniem w samochodach, podawane są wyniki  laboratoryjne. W praniu co innego wychodzi ;)

Edited by B@nita
  • Upvote 1

W dniu 8.11.2019 o 11:27, Esper napisał:

Witam,

obecnie system windows 10 jest na CT 250BX postawiony,

jako drugi dysk włożyłem Corsair MP510 i przed przeniesieniem się na niego z systemem zrobiłem testy, choć jestem laikiem troszkę mnie one zastanawiają stąd prośba o ocenę

płyta główna b150m-d3h (PCIe Gen3 x4)
ram: 8GB ddr4
procestor i5-6400

maloczyok2.JPG

maloczyok.JPG

Dziwna sprawa, tutaj PNY XLR8 CS3030 1TB, na tych samych kościach toshiba i z tym samym kontrolerem.Zapełnione 430gb czyli zostaje 570 gb. 

nvme.png

Edited by RainingTacco

W dniu 9.11.2019 o 22:29, RainingTacco napisał:

Dziwna sprawa, tutaj PNY XLR8 CS3030 1TB, na tych samych kościach toshiba i z tym samym kontrolerem.Zapełnione 430gb czyli zostaje 570 gb. 

nvme.png

powiedziałbym spora różnica :/

Jest sporo czynników na wpływ wydajności nośników.

Wrzucanie porównań do jednego wora jest pomyłką.

Wystarczy inna płyta główna, pamięci RAM, procesor, system (kompilacja) itd. i będzie inny wynik.

Nie mówiąc, czy dysk jest już z systemem, czy jest oddzielny.

U mnie MP510 480GB jest jedynym dyskiem w komputerze i na partycji "C" 50GB jest WIN10 64 PRO + druga partycja - reszta dysku -  "D" na gry/dane.

AS SSD:

3540158800_1573567576_thumb.jpg

Tylko taka mała uwaga:
PNY 1TB zgodnie z informacją producenta: odczyt 3,500 MB/s, zapis 3,000 MB/s ale już 500GB to: odczyt 3,500 MB/s, zapis 2,000 MB/s.
I z tym drugim ewentualnie można porównywać MP510 480GB o parametrach według producenta: odczyt 3,480 MB/s, zapis 2,000 MB/s.

A tam wygląda to na przykład tak (http://workedfineforme.com/2019/04/10/pny-cs3030-xlr8-nvme-500gb-test/)

capture_009_09042019_171640.jpg

Edited by Jacekk44

oba ostatnie przykłady mają sumaryczny wynik około 5000 u mnie zaś powiedzmy dobija do 3500 to jednak spora różnica jakieś 30% :/ Kurde nie mam opcji aby wsadzić go do innego urządzenia i przetestować.

To może spróbuj reinstalować sterowniki chipsetu, ewentualnie sprawdź w drugim slocie M2. Zobacz w biosie czy masz ustawione GEN3 lub AUTO. Jeśli AUTO to może zmiana na GEN3 pomoże.

w "biosie" jest gen 3 bez opcji zmiany, reinstalacja nie zmieniła też nic. Cóż jeśli po planowanym przeniesieniu systemu będzie bez zmian chyba przyjdzie czas na zmianę płyty głównej.