Skocz do zawartości
11PLN

Nowy PC, dobór podzespołów. Kwota 3 000 zł +/- 500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie forumowicze, mam problem z doborem części do mojego zestawu. Poświęcicie troszkę czasu aby coś doradzić ? PC będzie używany przeważnie do gier, jednak nie chcę Intela gdyż wyczytałem, że AMD jest bardziej uniwersalny także do innych zastosowań. Bardzo dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

Zestaw.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD - SX8200 pro albo dołożenie Corsair MP510 albo PNY XLR8 CS3030 , oba mają nowsze kontorlery i nowsze , wytrzymalsze pamięci ( większe TBW ) .

CPU - R5 2600 , GPU - RX580 , płyta to pierwszy MSI na liście opcjonalnie GB Auros Elite

Ram - Patriot albo G.Skill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za słuszne uwagi. Co do dysków to jak najbardziej przyjmuję poradę, gdzieś w komentarzach na YT wyczytałem, że ADATA nie zawsze działa tak jak należy (nie pamiętam o co chodziło), ale ile w tym prawdy to nie wiem.  

Oglądałem też, że jeżeli chodzi o podkręcanie pamięci operacyjnych, to najlepiej wybierać te wyprodukowane na układach Samsung B-die jak np. G-Skill, HyperX, Corsair, Geil. Potwierdzacie to info ?

Edytowane przez 11PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SX8200 Pro to dobry dysk tyle że ma starsze i mniej wytrzymałe pamięci .

W MP510 / CS3030 ( dyski będące w zasadzie klonami ) siedzą nowsze , dużo wytrzymalsze kości NAND .

Co do ramu na kościach B-Die - , owszem ładnie się kręcą i na starcie mają fajne parametry ale to dość droga zabawa , z reguły zestaw 2x8GB kosztuje w okolicach 1 000 zł .

Poza tym te kości są już nie produkowane .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...