Skocz do zawartości
swing

Zestaw komputerowy, ocena

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, mój brat jest w trakcie składania nowego komputera. Sam nie jestem specem w tej dziedzinie więc postanowiliśmy zaczerpnąć opinii ekspertów (czyli Was :)).
Mój brat chciałby, aby jego komputer wyciągał b. dobre/ultra detale w najnowszych produkcjach, był zoptymalizowany i części były kompatybilne ze sobą. 

 

PROCESOR: i5-4460 (później będzie wymieniany z powodu ograniczenia karty)

RAM: 12GB DDR3 1600mhz 

KARTA GRAFICZNA (do zakupu): RTX 2060 (Lub model Super)

PŁYTA GŁÓWNA: ASUS H81M-E

ZASILACZ: Evo Labs Cronus 500W Power Supply 80 Plus Bronze

 

Przy zmianie procesora, płyta główna i ram zostałby wymienione na:

 

PŁYTA GŁÓWNA: ASRock H310CM-HDV

PROCESOR: I3-9100F RAM: wymiana na DDR4, 16 albo 12gb

 

Prosiłbym głównie opinię nt. karty graficznej (czy jest możliwość włożenia takiej, która będzie się lepiej sprawowała i nie będzie do wymiany za rok), jaki procesor by do tego pasował i podanie jakiegoś dobrego chłodzenia. 

Proszę również o wszystkie uwagi nt. tego sprzętu. Ewentualnie linki do karty, która będzie lepsza, w granicach cenowych bądź tańsza od w/w wymienionej. (Nowa bądź używana z gwarancją).

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zmiana procka to albo I5 9400F albo Ryzen 5 3600 .

I3 9100F nie ma sensu , to w zasadzie to samo co starsze I5 7xxx czyli Quad , nie wiele wydajniejszy niż twój I5 .

Karta - patrząc po różnicach cenowych między 2060 a 2060S to brał bym tego drugiego .

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...