Skocz do zawartości
Slazer

Upgrade 1155 za grosze

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

zastanawiam się czy jest sens ulepszania mojego komputera.

Obecnie to:

i5 2500k (na mojej płycie idzie spokojnie 4,1GHz, później muszę zwiększać prędkość wentylatorów bo VRM nie wyrabia)

8GB RAM 2 kości 1600MHz CL9

RX480 8GB

Myślałem o wymianie procesora na E3 1230 lub E3 1230 v2, tylko nie wiem czy dużo mi to da i który ewentualnie z tych 2 wybrać. Oba 4 rdzenie 8 wątków, pierwszy taktowanie po OC 3,6GHz, drugi po OC 3,7GHz, pierwszy mogę mieć za 130zł drugi za 205zł, główną różnicą pomiędzy nimi jest obsługa PCIe w wersji 3 w tym drugim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol jak VRM nie daje rady z i5 4.2ghz to tym bardziej nie da rady z i7 3.7ghz, HT ON pobiera  od 10 do 35% wiecej energii, w zależności od aplikacji. No chyba, że ten i5 to jakas kiepska sztuka i te 4,2 robisz na 1.45v , ale z tego co pamietam to 4.2 robily na niskim napieciu 1,25-1,35 wiec ...to zależy z jakim napięciem ten 1230v2 będzie działał przy 3.7ghz. Ja mam gdzies w szafie jeszcze wlasnie xenona x3450 to na 3.8-4ghz pobiera 210-230W, ta sama architektura i5 pobiera 160-165W przy 4ghz. Także w tym wypadku to jakies 60W wiecej. Ten sam stosunek jest z 2nd gen tylko liczby nieco mniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wyminie na Xeona, jakichś spektakularnych przyrostów nie było, ale łącznie (licząc przesyłkę i sprzedaż i5) dopłaciłem 110zł. Wszystko jest jak najbardziej OK, niestety Xeon może chodzić maksymalnie na 3,5GHz, ale myślę że jakoś przeżyję te 200MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od tego co robisz na kompie.

do nowych gier na pewno 8 wątków.nawet jak fps ci nie urośnie to nie będzie stutteringu jak na 4 rdzeniach bez HT.

lepiej grać na 55 klatek bez stutteringu niż na 65 z stutteringiem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...