Skocz do zawartości
Turysta658

Komputer do gier do 8000 PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

oglądałem gotowe proponowane zestawy i poczytałem trochę o nadchodzących nowościach - teraz się waham i nie wiem w którą w stronę pójść... do świąt chciałbym kupić.

 

Ogólnie komputer głównie do gier z zapasem na przyszłość, w cenie ok. 8 tyś zł kompletny z systemem + osobno dodatkowo odpowiedni monitor (myślę że 27" bez zakrzywień).

 

Będę wdzięczny za propozycje.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor jak chcesz kupować to lepiej sobie zarezerwuj za wczasu model: LG 27GL850-B

W morele jest na magazynie, a w karen ma być dostawa w środę. Potem jak przyjdzie okres świąteczny to na bank będzie go ciężko dostać, już jest z tym spory problem.

Przy takim budżecie najrozsądniej brać jak jesteś otwarty na częstsze zmiany podzespołów to najlepiej brać Ryzena 3600. Natomiast jak wolisz coś na dłużej to bierz Ryzena 3700X. Wydajność w grach zbliżona, ale 3700X ma więcej rdzeni/wątków co z czasem może mieć znaczenie w nowszych grach. Ewentualnie warto pamiętać o Ryzenie 2700X, którego kupisz najtaniej, a też ma 8 rdzeni/16 wątków.

Płyta MSI B450 Gaming Plus MAX jeśli byłby to Ryzen najnowszej generacji natomiast jakbyś brał 2700X to możesz brać Gigabyte B450 Aorus Elite albo Asus TUF B450.

Zasilacz przy takim wydatku na sprzęt warto brać z certyfikatem 80 Plus Gold. Przykładowo: Xilence XN072 650W lub Deepcool ATX DQ750ST 750W

Obudowy to już zależnie od gustu, ale coś z tego możesz wybrać:

Thermaltake Versa J24 Tempered Glass ARGB Edition (CA-1L7-00M1WN-03)
Fortron CMT230 B Mid Tower (POC0000030)
Modecom Oberon Pro

Karta graficzna to już zależnie od tego jak rozplanujesz pozostałe elementy, ale przy takim budżecie można, a nawet trzeba się pokusić o RTXa 2080 Super np. od Palita w wersjach Gamerock lub Jetstream. Może być też MSI Gaming.

Pamięci 2x8GB 3000MHz CL15 lub 2x8GB 3200MHz CL16 - w zasadzie czy Patriot Viper czy Corsair Vengeance czy Crucial Ballistix obojętne, najlepiej brać te które akurat wyjdą najkorzystniej cenowo.

Co do dysku ADATA XPG GAMMIX S11P Pro 512GB PCIe x4 NVMe jest okej, Patriot VIPER VPN100 512GB M.2 PCIe x4 NVMe również.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował brać jednak 2080Ti - są już dostępne po zwrotach, lekko używane z gwarancją od 4k pln.

Jeżeli zestaw do gier to wydaje mi się że ważniejsze jest wysokie taktowanie niż ilość rdzeni - za wiele się do tej pory nie zmieniło i nie wygląda aby się zmieniło - pojedyncze tytuły korzystają z wielu rdzeni. Więc szedł bym w intela i kręcenie na 5GHz. Ale to już kwestia gustu ;) Sam używam 9600kf, bez problemów poszedł na 5GHz, chodzi nawet na 5.2-5.3GHz.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...