Skocz do zawartości
CriXu

Czy odpowiedni zestaw do edycji wideo?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zastanawiam sie nad modernizacją swojego sprzetu pod kątem edycji wideo ponieważ nad tym ostatnio spędzam najwięcej czasu a moj obecny sprzet ogranicza mnie w edycji do FullHd a chcialbym w 4K.

Z racji, że nie zarabiam edytując wideo jestem ograniczony finansowo i chciałbym wydać jak najmniej. Złożyłem sobie coś takiego, jednak nie jestem w temacie jeśli chodzi o obecne trendy stąd moja prośba o radę czy zmienić coś, czy bedzie git :P

 

Procesor AMD RYZEN 7 2700X - 750zł (w przyszłości tj. za rok, dwa - AMD Ryzen 9 3900X)

Płyta główna MSI B450-A PRO MAX  - 410zł

Pamięć RAM Patriot Viper Steel DDR4 32GB 3600MHz (4x8GB) - 640zł

PALIT GeForce RTX 2060 SUPER DUAL - 1700zł

Dysk ADATA XPG SX8200 Pro 1TB SSD M.2 PCIe - 600zł

 

Obudowe, zasilacz, chlodzenie i reszte mam. Czy zmienic coś ewentualnie na coś innego (moze tańszego?), dodam że praktycznie nie gram, ale ktos wie moze cos nowego odpale na 5 min.

Pozdro

Edytowane przez CriXu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#Michikun dziekuje za odpowiedz.

W takim razie zmieniam na 2x16GB, czy jednak moga byc 3200MHz? (czy w przypadku edycji wideo MHz mają jakiekolwiek znaczenie?)

Czemu grafika akurat pół-pasywna? 

Edytowane przez CriXu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pół-pasywna, żeby ci po prostu wentylatory w niej nie pracowały nonstop bo to może być uciążliwe na dłuższą metę.

Wszystko zależy zarówno od taktowania pamięci jak i od opóźnień. Jak chcesz brać teraz 3200MHz CL16, a wcześniej np. planowałeś zakup 3600 CL19 to wyjdzie na jedno i to samo. Natomiast jak planowałeś zakup 3600 MHz z CL16 lub CL17 to wtedy przy renderowaniu takie pamięci dawałyby większego kopa niż 3200MHz z CL16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...