Skocz do zawartości
Thorinos

Porada odnośnie wifi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów,

Piszę odnośnie mojego PC. Mieszkam w domu prywatnym, mój PC znajduje się na parterze a router na drugim piętrze. Nie mam możliwości podpięcia kabla internetowego do PC i stąd moje pytanie. Czy zakupić kartę wifi pod usb, czy kartę pod pci-express czy może router służący jako repeater, chociaż tutaj nie wiem czy to będzie działać przez ethernet (nie mam doświadczenia). Na tą chwilę posiadam tp link tl-wn821n v5. Niestety działa tragicznie. Internet ma prędkość 36 Mb/s a na tej karcie maksymalnie 10 Mb/s. Ogromne skoki prędkości oraz zawieszanie.

Proszę o poradę jakie rozwiązanie wybrać i prośba o podanie konkretnych modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasada działania bardzo prosta wpinasz jedno urządzenie do gniazdka kolo routera kabelek od portu lan do urzadzenia. Urządzenie transmituje sygnał poprzez kable, którymi płynie prąd do drugiego urządzenia które wpinasz w gniazdko koło komputera. Drugie urządzenie wpinasz do lan kompa. Innymi słowy zamiast kabla Ethernet używa kabli od prądu. Zalety: niski ping w porównaniu do wifi, szybkość, praktycznie zero konfiguracji. Wady: instalacja prądowa musi mieć miedzy gniazdkami przynajmniej jedną faze wspólną (choć umnie  (mam 3 ) przechodzi przez licznik i działa z mniejszą predkością ale działa), nie wpinamy tego do listwy tylko bezposrednio do gniazdka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adaptery PLC działają w rejonie jednego obwodu, czyli albo mega fart z podziałem gniazdek, albo dziwna instalacja by musiała być w domu 2 piętrowym, żeby to było na 1 obwodzie

żądne Wi-FI/PLC nie będzie tak dobre jak skrętka, jeżeli tego kabla nie idzie nijak poprowadzić w domu to może po elewacji? w ostateczności wyciąganie urządzeń Wi-Fi do skrajnych położeń (aby były jak najbliżej siebie, najlepiej bez ścian po drodze) to można zrobić nawet na 2 routerach z mostkowaniem Wi-Fi

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Zeniu napisał:

adaptery PLC działają w rejonie jednego obwodu, czyli albo mega fart z podziałem gniazdek, albo dziwna instalacja by musiała być w domu 2 piętrowym, żeby to było na 1 obwodzie

Kolega nie słyszał o różnicówce :D  Adapter spokojnie działa i nawet jak nie ma farta że choć jedna faza jest wspólna (w co wątpię) to da się przepiąć na róznicówce w 5 min. żeby gniazdka z jednego piętra miały choć jedną fazę wspólną....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...