Skocz do zawartości
Preston81

upgrade kompa prosze podpowiedź

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam juz kilkuletni komputer i5 6600k@4,5hgz

mobo msi tomahawk z270 /16gb ram gskill /gtx 1070 ti

brakuje mi mocy w grach typu hunt showdown od crytek'a 

jaki procek moglbym tu zapodac by bylo lepiej ?? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A chciałbyś wymienić całość? W sensie wszystko łącznie z GPU czy pytasz o wycenę zestawu CPU+MOBO+RAM?

Weź pod uwagę, że aby odczuć "kopa" jak chodzi o zmianę to musiałbyś wyłożyć minimum na Ryzena 3600 a jak chodzi o GPU to musiałby to być minimum RTX 2070 Super, żebyś faktycznie miał znaczny wzrost wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aktualizacja 

prosiłbym was o wycenę moich klamotów 

i5 6600k@4,5hgz + mugen 2 rev b,   mobo msi tomahawk z270 /16gb ram cruciall ballistic (ten - https://www.amazon.de/gp/product/B01N7RQLVZ/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o01_s00?ie=UTF8&psc=1 /

 

chcialbym zrobic upgrade na ryzen 3700X + jakas mobo + ram tu poprosze o pomoc chyba że moge zostawić swój 

ew czy moj zacilacz ocz 600w wystarczy by pociagnac  w przyszlosci gtx 1080ti ktorego mam zamiar tez nabyc ? ew jaki zasilacz kupic bo moj ma juz kilka lat 

 

dziekuje za pomoc

Edytowane przez Preston81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na allegro/olx itd, ile za te graty dostaniesz. Druga sprawa ciężko będzie coś doradzić skoro nie wiadomo jaki jest budżet. Wymianę grafy za ile planujesz, bo jak nie długo to wstrzymaj się i lepiej całość wymienić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

budzet max 3k bez karty graficznej , znajomy namawia mnie na i9 , ew i7 9700k, ale patrzac na testy w grach bo nie okłamujmy sie kupuje to do gier jednakże widze że ten ryzen jest tej samej wydajnosci co ta i7 i jest sporo tanszy nie mowiac juz o i9, a kartę chciałbym 1080Ti i zadna inną i jak kupie nowe graty to z automatu sprzedam swoje, a do karty dolozyc moge od razu i kupic 1080ti wczesniej sprzedajac swoja 1070ti , zaznaczam tez ze gram w rodzialce full hd 120hz wiec zadne 4k mnie nie interesuja na ten czas 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie tak liczylem w xcomie zestaw plyta procek ram na amd i intelu, i wychodzi ze intel i7 9700kf wyjdzie mnie 200 zl drozej chyba poczekam do maja i moze kupie od razu i9 ja uzywam kompa w 95% do gier i obrobki video 

Edytowane przez Preston81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różnica będzie ok ~400 PLN . jeśli weźmiesz chipset dla AMD B450 to różnica będzie nawet ~600. Jest to warte do rozpatrzenia.  

Przykład

I7 9700K (można 9700KF - będzie trochę taniej)
MSI Z390 tomahawk 
+ reszta 

AMD 3700X
MSi B450 tomahawk 
+ ta sama reszta

Ceny zestawów
Intel 5768
AMD  5178

 

Pytanie jest tylko jedno, Czy wersja KF jest tylko z grafiki wykastrowana. Gdzieś porównaniu była informacja, że brak, jednej technologii oraz braku możliwości zmiany taktowania i poboru prądu. 

 

Edytowane przez Lechu_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...