Skocz do zawartości
sTx

Modernizacja czy zakup nowego PC?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 

Na chwile obecną posiadam takiego PC'ta:

CPU: i5-4460 + chłodzenie SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024
MOBO: Asus B85M-G (mam jeszcze mobo Gigabyte GA-H81M-HD3, ale wymieniłem ją na Asus'a jakieś pół roku temu, bo potrzebowałem więcej jak 8GB RAM'u)
RAM: Ballistix Ballistix Sport, DDR3, 8 GB,1600MHz (2x4GB) + 2x8GB bodajże coś od GoodRAM
GPU: Gigabyte GeForce GTX 960 Windforce 2X 4GB GDDR5
PSU: Antec VP 500W
Dysk 1 (OS+programy): Transcend SSD370 128GB 
Dysk 2 (Gry + wirtualki): Crucial MX500 500GB
Dysk 3 (HDD: pliki - zdjęcia, filmy itp.): Seagate Barracuda 1 TB 3.5"
Obudowa: SilentiumPC Brutus M25 Pure Black

No i tak to w skrócie wygląda. Do czego mi komputer potrzebny? Trochę gram, głównie CS:GO, jakieś GTA V, Rust no i może chciałbym w coś nowszego pograć np. RDR2 i inne gierki, które mają wyjść w niedługim czasie. Rozdzielczość FullHD, może jakiś monitor 144Hz wpadnie. Do tego pracuje na nim, głównie potrzebny RAM na wirtualki pod VirtualBox'em. Obecnie mam 24GB i wystarcza w zupełności. Myślę, że jakbym kupował nowego PC to początkowo 16GB styknie, a za jakiś czas kolejne 16GB dorzucę. 

Nie wiem czy jest sens cokolwiek tu modernizować? Lepsze CPU dać? Jakieś i7-4770 czy 4790? Do tego kupić lepsze GPU? RTX 2060? 1660 SUPER? Czy to bezsensowne? Używane CPU typu i7-4770k to koszt powiedzmy 700zł + do tego GPU np. 1660 SUPER za jakieś 1100-1200zł. Czyli dochodzimy pod 2 tysiące. 

Kupując nowego kompa zasilacz się nada z obecnego zestawu czy do wymiany? Dyski raczej zostawię, ewentualnie dorzucę 4 dysk NVME M.2 jak nowe mobo będzie mieć wejście, ale też to pewnie na nastąpi od razu przy zakupie. Obudowę też raczej chciałbym zostawić, jest spoko, dużo miejsca, trochę w sumie mi nie potrzebne zatoki 5,25", ale w razie czego idzie tam schować dyski.
Obecnie mam 2 wentylatory z przodu, jeden z tyłu i jeden na górze. Aha no i chłodzenie mam SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024, z tego co widziałem to powinno obsługiwać socket AM4, więc pod jakiegoś Ryzena by się chyba nadawało. Kupując nowe graty do kompa pewnie celowałbym w zestaw pokroju https://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_listopad_2019?page=0,7

Proszę o porady. 

 

 

 

Edytowane przez sTx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pod te twoje wirtualki nie lepszy byłby Ryzen 2700X? I boxowy cooler by ci starczył na początek. Wystarczy dobra pasta Thermal Grizzly Kryonaut albo Arctic MX4.

Do tego jakaś płyta typu Gigabyte Aorus B450 Elite.

RAM np. Patriot Viper4 3200MHz CL16

Kartę weź RTX 2060 Super albo RX 5700 XT. Starczy na dłużej i wykręci więcej klatek pod te odświeżanie 144Hz, rozgrywka będzie płynniejsza.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im więcej rdzeni tym pewnie lepiej. Też myślałem o tej wersji Ryzena. 

Chyba się skończy na takim zestawieniu, bo upgrade obecnej konfiguracji to chyba dość krótkoterminowe rozwiązanie. Podstawka AM4 chyba jeszcze pożyje i można w razie czego procka wymienić.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...