Skocz do zawartości
yodacki

Patriot Viper 4 DDR4 3200 - niestabilny profil XMP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
kilka dni temu złożyłem sprzęt na bazie płyty Gigabyte B450 Aorus Elite, Ryzen 5 2600 oraz pamięć 2 x Patriot Viper 4 DD4 3200 MHz CL16.
Po złożeniu i zainstalowaniu systemu przetestowałem cały zestaw przeróżnymi narzędziami.
Następnie przestawiłem w BIOS-ie pamięci na profil XMP – 3200 MHZ. Po restarcie i pierwszym użytkowaniu wydawało się, że jest ok.
Najpierw w czasie wypakowywania archiwów rar zaczęły pojawiać się niespodziewane błędy. WinRar zakończył nieoczekiwanie działanie.
Instalacje wielu programów kończyły się niepowodzeniem w losowych momentach wywalając komunikat „ISDone.ddl Error”. Na przykład: pakiet LibreOffice instalowałem 6 czy 7 razy. Za każdym razem w/w komunikat pojawiał się w różnych etapach instalacji.
Pierwsze skojarzenie – winna pamięć. Wyłączyłem więc profil XMP i zostawiłem na nominalnym taktowaniu 2133 MHz. Wszystko wróciło do normy.
Chciałbym ustawić czasy kości ręcznie, ale na niższe taktowanie np. na 3000 MHz. Czy mogę się posiłkować tym co pokazuje mi Aida64 jak na załączonych screenshotach?

 

 

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

Edytowane przez yodacki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo na hyper x predator... Pojechał na gwarancję jako c-die gwarancję uznano wróciły jako j-die i wszystko działa nawet podkrecone... Jeśli Masz c-die to myślę że tu jest problem aczkolwiek ryzen 2600 wydaje mi się że obsługuje do 2933 czy jakoś tak pamięci... Ale miałem identyczne problemy co ty i wadliwa okazała się pamięć i tak samo jak zszedlem do 2400 MHz bez XMP to wszystko było ok z tym że ja mam płytę msi tomahawk max.. Zwróć pamięć i kup inna np balistix na e-die będą działać napewno

 

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...